Europos policija mini svarbią dieną: Lietuvos keliuose gausu planų visai savaitei

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šią savaitę daugelio Europos šalių, taip pat ir Lietuvos policijos pareigūnai susivienijo dėl bendro tikslo – kad rugsėjo 19 d., kuri minima kaip Europos diena be žūčių kelyje, iš tikrųjų kelyje nežūtų nė vienas žmogus. Dėl to kelyje kauniečiai vis dar išvysta pagausėjusias pareigūnų pajėgas, o pavyzdiniai vairuotojai gauna dovanų.

Jau trečią kartą Europos kelių policijos tinklas TISPOL inicijavo tarptautinę eismo kontrolės priemonę „Dėmesys į kelią“ (angl. „Focus on the Road“), o rugsėjo 19 d. vykdo projektą EDWARD, minint Europos dieną be žūčių kelyje (angl. „European Day without a Road Death“).

Prie EDWARD prisijungia daugelis Europos šalių – tarptautinė eismo dalyvių sąmoningumo ir saugaus eismo propagavimo akcija prasidėjo Ispanijoje ir keliauja per Airiją, Jungtinę Karalystę, Belgiją, Liuksemburgą, Vokietiją, Prancūziją, Skandinavijos šalis, Latviją ir Estiją. Lietuvoje prie šios akcijos prisideda visų šalies apskričių policijos pareigūnai, kitos už eismo saugą atsakingos institucijos.

„Dėmesio į kelią“ savaitė Lietuvoje prasidėjo nuo prevencinės priemonės Kaune – pareigūnai tikrino ryte į darbą vykstančių vairuotojų blaivumą, vykdė kitų pažeidimų kontrolę ir prevenciją. Policininkai taip pat aplankė jaunuosius eismo dalyvius Kauno mokyklose – vaikams buvo dalijami atšvaitai, skaitomos paskaitos apie saugų eismą.

Nemažą dėmesį pareigūnai skyrė pavyzdingiems, taisyklių nepažeidžiantiems vairuotojams. Pareigūnai ne tik įspėjo ar baudė prasižengusius, bet ir su socialiniais partneriais bendrove „Švaros broliai“ tęsė socialinę saugaus eismo iniciatyvą „Švarus vairuotojas“. Nustačius Kelių eismo taisyklių nepažeidžiančius ir anksčiau nebaustus vairuotojus, jiems buvo suteikiami „Švaraus vairuotojo“ lipdukai-ženkliukai, kuponai nemokamam automobilio plovimui.

Antradienį pareigūnai dėmesį skyrė neviešam patruliavimui, Kelių eismo taisyklių pažeidimų, susijusių su pagrindinėmis eismo įvykių priežastimis, užkardymui, vairuotojų kultūros ir atsakingo dalyvavimo eisme skatinimui, pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejų nustatymui.

Yra planų ir trečiadieniui

Trečiadienį, rugsėjo 19 d., Lietuvos kelių policijos tarnyba ir Lietuvos transporto saugos administracija kartu dalyvaus projekte EDWARD ir magistraliniuose šalies keliuose vykdys pavojingiausių pažeidimų užkardymą, krovinius ir keleivius vežančio transporto kontrolę, šio transporto vairuotojų dėmesį blaškančių veiksnių patikrinimą ir eliminavimą.

Akcentuojant pavyzdingą dalyvavimą eisme, bus tęsiama eismo dalyvių skatinimo iniciatyva „Švarus vairuotojas“. Eismo dalyviams bus dalijami atšvaitai, mažiesiems – saugaus eismo atmintinės su svarbiais patarimais. Skatindami prisidėti prie sąmoningo eismo saugą puoselėjimo, pareigūnai siūlys vairuotojams pasirašyti EDWARD saugaus eismo dalyvio įsipareigojimus, kvies tapti „Saugaus eismo ambasadoriais“ ir paženklinti automobilius EDWARD lipdukais.

„Atsakingai vykdome pareigą, kad nelaimingų atsitikimų keliuose būtų kuo mažiau. Reikšmingi rezultatai pasiekiami įgyvendinant daug kompleksinių priemonių, o šio projekto tikslas – dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į eismo saugumą keliuose. Visi kartu siekiame, kad Europos diena be žuvusiųjų keliuose taptų kasdienybe“, – teigė Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, šiais metais mūsų šalyje įvyko daugiau kaip 2 200 eismo įvykių, kuriuose žuvo 119 žmonių ir beveik 2 700 buvo sužeista, tarp sužeistųjų – 13 proc. nepilnamečių. Europos kelių policijos tinklo TISPOL duomenimis, Europos keliuose kiekvieną savaitę žūsta 500 žmonių, šis skaičius per pastaruosius metus sumažėjo 2 procentais.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Vieno didžiausių Kauno mikrorajonų istorijoje - „Centrinis purvynas“ ir legendinės vietos

Naujos statybos šalia Kauno „Depo“: investuos 12 mln. eurų

Kauno oro uoste sučiuptas trejus metus ieškotas vyras

Kauno pakraštyje apsivertus automobiliui, keturi žmonės išvežti į ligoninę

Įspūdingi „Žalgirio“ naujokų dėjimai - gražiausių Eurolygos epizodų dešimtuke

Nuteistiesiems iš Kauno tardymo izoliatoriaus atrado naujo darbo mieste

Jauna mama dėl neįvykusių vestuvių atsigriebė Kauno teisme

Naujausiuose reitinguose - labai prastos žinios V. Matijošaičiui

Kauno klinikose nukentėjusios paauglės mama: už tylą gydytojas siūlė kompensaciją

Kaune renovuojamo daugiabučio gyventojas: tai visiškai nepriimtina