Kad Šilainiuose eksponuotų 25 metus saugotą archyvą, teko gauti leidimą iš Vatikano – Kas vyksta Kaune

Kad Šilainiuose eksponuotų 25 metus saugotą archyvą, teko gauti leidimą iš Vatikano

L. Kondratės nuotr.

Šv. Jono Pauliaus II koplyčioje Šilainiuose vos savaitę bus eksponuojama paroda – „Prieš 25 metus“. Joje išvysite 1993 m. rugsėjo 4-8 d. vykusio popiežiaus Jono Pauliaus II vizito į Lietuvą akimirkas. Leidimo parodai eksponuoti organizatoriai turėjo sulaukti iš paties Vatikano.

Parodoje pateikiamos nuotraukos ir to meto spauda, rašiusi apie popiežiaus kelionę. Leidinius iki šių dienų išsaugojo viena šv. Jono Pauliaus II koplyčios parapijietė Loreta.

Koplyčios atstovė Diana portalui „Kas vyksta Kaune“ sakė, kad nuotraukose atsispindi betarpiška popiežiaus komunikacija su tikinčiaisiais. „Dominuoja popiežiaus Jono Pauliaus II sąlytis su žmonėmis, išties, jis atrodo nešantis gerąją naujieną“, – sakė Diana.

Paroda veiks iki rugsėjo vidurio./L. Kondratės nuotr.

Kaupė ateities kartoms

Kodėl kaunietė Loreta sumąstė rinkti laikraščius? „Popiežiaus apsilankymas Lietuvoje buvo išskirtinis įvykis mūsų šaliai. Visi tą suprato. Man buvo svarbu išsaugoti ateities kartoms, ką apie tai rašė spauda. 1993-iaisiais dar nebuvo kompiuterių ir interneto, tad spauda tapo pagrindiniu informacijos šaltiniu. Tikėjau, kad rinkdama laikraščius išsaugosiu ateities kartoms šio įvykio nuotraukas, faktus, popiežiaus pasakytas prasmingas mintis. Tuo metu dirbau mokytoja, auginau 1 m. dukrelę. Žinojau, kad ateityje šių laikraščių prireiks, jie bus įdomūs ir vertingi. Džiaugiuosi, kad juos išsaugojau – dabar susidomėję juos skaito parodos lankytojai“, – pasakojo kaunietė Loreta.

Pašnekovė atviravo, kad laikraščius specialiai pirko spaudos kioskuose 1993 m. rugsėjo 5 ir rugsėjo 8 dienomis. Išrinko visus, kurie rašė apie Popiežiaus Jono Pauliaus II apsilankymą Lietuvoje. Beje, tuomet apie didį įvykį rašę laikraščiai atsiėjo nebrangiai: „Kauno laikas“ kainavo 10 centų, „Kauno diena“ – 20 centų, „Lietuvos rytas“ – 50 centų.

Parodos eksponatai./L. Kondratės nuotr.

Pašnekovė pažymėjo vieną įstrigusią laikraščio citatą: „Lietuvos jaunime! Atidarykite duris Kristui! Būkite pirmieji šaukliai naujosios evangelizacijos, kurios nūnai stigte stinga jūsų Tėvynei, Europai ir visam pasauliui! Kristus jus pažįsta ir myli. Vien tik Jis visiškai gali patenkinti esminius žmogaus dvasinius poreikius ir troškimus“, – kalbėjo popiežius Jonas Paulius II 1993 m. rugsėjo 8 d. „Kauno dienoje“, kur išspausdinta Šventojo Tėvo kalba susitikime su Lietuvos jaunimu Kaune, S. Dariaus ir S. Girėno stadione.

Anot Loretos, tie prieš 25 m. pasakyti žodžiai yra aktualūs ir dabar, ypač, kai daugelis žmonių nusivilia ieškodami ir nerasdami laimės laikinuose malonumuose. „Jis padeda mums rasti tikrą ramybę, viltį, teikia paguodą, stiprybę, parodo gyvenimo prasmę“, – sakė Loreta. Pašnekovė paminėjo, kad 1993-iaisiais jai į atmintį giliai įstrigo pakili žmonių nuotaika: „Tomis dienomis visi tapo tarsi geresni, jautresni, gailestingesni vieni kitiems. Popiežiaus apsilankymas pakeitė žmonių širdis“, – sakė kaunietė.

Parodą „Prieš 25 metus“ galima apžiūrėti iki rugsėjo vidurio koplyčios darbo laiku, vėliau paroda bus grąžinta bažnyčios archyvams.

Šilainiuose išdygs nauja bažnyčia, ji bus dedikuota Šv. Jono Pauliaus II garbei./L. Kondratės nuotr.

Statoma nauja bažnyčia

Keliaudami į parodą, šalia koplyčios išvysite, kad kyla Šv. Jono Pauliaus II garbei dedikuota bažnyčia, kurios vidinės sienos bus puošiamos 30 tūkst. medžio širdžių. „Tai ne šiaip širdžių dekoracijos – jos tarsi gyvos, nes kiekvienas aukotojas joje turi unikalią galimybę įraižyti tai, kas iš ties brangu – santuokos, krikštynų datą, kitą svarbų įvykį bei taip ateities kartoms palikti savo istorijos pėdsaką“, – sakė organizatorė.

Dar vienas Šilainių II-osios bažnyčios unikalumas, tas kad per visą bažnyčią link altoriaus einantis takas perteiks tautiškumo dvasią.

Bažnyčios statybos vykdomos etapais: pirmasis – Bažnyčios kryžius (2017-2019 iki vidurio) – tam reikalinga apie 177 tūkst. eurų suma. Antrojo metu “gims” bažnyčios karkasas, trečiojo bus įrengtas vidus, o paskutiniojo – sutvarkyta infrastruktūra.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.