Už klaidinančią reklamą teks susimokėti: „Tichė“ nubausta 4,5 tūkst. bauda

www.tiche.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Mineralinio vandens „Tichė“ gamintoja „Baltijos mineralinių vandenų kompanija“ už klaidinančią reklamą nubausta beveik 4,5 tūkst. eurų bauda.

Baudą įmonei skyrusi Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) pranešė, kad reklamuodama mineralinį vandenį bendrovė klaidino vartotojus, nurodydama gydomąsias produkto savybes.

Tyrimą tarnyba pradėjo gavusi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pažeidimo protokolą, kuriame nurodoma, kad bendrovė savo interneto svetainėje, naujienų portale delfi.lt, Santaros klinikų Vaikų ligoninėje demonstraciniame plakate ir platinamame lankstinuke skleidė mineralinio vandens ,,Tichė“ reklamą, vartodama draudžiamus teiginius apie žmogaus ligų gydymo ir profilaktines savybes.

Tarp minėtų teiginių buvo: „Ličio klinikinis vartojimas yra nukreiptas prieš bipolinį sutrikimą ir naudojamas savižudybių prevencijai“; „Rusijos daktarų patvirtintas kaip gydomasis – stalo mineralinis vanduo, rekomenduojamas vartoti kaip gydomasis, esant šiems susirgimams: virškinimo organų ligos; virškinimo organų sutrikimai po skubios intervencijos; endokrininės sistemos ligos, maitinimosi sutrikimai ir sutrikusių medžiagų apykaita; šlapimo ir lyties organų ligos“; „Šarminiai mineralai padeda organizmui pašalinti šlakus, o deguonis mažina vėžio ir kitų ligų riziką, nes vėžinės ląstelės nemėgsta deguonies prisodrintos aplinkos“.

„Baltijos mineralinių vandenų kompanija“ reklamoje skelbta informacija galėjo padaryti poveikį vartotojų ekonominiam elgesiui – paskatinti juos įsigyti reklamuojamą mineralinį vandenį tikintis, kad jis turės nurodytų gydomųjų savybių, kurių iš tikrųjų neturi“, – teigiama VVTAT pranešime spaudai.

Teigiama, kad tyrimo metu bendrovė minėtus reklamos teiginius pašalino.

Tarnybos nutarimas per mėnesį gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

„Baltijos mineralinių vandenų kompanija“ priklauso vienos didžiausių pieno perdirbimo įmonių „Žemaitijos pienas“ pagrindiniam akcininkui Algirdui Pažemeckui.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

„Žalgiris“ pasipildė laimėjimų skaičių – šįkart pranoko „Dzūkiją“

A. Veryga nepraleido progos pamatyti Kaune gimusį ketvertuką

Pablogėjus oro sąlygoms, pasipylė avarijos: miesto centre pėsčiųjų perėjoje partrenkta pėsčioji

Finaliniuose debatuose dėl Prezidento posto Kaune susikovė du galimi konservatorių atstovai

Už sudrausminimą - naktis areštinėje ir atimti kauniečių vaikai: pavertė girtaujančiais smurtautojais

Gaisro liepsnos ryja buvusias Kauno radijo fabriko patalpas (papildyta)

Kauno regione fiksuojamas didžiausias skaičius sergančių peršalimo ligomis

Mokyklose svarstoma įvesti specialią valandos trukmės pertrauką

„CityBee“ griežtina taisykles: neatsakingiems vairuotojams taikys 2 tūkst. eurų baudas

Suskaičiavo nelaimes rombais pažymėtose Kauno perėjose: statistika nustebins