Dvare netoli Kauno rugsėjį dar galima pasigrožėti floristų kūriniais

Organizatorių/ rart.eu nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kol šalyje laikosi gražūs rudeniški orai, galima aplankyti netoli Kauno esantį Babtyno – Žemaitkiemio dvarą, kuriame eksponuojamos floristikos menininkų sukurtos augalų kompozicijos – skulptūros. Dvaro teritorijoje jas kūrė kas dvejus metus Kaune ir jo apylinkėse vykstančio tarptautinio festivalio „Landart’ 2018“ dalyviai.

Gamtos puošmenas kauniečių akims dovanojantis festivalis, kurio pagrindinis organizatorius – Kaune savo netradicine kūryba garsėjantis floristikos dizaineris Marijus Gvildys, mūsų šalyje vyko jau 6-tąjį kartą. Rugpjūčio pabaigoje įspūdingus darbus dvaro teritorijoje kūrė didelė tarptautinė festivalio dalyvių komanda, vadovaujama keturių meistrų iš Lietuvos, Ispanijos ir Anglijos.

Festivalio tikslas – ne tik sukurti gamtos meno kūrinius, bet ir mokyti festivalio dalyvius, todėl kiekvieną kartą į festivalį stengiamasi pakviesti įdomiai ir netradiciškai dirbančius meistrus, kurie pasidalina savo patirtimi, idėjomis, technika bei stengiasi ugdyti būsimų floristikos specialistų kūrybiškumą. Dauguma kviestinių floristų yra M. Gvildžio draugai ar kolegos, sutikti  floristų renginiuose, parodose, pleneruose.

„Tai tikrai puiki patirtis, kuomet į festivalį atvyksta didelė komanda mokinių, kurie padeda meistrui realizuoti jo viziją ir sukurti išties daug rankų darbo ir kūrybos reikalaujančią meninę kompoziciją. O komandose dalyvaujantiems jauniesiems speacialistams – tai labai praktiškos pamokos, kaip dirbti su medžiagomis, valdyti būsimų objektų turinį ir formą, realizuoti mintyse gimusio kūrinio viziją“, – sako festivalio organizatorius M. Gvildys.

Gamtos meno kūrinius galima apžiūrėti vaikštant po Babtyno – Žemaitkiemio dvaro teritoriją, kurioje kompozicijos organiškai įsilieja į dvaro eksterjerą. Labiausiai dėmesį patrauks dvaro teritorijoje esančio tvenkinio saloje – kalne stūksančios ateivius primenančios skulptūros, prie kurių galima ir užlipti. Dvaro valdytojas Mindaugas Šventoraitis neslepia, kad jam labai patinka ši realizuota idėja, kuri užpildė salą įdomiu turiniu, o į ją įkopę pastabesni lankytojai aptiks ir dar vieną simbolinę prasmę. „Daug metų nesugalvojau, kaip šiai tvenkinio salai suteikti funkcionalumo, o menininkai pasiūlė originalų sprendimą“, – džiaugėsi festivalio kūryba dvarininkas.

Akį patrauks ir kompozicija naujam gyvenimui prikėlusi trijų nudžiūvusių medžių kamienus. Dar vieną floristikos kūriniui idėją pasufleravo šalia esanti metalo skulptūra. Ir galiausiai – iš daugybės lauko riedulių sukurta kompozicija, pabrėžianti kaimo gamtos koloritą.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Atskleidė politikų populiarumo reitingus, kaunietis – topų viršūnėse

Sudegusiame bute rastas moters lavonas

Įtemptoje kovoje varžęsis „Žalgiris“ neatlaikė – pralaimėjo vokiečių komandai

Vilijampolėje neleistinoje vietoje pastatytas automobilis sunkina eismą – tikisi nelaimės

Eismo įvykis Dainavoje – moteris vežama į gydymo įstaigą

Geras elgesys atsipirko – aktorius P. Dimša iš pataisos namų išleidžiamas anksčiau

Gyventojai įbauginti: eglutės vagystė nuotaiką sugadino visiems

Ryškūs pokyčiai Laisvės alėjoje: dviejose atkarpose pradėta kloti nauja danga

Surasta nupjauta „Skalbėjos“ galva

Kaune atidaryta solinė L. Kazlauskienės - Punk Gallery tapybos paroda