Kaunas rodo pavyzdį: mažinkime savižudybes veikdami kartu

Asociatyvi / Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno miesto savivaldybės taryba yra patvirtinusi Kauno miesto savižudybių prevencijos modelį, kurio tikslas – sukurti efektyvaus skirtingų sektorių bendradarbiavimo sistemą. Ypatingas dėmesys šiai sričiai skiriamas rugsėjo mėnesį – rugsėjo 10 dieną visame pasaulyje yra minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena.

Labai svarbu kuo anksčiau pastebėti asmens krizę ir užtikrinti pagalbos teikimą, kad būtų galima išvengti sunkesnių padarinių. Prašyti pagalbos nėra gėda, tai yra būtina. Kauno gyventojams yra teikiama anoniminė psichologinė pagalba, dirba atvejo vadybininkai, su psichologais susitinkama vaikų, paauglių, jaunimo ir suaugusiųjų grupėse, taip pat veikia savitarpio paramos grupė nusižudžiusiųjų artimiesiems. Daugiau informacijos apie pagalbos galimybes Kauno mieste galite rasti čia.

Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos šūkis šiemet – „Mažinkime savižudybes, veikdami kartu“. Taip siekiama parodyti, kad kiekvienas žmogus gali padėti kitam bendruomenės nariui, kuris turi minčių apie savižudybę. Prisidėdamas prie šio šūkio, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras planuoja mėnesio trukmės renginių ciklą, kuriame orientuojamasi į bendruomenės informuotumo didinimą bei specialistų dalijimąsi patirtimi.

Savižudybių prevencijai Kaune skirti renginiai / Organizatorių nuotr.

Vienas pirmųjų šio ciklo renginių – dviratininkų piknikas Kaune, kurį organizuoja „We Go Project“ kartu su Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru rugsėjo 9 d., 11 val. Dviračiais ketinama nuvažiuoti apytiksliai 16 kilometrų nuo Santakos parko iki Kauno marių jachtklubo, kuriame planuojamas visus suvienijantis ir suartinantis piknikas.

Renginyje bus galima susipažinti su savižudybių problemai neabejingais žmonėmis, emocinės paramos tarnybų savanoriais. Taip bus skatinama laužyti klaidingas nuostatas ir daugiau sužinoti, kaip galima padėti savižudybės rizikoje esantiems žmonėms. Visi norintys drąsinami prisijungti užsiregistruojant „We Go Project“ interneto svetainėje ir renginio dieną atvykti iki starto vietos su dviračiu, pasiėmus užkandžių bei pasirūpinus patogia apranga bei avalyne.

Pasaulinei savižudybių prevencijos dienai (rugsėjo 10 d.) paminėti vyks socialinė akcija. Šia akcija bus siekiama atkreipti dėmesį į savižudybės rizikoje esančius asmenis bei plačiau informuoti apie pagalbos galimybes Kaune. Kauno miesto gyventojai raginami būti budrūs ir pastebėti Kauno centrinėje dalyje vaikštančius išskirtinai apsirengusius asmenis.

Rudenėjant miesto gyventojai bus kviečiami į rugsėjo 18 d., antradienį, ir rugsėjo 27 d., ketvirtadienį, nuo 18.30 val. nemokamai rodomą filmą „Rūta“. Du šio filmo seansus padovanojo filmo režisieriai, Ronaldas Buožis ir Rokas Darulis. Savižudybių prevencijai taip pat liko neabejingas kino centras „Cinamon Kaunas“ (PC „Mega“), kuriame ir numatytas nemokamas filmo rodymas.

Tiek įvadiniu filmo ir problemos aptarimu, tiek filme perteikiamu sportininkės Rūtos Meilutytės atvirumu bus skatinama nebijoti kalbėti apie savo sunkumus bei atrasti savižudybės pasirinkimą atsveriančius būdus, kurie padėtų išbūti su sunkumais ar mažintų šių sunkumų keliamą vidinį skausmą. Vietų skaičius ribotas, todėl reikalinga registracija.

Savižudybių prevencijos sričiai skirtą mėnesį vainikuos spalio 4 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojama konferencija-forumas „Savižudybių prevencijos pamokos Lietuvos savivaldybėse“. Šioje konferencijoje pranešimus skaitys įvairiose savivaldybėse savižudybių prevencija besirūpinantys specialistai, bus dalinamasi patirtimi teikiant pagalbą bei pristatomos perspektyvos ir galimybės ateičiai.

Į renginį kviečiami visos Lietuvos savivaldybių, seniūnijų, seniūnaitijų darbuotojai, gydytojai, socialiniai darbuotojai, psichologai, psichoterapeutai, visuomenės sveikatos bei švietimo specialistai, greitosios pagalbos, policijos darbuotojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, savanoriai ir visi specialistai, kurie savo darbe susiduria su savižudybės rizikoje esančiais asmenimis. Renginio pabaigoje bus išduodami pažymėjimai, todėl yra reikalinga registracija.

Renginių ciklo tikslas yra paskatinti suartėti bendruomenės narius, mažinti savižudybės stigmatizaciją, didinti atvirumą ir informuotumą apie nemokamas pagalbos galimybes savižudybės rizikoje esantiems asmenims. Taip pat specialistų dalijimasis patirtimi prisidės prie efektyvesnio ir patvaresnio bendradarbiavimo tinklo kūrimo.

Daugiau informacijos ir registraciją į renginius galite rasti Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro portale arba „Facebook“ paskyroje.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Inovatyviam verslui – „viskas įskaičiuota“ biurų nuomos paslauga prestižinėje Laisvės alėjoje

Vyksta dalyvių registracija į Kauno „Kazimiero mugę 2020“

Valstybės ekstremaliųjų situacijų centro posėdis: bus aptartos priemonės prieš koronavirusą

Scenos storžieviai iš JAV „Limp Bizkit“ sudrebino „Žalgirio“ areną iki pamatų

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo atidėti Kauno „Žalgirio“ ir Milano „Armani Olimpia“ dvikovą

Milano ekipos vidurio puolėjas A. Gudaitis į Kauną neatvyks: pakirto liga

Kauno „Žalgirio“ varikliukui – malonus įvertinimas: atsidūrė tarp geriausiųjų

Kauno Laisvės alėjoje dingo prabangios rankinės: aiškinamasi, kas spruko nepanoręs atsiskaityti (foto)

Rukloje svarbus kariuomenių vadų susitikimas: paspaudė rankas dėl karinių veiklų

Kauniečiai prašo padėti: Kleboniškio miške dingo šuo - įžymybė