R. Garbaravičiui įteiktas ypatingas apdovanojimas

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Trečiadienį VDU rektoriaus pastate kauniečiui Ramūnui Garbaravičiui skirtas „Tekančios saulės ordino su aukso spinduliais ir rozete” apdovanojimas. Jis tapo šeštuoju lietuviu, gavusiu tokį įvertinimą.

Japonijos ambasados Informacijos ir kultūros centro atstovė Milda Kraśko pažymėjo, kad kas taps apdovanotuoju nusprendė Japonijos vyriausybė, remdamasi kiekvienos ministerijos rekomendacija. Trečiadienį R. Garbaravičiui įteikta dekoracija ir patentas – oficialus dokumentas japonų kalba.

Kaip rašoma Japonijos ambasados Lietuvoje pranešime, apdovanojimas R. Garbaravičiui įteiktas už nuopelnus puoselėjant Čiūnės Sugiharos atminimą bei skatinant supratimą apie Japoniją ir prisidedant prie kultūrinių mainų tarp Japonijos bei Lietuvos.

R. Garbaravičius žinomas kaip „Sugiharos fondo – diplomatai už gyvybę“ valdybos pirmininkas, šią VšĮ jis įkūrė dar 1999 m. Po metų išsinuomojo buvusį Japonijos konsulato Kaune pastatą (Vaižganto g. 30) iš tuometinių savininkų ir pirmame aukšte atidarė Sugiharos namų muziejų, kurį 2016 m. aplankė 16,6 tūkst. žmonių. Kaip žinia, iš visų Lietuvą aplankančių japonų, apie 70 proc. aplanko šį muziejų. 2004 m. R. Garbaravičius įsigijo pastatą ir neribotam laikui perdavė nemokamai naudoti fondo veikloms.

2001 m. Sugiharos namuose jis pradėjo organizuoti įvairius Japonijos kultūrą pristatančius renginius, pažymėtina 2017 m. rugsėjį Kaune vykusi „Sugiharos savaitė“, prie kurios rengimo R. Garbaravičius aktyviai prisidėjo.

Japonų kultūrą pristatanti Sugiharos savaitė“ skatina draugiškus ryšius tarp Lietuvos ir Japonijos: renginiuose dalyvavo daugiau kaip 5 tūkst. žmonių, tarp kurių buvo ir iš Japonijos atvykusi savanorių dažytojų grupė, atnaujinusi Sugiharos namų fasadą bei Japonijos vietinės valdžios institucijų atstovai.

R. Garbaravičius ėmėsi iniciatyvos rinkti lėšas ir asmeniškai padengė dalį seno muziejaus pastato renovacijos išlaidų, kaip žinia, muziejus atnaujintas 2017 m. rugpjūčio pabaigoje.

Siekiant išnaikinti diskriminaciją dėl religijos bei rasizmą, R. Garbaravičius prisidėjo steigiant „Tolerancijos žmogaus“ apdovanojimą. Jis taip pat prisidėjo organizuojant video siužetų, pristatančių vertingą Č. Sugiharos veiklą, rodymą Sugiharos namuose.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Vairuotojų dėmesiui: visam savaitgaliui uždaryta judrios Kauno gatvės atkarpa

Kauniečius kviečia būti turistais savame krašte: nuolaidos, renginiai ir kitos veiklos

Kauno prokuratūroje atliktas auditas: atnaujinti nutraukti tyrimai, įsteigtas naujas skyrius

Atnaujintas labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių sąrašas - kai kurioms bus išimčių

Jau trečiąkart bus renkami geriausi metų vaistininkai

Kėdainiuose esančios „Maximos“ darbuotojai nustatytas koronavirusas

Kauniečiai sukilo dėl siauroje gatvelėje planuojamo daugiabučio

Prie „Vaikystės lobių“ atkastas „lobis“ ant kojų pastatė specialiąsias tarnybas

Tokios trumpos parodos Kaune dar nebuvo: tetruko vos dvi valandas (foto)

R. Daškevičiaus žmogžudystės užsakymu įtariamas nusikalstamo pasaulio šulas namą Kačerginėje pavertė tvirtove