Birštoną užliejo diskusijos: paskutinį žodį kaip vicemeras tars P. Mačiulis - Kas vyksta Kaune

Birštoną užliejo diskusijos: paskutinį žodį kaip vicemeras tars P. Mačiulis

Asociatyvi / Organizatorių nuotr.

Penktadienį Birštone prasidėjo visiškai nemokamas antrasis diskusijų festivalis „Būtent!“: dvi dienas Vytauto parko erdvėje vyks per 90 renginių ir diskusijų svarbiomis Lietuvai temomis – tikimasi, jog lankytojų skaičius pasieks 5 tūkst. Kurorte prie Nemuno kilpų kaip Kauno vicemeras oficialiai paskutinį kartą šnekės ir Povilas Mačiulis.

„Paskutinė mano diskusija, kurioje dalyvauju kaip vicemeras. Jeigu būsite šiandien jaukiame Birštone – kviečiu atvykti į diskusijų festivalį „Būtent!“ – savo „Facebook“ paskyroje įrašu pasidalijo P. Mačiulis.

Sės prie vieno stalo su idėjine varžove

16.30 val. jis dalyvaus „Idėjų Lietuva“ scenoje organizuojamoje diskusijoje „Investuotojai jau Kaune – kas toliau?“, kurioje prie stalo taip pat sės KTU docentė Jurgita Šiugždinienė, švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Marius Ablačinskas ir „Invest Lithuania“ vadovas Mantas Katinas. Pokalbį moderuos Šarūnas Bulota.

Įdomu tai, kad P. Mačiulis apie investicijas laikinojoje sostinėje diskutuos su viena iš konservatorių pretendentų dalyvauti Kauno mero rinkimuose. Rugsėjo 4-ąją paskelbta, kad Kauno konservatoriai kandidatą į merus rinks iš keturių politikų: Editos Gudišauskienės, Pauliaus Lukševičiaus, Gintarės Skaistės ir buvusios KTU rektorės J. Šiugždinienės.

Kas vyksta Kaune“ primena, kad P. Mačiulis apie savo pasitraukimą iš vicemero posto netikėtai pranešė ketvirtadienį. Šį postą „Vieningo Kauno“ narys apleidžia, kad galėtų dalyvauti LR prezidentu siekiančio tapti Vygaudo Ušacko rinkiminėje kampanijoje.

Tuo tarpu diskusijų festivalio svečių Birštone iš viso lauks 8 diskusijų erdvės – „Idėjų Lietuva“, „Europietiška Lietuva“, „Versli Lietuva“, „Atvira Lietuva“, „Galimybių Lietuva“, „Tvari Lietuva“, „Sumani Lietuva“ ir „Kūrybinga Lietuva“. Kiekvienoje jų sutartu ritmu – valanda diskusijai ir pusvalandis pertraukai – viena tema keis kitą, o festivalio svečiai migruos tarp erdvių užtrukdami ten, kur bus diskutuojama būtent jiems aktualiausiomis temomis. Susipažinti su dviejų dienų festivalio programa galima čia.

„Būtent!“ žemėlapis / Organizatorių nuotr.

Nuo išmetamo maisto kainos iki regionų plėtros bei gynybos

Festivalio nuotaika kuriama taip, kad renginyje galėtų jaukiai jaustis ir idėjomis keistis įvairių sričių atstovai, o visi festivalio svečiai turėtų galimybę aktyviai dalyvauti, įsitraukti į pokalbius su skirtingų sričių lyderiais ne tik programos diskusijose, bet ir joms pasibaigus.

„Trečdalį renginio programos sudaro visuomenės pasiūlytos temos, o ji visa puikiai atspindi šalyje verdančių nuomonių įvairovę, – sako vienas iš festivalio iniciatorių, VšĮ „Visos idėjos“ atstovas, Antanas Bubnelis.

– Lankytojus kviečiame ne tik stebėti, bet ir aktyviai dalyvauti diskusijose įvairiausiomis temomis: apie opiausias verslą kamuojančias kliūtis, klimato kaitą, regionų plėtrą, turizmo strategiją, vaikų mitybos įpročius. Bus svarstoma, kodėl Lietuvoje mažai protestuojama, ką pakeistų galimybė balsuoti nuo 16 metų, kokią įtaką dosnumas versle gali turėti ekonomikos raidai ir t. t.“

Diskusijų turinys – šviežias oras mintims

Diskusijų dalyvių būrys – įspūdingas sričių ir patirčių įvairove: Algirdas Toliatas, Žydrūnė Vitaitė, Domas Dargis, Urtė Neniškytė, Rytis Zemkauskas, Unė Kaunaitė ir bet kuris kitas iš 200 festivalio „Būtent!“ diskusijų dalyvių, sutikusių atvykti į Birštoną ir taip palaikančių nuomonių įvairovės ir demokratijos šventę, turės kuo pasidalinti ir apie ką padiskutuoti su festivalio publika.

Festivalio turinį kuria daugiau nei 50 skirtingų organizacijų, tarp jų – „Girteka“, „Nasdaq“, „Lietuvos geležinkeliai“, EIKA, Lietuvos bankų asociacija, LRT, „Klaipėdos nafta“, „Prime investment“, „Thermo Fisher Scientific“, „Trancendent group“, „Delfi“, Lenkijos ambasada ir institutas, sanatorija „Eglė“ ir kitos.

Apie ypatingas patirtis – tiesiai iš festivalio svečių lūpų

Keletą aktualių klausimų festivalyje aptarsime su jo svečiais: kibernetinio saugumo klausimus pasaulinėms įmonėms padedantis spręsti svečias iš Norvegijos Carsten Maartmann-Moe, „Transcendent group“ partneris, IT valdymo ir saugumo grupės vadovas, profesionalus įsilaužėlis, dalyvaus diskusijoje pasitikėjimo skaitmeniniame amžiuje tema.

Viešnia iš Švedijos, Åsa Zetterberg, yra naujai paskirta Švedijos vyriausioji pareigūnė skaitmenizacijai. Ji dalinsis mintimis, kaip išmanios technologijos galėtų prisidėti prie aktualių valstybės ir visuomenės problemų sprendimo. Reikjaviko universiteto profesorė, sociologijos mokslų daktarė, Islandijos sociologinių tyrimų ir analizės centro įkūrėja bei vadovė Inga Dora Sigfusdottir diskusijoje dalinsis patirtimi apie tai, ko reikia, kad būtų pakartota Islandijos ilgalaikės vaikų užimtumo per sportą programos sėkmė.

Politikos lyderių debatai

Šeštadienio vakarą vyks parlamentinių partijų lyderių debatai. Apie valstybės paslaugas piliečiams ir tikruosius šių valstybės „klientų“ poreikius diskutuos Eugenijus Gentvilas, Gediminas Kirkilas, Radvilė Morkūnaitė-Milkulėnienė, Gintautas Paluckas ir Rita Tamašunienė. Debatus moderuos žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Rugsėjo 7–8 d. Birštone vykstantį nemokamą diskusijų festivalį „Būtent!“ kuria ir dalį programos temų pasiūlė jo organizatoriai – Britų taryba, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, bankasSwedbank“, Birštono savivaldybė bei programos partneriai – Atviros Lietuvos fondas, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Europos Parlamento informacijos biuras Lietuvoje ir „Versli Lietuva“. Festivalis „Būtent!“ Lietuvoje organizuojamas antrą kartą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA