Suskaičiavo, kiek žmonių Lietuvoje gyvena žemiau absoliučios skurdo ribos

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Statistikos departamento paskelbti duomenys šokiruoja – Lietuvoje, kurioje gyventojų vis mažėja, net keli šimtai tūkstančių žmonių gyvena žemiau absoliučios skurdo ribos. Jų mėnesinės pajamos nesiekia nė 250 eurų.

Lietuvoje žemiau absoliučios skurdo ribos pernai gyveno apie 390 tūkst. žmonių: jų pajamos buvo mažesnės kaip 238 eurai per mėnesį vienam asmeniui arba 500 eurų – šeimai. Absoliutaus skurdo lygis pernai buvo 13,8 proc. – 2 procentiniais punktais mažiau, nei 2016 metais (15,8 proc.).

Disponuojamąsias pajamas, mažesnes už absoliutaus skurdo ribą, mieste gavo 9,9 proc. gyventojų (penkiuose didžiuosiuose miestuose – 6,5 proc., kituose miestuose – 15,3 proc.), kaime – 21,7 proc. gyventojų, pranešė Statistikos departamentas.

Vaikų iki 18 metų amžiaus absoliutaus skurdo lygis buvo didesnis nei darbingo ar pensinio amžiaus asmenų. 2017 metais jis sudarė 16,4 proc. ir buvo 3,5 procentinio punkto mažesnis, nei 2016-aisiais.

Absoliutaus skurdo lygis namų ūkiuose su vaikais ir namų ūkiuose be vaikų pernai beveik nesiskyrė – atitinkamai 13,8 ir 13,9 procento. Skurde dažniausiai atsidūrė asmenys, gyvenantys namų ūkiuose, kuriuos sudarė vienas suaugęs asmuo ir išlaikomi vaikai (absoliutaus skurdo lygis – 37,4 proc.) ir vieni gyvenantys asmenys (28,2 proc.).

Žemiau absoliutaus skurdo ribos buvo 4,6 proc. dirbančių asmenų, 53 proc. bedarbių ir 16,2 proc. senatvės pensininkų. Dirbančių asmenų absoliutaus skurdo lygis per metus sumažėjo 1,1 procentinio punkto, senatvės pensininkų – 1,8 procentinio punkto, o bedarbių – beveik nepasikeitė.

Iš disponuojamųjų pajamų atėmus socialines išmokas (išskyrus senatvės ir našlių pensijas), absoliutaus skurdo lygis 2017 metais padidėtų iki 19,5 procento. Dviejų suaugusių asmenų su trimis ar daugiau vaikų šeimose šis rodiklis išaugtų iki 40,7 proc., vaikų iki 18 metų amžiaus – iki 26,2 procento.

Absoliutaus skurdo rodikliai apskaičiuoti ir skelbiami pirmą kartą. Absoliutaus skurdo riba laikomas minimaliems poreikiams patenkinti reikalingas lėšų dydis, apskaičiuojamas vadovaujantis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patvirtinta minimalių vartojimo poreikių dydžio skaičiavimo metodika.

Statistikos departamentas nuo 2005 metų skaičiuoja ir skelbia skurdo rizikos rodiklį. Skurdo rizikos riba pernai buvo 307 eurai per mėnesį vienam gyvenančiam asmeniui ir 644 eurai šeimai, žemiau jos gyveno apie 650 tūkst. asmenų, kurie sudarė 22,9 proc. visų šalies gyventojų – 1 procentiniu punktu daugiau nei 2016 metais.

Skurdo rodikliai yra apskaičiuojami remiantis prieš tai buvusių metų pajamomis – 2017-ųjų skurdo rizikos rodikliams skaičiuoti buvo naudojami duomenys apie pajamas, gautas 2016 metais.

48 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė atsisveikino su vienu iš kandidatų

Sužadėtuvės: ar tikrai turi pirštis tik vyrai ir kiek kainuoja žiedai?

Tradicinėse šv. Roko futbolo rungtynėse – netikėtas rezultatas

Dėl spūsčių automagistralėse reikėtų keiksnoti ne tik kelininkus

Liepą – rekordinis imigracijos mėnuo, ekspertai perspėja dėl iššūkių

Šeštadienio vėlų vakarą rastas sprogmuo Baltų prospekte

Sekmadienį du eismo įvykiai per kelias minutes – prireikė medikų pagalbos

Norinčiųjų tapti kunigais vis mažėja

Iš emigracijos grįžę jonaviečiai kepa ypatingus šakočius ir siunčia žinutę užsienio lietuviams

Lietuviškas kaimas, kuriame žmonės plaukioja jachtomis