Suskaičiavo, kiek žmonių Lietuvoje gyvena žemiau absoliučios skurdo ribos

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Statistikos departamento paskelbti duomenys šokiruoja – Lietuvoje, kurioje gyventojų vis mažėja, net keli šimtai tūkstančių žmonių gyvena žemiau absoliučios skurdo ribos. Jų mėnesinės pajamos nesiekia nė 250 eurų.

Lietuvoje žemiau absoliučios skurdo ribos pernai gyveno apie 390 tūkst. žmonių: jų pajamos buvo mažesnės kaip 238 eurai per mėnesį vienam asmeniui arba 500 eurų – šeimai. Absoliutaus skurdo lygis pernai buvo 13,8 proc. – 2 procentiniais punktais mažiau, nei 2016 metais (15,8 proc.).

Disponuojamąsias pajamas, mažesnes už absoliutaus skurdo ribą, mieste gavo 9,9 proc. gyventojų (penkiuose didžiuosiuose miestuose – 6,5 proc., kituose miestuose – 15,3 proc.), kaime – 21,7 proc. gyventojų, pranešė Statistikos departamentas.

Vaikų iki 18 metų amžiaus absoliutaus skurdo lygis buvo didesnis nei darbingo ar pensinio amžiaus asmenų. 2017 metais jis sudarė 16,4 proc. ir buvo 3,5 procentinio punkto mažesnis, nei 2016-aisiais.

Absoliutaus skurdo lygis namų ūkiuose su vaikais ir namų ūkiuose be vaikų pernai beveik nesiskyrė – atitinkamai 13,8 ir 13,9 procento. Skurde dažniausiai atsidūrė asmenys, gyvenantys namų ūkiuose, kuriuos sudarė vienas suaugęs asmuo ir išlaikomi vaikai (absoliutaus skurdo lygis – 37,4 proc.) ir vieni gyvenantys asmenys (28,2 proc.).

Žemiau absoliutaus skurdo ribos buvo 4,6 proc. dirbančių asmenų, 53 proc. bedarbių ir 16,2 proc. senatvės pensininkų. Dirbančių asmenų absoliutaus skurdo lygis per metus sumažėjo 1,1 procentinio punkto, senatvės pensininkų – 1,8 procentinio punkto, o bedarbių – beveik nepasikeitė.

Iš disponuojamųjų pajamų atėmus socialines išmokas (išskyrus senatvės ir našlių pensijas), absoliutaus skurdo lygis 2017 metais padidėtų iki 19,5 procento. Dviejų suaugusių asmenų su trimis ar daugiau vaikų šeimose šis rodiklis išaugtų iki 40,7 proc., vaikų iki 18 metų amžiaus – iki 26,2 procento.

Absoliutaus skurdo rodikliai apskaičiuoti ir skelbiami pirmą kartą. Absoliutaus skurdo riba laikomas minimaliems poreikiams patenkinti reikalingas lėšų dydis, apskaičiuojamas vadovaujantis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patvirtinta minimalių vartojimo poreikių dydžio skaičiavimo metodika.

Statistikos departamentas nuo 2005 metų skaičiuoja ir skelbia skurdo rizikos rodiklį. Skurdo rizikos riba pernai buvo 307 eurai per mėnesį vienam gyvenančiam asmeniui ir 644 eurai šeimai, žemiau jos gyveno apie 650 tūkst. asmenų, kurie sudarė 22,9 proc. visų šalies gyventojų – 1 procentiniu punktu daugiau nei 2016 metais.

Skurdo rodikliai yra apskaičiuojami remiantis prieš tai buvusių metų pajamomis – 2017-ųjų skurdo rizikos rodikliams skaičiuoti buvo naudojami duomenys apie pajamas, gautas 2016 metais.

48 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Aktualiausia

Naujausios žinios

Į Kauno vyriausiąjį patrulį įsirėžęs vairuotojas keliavo tiesiai į areštinę

Kauno „Saloje“ rinkosi maisto gurmanai: nustebino madingu būdu pagaminta kava

Prekybos centrams paskelbus, kaip dirbs per Velykas - valdžios pasipiktinimas

Kaunietis nebeištvėrė: pažeidimus galima fiksuoti vieną po kito

Prezidentiniuose reitinguose į pirmą vietą šoko naujas lyderis

Įspūdingų rungtynių atgarsiai: „Žalgiriui“ neįmanomų dalykų nėra?

Patikrinta praktiškai: dviejų eismo juostų gatvėje trys automobiliai netelpa

Įžūlumo viršūnė: pavogė gyvūnams suaukotus pinigus

Kauniečių mėgstamame kurorte atidaromas pramogų po atviru dangumi sezonas

Vaikus terorizavę ir pinigus išmušinėję jaunuoliai sulaukė teisingumo