„Kas yra kas Lietuvoje“: daugiausia elito atstovų išugdė tėvai pedagogai

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Daugiausia dabartinio elito atstovų buvo išugdyti tėvų pedagogų – mokytojų arba dėstytojų. Tai paaiškėjo rengiant naują žinyną „Kas yra kas Lietuvoje 2018. Šimtmečio leidimas“, kuriame yra publikuojama 5 tūkst. iškilių šalies žmonių biografijų ir detali Lietuvos valstybės sąranga.

Šiandien Lietuvai pristatomame žinyne – naujausia susisteminta ir vienoje vietoje pateikiama informacija apie aktyviausius dabar gyvenančius ir kuriančius Lietuvos žmones.

Taip pat į 2,5 tūkst. tiražu išleistą žinyną įtraukta 1,5 tūkst. stambiausių šalies verslo įmonių ir 500 institucijų. Anot sudarytojų, šis žinynas – tai išsamus mūsų dabartinio gyvenimo veidrodis.
Kaip teigia Vasario 16-osios Aktą suradęs VDU profesorius Liudas Mažylis, dabar visi mes esame tautos laisvės kelionės dalimi, todėl nuo visų mūsų ryžto, motyvacijos ir vienybės priklauso mūsų tėvynės ateitis. O tėvynę, anot mokslininko, juk ir kuria žmonės. „Kas yra kas Lietuvoje“ pateikia biografijas žmonių, skiriančių tam daugiausia pastangų ir talento.

Daugiausia – kilusių iš Lazdijų ir Zarasų rajonų

Daugiausia žinyne pristatoma žmonių, kilusių iš Lazdijų ir Zarasų rajonų, tarp didžiųjų miestų pirmauja Šiauliai (vertinant pagal gyventojų skaičių). 2018 m. leidinyje pristatoma 1,2 tūkst. naujų žmonių, kurie niekada anksčiau nebuvo patekę į žinynus „Kas yra kas Lietuvoje“.

Vidutinis pristatomų žmonių amžius – 54 metai. Vyriausias į žinyną įtrauktas asmuo yra 105 metų, jauniausia – 15 metų sportininkė.

Net šeštadalis (maždaug 17%) aprašytų žmonių išaugino 3 ir daugiau vaikų. 4 vaikus užaugino 123 šeimos, o absoliučiai didžiausias skaičius – 11 vaikų. Penktadalis įvardijo, kad bent vienas iš tėvų yra pedagogas – mokytojas arba dėstytojas.

Biografijos – žmonėms pažinti

Informacija žinyne koncentruotai pateikta pagal 11 svarbiausių gyvenimo sričių: valstybė ir institucijos, teisingumas, mokslas ir švietimas, medicina, religija, kultūra ir sportas, žiniasklaida, verslas.

„Žinyno šimtmečio leidime siekėme parodyti, kaip šiandien funkcionuoja Lietuvos valstybė – kokie šiandien yra pagrindiniai Lietuvą kuriantys žmonės, įmonės, institucijos, – teigia Linas Pupelis, žinyno leidėjas. – Skaitydami šių žmonių biografijas galime suprasti, kaip jie tapo tokiais, kokie yra dabar – tai informacija apie jų šeimą, mokslus, visuomeninę veiklą, kokius darbus dirbo, ką sukūrė, už ką buvo atsakingi, kuo rūpinasi ir ką kuria dabar, reikšmingiausi jų gyvenimo darbai ir idėjos.“

Į žinyną įtraukti žmonės buvo atrinkti pagal užimamas aukštas pareigas, pasiekimus, įvairių institucijų ir ekspertų rekomendacijas. Taip pat pateko įvairius apdovanojimus gavę žmonės.
Plačiausiai 2018 m. žinyne atstovaujamos sritys – kultūra ir verslas. Kiekvienos šios srities atstovų į žinyną pateko dvigubai daugiau nei įtraukta valdžios ir savivaldos žmonių.

50 autorių kolektyvas didelės apimties žinyną rengė beveik 2 metus. Nuo rudens žinyne publikuotos biografijos ir straipsniai bus prieinami ir internete – portale „Kasyrakas.lt“. Čia kasdien bus sudaryta galimybė nemokamai perskaityti tam tikrą informacijos kiekį.

Apie žinyną „Kas yra kas Lietuvoje“: Leidžiamas nuo 1995 m. Išleista virš 10 periodinių žinynų, daugiau nei 20 regioninių žinynų (serija „Kraštiečiai“ ir kt.), specializuoti žinynai („Švietimas ir studijos“, „Medicina“, „Verslas“, „Moterys“). 2014 m. žinyno leidimą iš kitų leidėjų perėmė UAB „Leidybos studija“ (periodikos ir kitų leidinių leidykla įkurta 1999 m.).

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Aktualiausia

Naujausios žinios

VDU atkūrimo 30-metis paminėtas be patoso: istoriją įamžino filme

„Kaunas Jazz 2019“ kviečia į pasaulinio garso atlikėjų pasirodymus

Šiltu oru besimėgaujantys kauniečiai pademonstravo išskirtinį stilių (foto)

Įžūliems pažeidėjams prabangių automobilių Kaune nereikia

Susidūrimas VI forto žiede: stoja eismas

Neatlaikęs gūsingo vėjo Kaune nuvirto medis

Kaune evakuota „Hyper Maxima“ (papildyta)

Šuns dienos proga - Kauno pareigūnų dėmesys keturkojams

Traumą patyręs „Fenerbahče“ puolėjas atsidūrė Kauno ligoninėje

Įspėjimas: Lietuvos link nuo Baltarusijos slenka dūmai