V. Ušackas prie „Laisvės kario“ paskelbė, ar dalyvaus prezidento rinkimuose – Puslapis 2 – Kas vyksta Kaune

V. Ušackas prie „Laisvės kario“ paskelbė, ar dalyvaus prezidento rinkimuose

BRIGITA SABALIAUSKAITĖ, DOMINYKAS BIRŽIETIS 2018/09/05 12:14

Pirmadienį paskelbęs, kad jau priėmė sprendimą dėl prezidento rinkimų, buvęs užsienio reikalų ministras, diplomatas Vygaudas Ušackas trečiadienį prie Kauno pilies pranešė, kad sieks užimti valstybės vadovo postą kitąmet vyksiančiuose LR prezidento rinkimuose. „Kas vyksta Kaune“, tuo tarpu, iš arčiau žvilgtelėjo į politiko motyvus šią žinią paskelbti Kaune bei draugystę su Kauno vicemeru Povilu Mačiuliu.

Neoficiali rinkiminė kampanija startavo komplimentais Kaunui

Sprendimą dalyvauti prezidento rinkimuose V. Ušackas pranešė stojęs šalia liepą išdygusio „Laisvės kario“, kaip yra tvirtinęs – mylimame mieste, kuris naujai iškeptam kandidatui simbolizuoja pergalę, ne tik „Žalgirio“, bet ir Lietuvos laimėjimus.

Prie Kauno pilies suorganizuotame paskelbime V. Ušackas teigė „grįžęs į Lietuvą, kad būtų kiekvieno Lietuvos žmogaus ambasadoriumi“.

Įdomu tai, kad renginį prie „Laisvės kario“ organizavo žinomo šou pasaulio atstovo Jogailos Morkūno vadovaujama viešoji įstaiga „Pirmoji Kava“. Kaip DELFI patikino J. Morkūnas, už suteiktą paslaugą politikas tikrai turės susimokėti, nors sąmatos neatskleidė. Kauno savivaldybei pateiktame prašyme dėl leidimo organizuoti tokį renginį nurodyta, kad čia susirinks apie 100 žmonių.

„Kauną pasirinkau, nes tai yra laisvės ir sėkmės pavyzdys. Todėl, kad Kaune yra kovotojo už Lietuvos laisvę paminklas. Šis miestas turi polėkį, ambiciją, kuri man yra sava“, – svarbios dienos išvakarėse „Kas vyksta Kaune“ sakė V. Ušackas.

Artimai bičiuliaujasi su Kauno vicemeru

Už politiko nugaros trečiadienio vidurdienį stojo visas būrys jau dabar atvirai palaikymą jam reiškiančių žmonių. Tarp jų – ir žinomos asmenybės: muzikantai Virgis Stakėnas su Algirdu Kaušpėdu, Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas, krepšinio treneris ir buvęs žalgirietis Rimas Kurtinaitis, taip pat – Kauno vicemeras P. Mačiulis.

Pasiteiravus, kas būtent sieja politiką su Kauno mero pavaduotoju, V. Ušackas antradienį teigė, kad Kauno vicemeras yra artimas draugas, bičiuliaujasi jų šeimos.

„Esame ir išliksime bendraminčiai. O kol kas aš neturiu štabo – rinkiminė kampanija oficialiai prasidės lapkritį. Kai ateis tas laikas, spręsiu kampanijos vadovo klausimą, kalbėsiu su žmonėmis, galimais kandidatais. Šiuo metu remiuosi savanoriais, draugais, bendraminčiais“, – žiniasklaidoje svarstytas perspektyvas P. Mačiuliui tapti V. Ušacko rinkiminio štabo vadovu antradienio vakarą komentavo kandidatas į prezidentus.

Bendražygių pagal partijas neskirsto

Paklausus, ar draugystė su P. Mačiuliu nevestų prie lūkesčių pelnyti „Vieningo Kauno“ ir Kauno mero Visvaldo Matijošaičio palaikymo, V. Ušackas išlaikė platų požiūrio kampą ir nuo tiesaus atsakymo šiek tiek išsisuko.

„Viena galiu pasakyti – kad savo veikloje nedarau takoskyrų dėl partiškumo, politinių pažiūrų ar kažkokių įsitikinimų. Todėl bendrauju su visais, kurie panašiai mąsto, išpažįsta tas pačias vertybes ir pasaulėžiūrą, nepriklausomai nuo partiškumo“, – kalbėjo politikas.

Priminus, kad jis, visgi, yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narys, V. Ušackas tai nedvejodamas patvirtino, tačiau pridūrė siekiantis suburti ne tik vieningo Kauno, bet vieningos Lietuvos žmones.

„Tai yra mano asmeninis tikslas, nes tik vieningi galime padaryti Lietuvą laiminčią. (…) O kol kas per anksti dėlioti kažkokias politines kortas“, – užsiminus, kad Kauno mero parama, ko gero, būtų rimta paspirtis bet kuriam kandidatui, atsakė V. Ušackas.

Remia, tačiau jungtis prie kampanijos neplanuoja

P. Mačiulis antradienio popietę „Kas vyksta Kaune“ pateiktuose atsakymuose teigė V. Ušacką pažįstantis apie 10 metų, aktyviai stebintis jo veiklą, o susitikę jie pasikalba ir apie rinkimus.

„Mano nuomonė per dešimtmetį nepasikeitė – aš ir toliau manau, kad Vygaudo patirtis, kompetencija ir asmeninės savybės labai tinka eiti prezidento pareigas. Mano žiniomis, Vygaudo štabo dar nėra, nes jis tik trečiadienį paskelbė dalyvaujantis rinkimuose“, – sakė V. Matijošaičio dešiniąja ranka laikomas Kauno politikas.

Vyrų pažintis prasidėjo 2009 m., kai P. Mačiulis el. paštu parašė V. Ušackui laišką, kuriame ragino pastarąjį kandidatuoti į šalies vadovus ir pažadėjo prisidėti prie rinkimų kampanijos organizavimo.

„Dabar mes bendraujame šeimomis, rinkimų tema tarsi nuslinko į antrą planą. Būti Vygaudo štabo vadovu neplanuoju, nes tai pirmiausia yra sunkiai suderinama su vicemero pareigomis. Antra – Vygaudas savo bičiulių tarpe turi daug stiprių žmonių, kurie galėtų imtis šios lyderystės“, – šansus bendradarbiauti politinėje arenoje vertino P. Mačiulis.

Pasirinkimas su „Vieningo Kauno“ pozicija nesusijęs

Pastebėjus, kad viešojoje erdvėje palaikymą V. Ušackui reiškia nemažai „Vieningo Kauno“ narių, Kauno vicemeras tvirtino, kad tai yra savarankiška organizacija, kuri sprendimo dėl kažkurio kandidato palaikymo prezidento rinkimuose oficialiai nėra priėmusi.

„Vygaudo palaikymas yra mano asmeninis sprendimas. Kitų žmonių nuomones man komentuoti būtų sunku, tiksliausia būtų, jeigu jie patys atsakytų“, – už „Vieningo Kauno“ bendraminčius kalbėti nesiėmė P. Mačiulis.

Vengė jis ir vertinti V. Ušacko „galimybes bei tikimybes“ laimėti rinkimus, užsiminęs, kad tai – sociologų ir aiškiaregių reikalas. P. Mačiulis teigė nenorintis vardyti lyderių ar lyginti bičiulio su kitais kandidatais, nes dažnai tokios mintys viešoje erdvėje traktuojamos kaip kitų kandidatų kritika.

„Yra daug stiprių ir vertų kandidatų. Tačiau, mano nuomone, Vygaudo patirtis, darbštumas, ryšiai su pasaulio lyderiais yra jo stiprybė, kuri gali būti naudinga Lietuvai. Kita labai svarbi Vygaudo stiprybė yra gebėjimas surasti ryšį su visais žmonėmis, nepriklausomai nuo jų amžiaus, statuso visuomenėje, įsitikinimų“, – tam tikrus potencialaus šalies prezidento pranašumus įvardijo P. Mačiulis.

Rugsėjis – svarbių sprendimų metas

53 metų V. Ušackas 2008–2010 metais buvo užsienio reikalų ministras, yra dirbęs ambasadoriumi JAV, Didžiojoje Britanijoje, Afganistane ir Rusijoje.

Rugsėjį sprendimą dėl prezidento rinkimų žada paskelbti ir ekonomistas Gitanas Nausėda. Jie abu per rugsėjį turės apsispręsti, ar dalyvauti TS-LKD pirminiuose rinkimuose, kuriuose konservatoriai spręs, kam suteikti partijos paramą.

Kaip pranešė BNS, konservatorių skyriai kandidatais taip pat kelia Seimo narius Ingridą Šimonytę ir Žygimantą Pavilionį. Premjeras Saulius Skvernelis sprendimą, ar sieks prezidento posto, žada paskelbti kitąmet.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks 2019 metų gegužę.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA