Kaunas laukia istorinio svečio: Santakos parkas pasikeitė neatpažįstamai

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pasiruošimo popiežiaus Pranciškaus vizitui darbai Kaune įgauna rimtą pagreitį. Santakoje jau suręsta scena, o metaliniais atitvarais suskirstyti sektoriai ir milžiniški ekranai laukia čia suplūsiančių tūkstančių susitikimo dalyvių.

Paruošiamieji darbai prasidėjo dar praėjusią savaitę. „Santakos parke vyksta baigiamieji darbai, rangovas tvarko ir atlaisvina teritoriją, išveža nereikalingą gruntą, akmenis“, – praėjusį ketvirtadienį sakė Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Visgi miesto tvarkytojai, vaizdingai kalbant, iš parko dar neišsinešdino. Iki Pranciškaus vizito likus dviem dienom, kaip matyti „Kas vyksta Kaune“ fotografo užfiksuotose nuotraukose, darbininkai skuba Santakoje baigti kloti asfaltą.

Tuo tarpu popiežiaus vizito savanorių ir laikinus statinius parke renčiančių specialistų darbų sąrašas, rodosi, sparčiai trumpėja. Prie Jono Pauliaus II statulos iškilo balta scena su dideliu mediniu kryžiumi, montuojami ekranai ir garso sistemos.

Parką išraižė tvoros, sklandžiam masių organizavimui dalijančios teritoriją į sektorius, paklota speciali danga, kad minių maldininkų trypsimuose praėjimuose žolė nevirstų arimais, šalia scenos išrikiuotos kėdžių eilės.

Santakos parko prieigose jau iškilo informacinės ir prekybinės palapinės, įrengiami patikros vartai, pro kuriuos į kvietime nurodytus sektorius pateks atvykėliai.

Rugsėjo 22-23 d. Lietuvoje viešintis popiežius aplankys Vilnių ir Kauną. Šeštadienį Vilniuje jis lankysis S. Daukanto aikštėje, prie Aušros Vartų, Katedros aikštėje, kur vyks Jaunimo susitikimas, o po jo keliaus į Apaštalinę nunciatūrą.

Sekmadienį popiežius išvyks į Kauną, kur Santakos parke laikys šv. Mišias, Kauno kurijos rūmuose pietaus su vyskupais, Kauno arkikatedroje susitiks su dvasininkais. Po to Šventasis Tėvas grįš į sostinę.

32 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pirmoji nuotolinio mokymo pamoka Lietuvoje užstrigo

Koronavirusu užsikrėtusių medikų skaičius verčia sunerimti

Šiandien visos Lietuvos mokyklos persikelia į virtualią erdvę

Naktį į šalį grįžo apie 600 lietuvių iš įvairių pasaulio šalių

Kauno koronaviruso dienoraštis #savaitgalis

Sekmadienį koronaviruso infekcija nustatyta dar 23 asmenims

V. Kasiulevičius: pirmomis gegužės savaitėmis Lietuva pasieks koronaviruso piką

A. Veryga apribojo ir respiratorių bei vienkartinių pirštinių pardavimą (papildyta)

Įspėja kelininkai: naktį eismo sąlygas sunkins plikledis

Koronaviruso infekcija patvirtinta dar vienai medikei