Kauno rajono greitosios medikams teko netikėtas iššūkis: važiuoti į ligoninę laiko nebebuvo

Kauno rajono GMPS nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties (GMPS) „Facebook“ puslapyje paviešinta neįprasta istorija. Moteriai pradėjus gimdyti ir į jos namus atvykus medikams paaiškėjo, kad nuvykti į gydymo įstaiga moteris nebespės.

„Adrenalinas, įtampa ir džiugus pasisveikinimas su pasauliu! – entuziastingai rašoma socialiniame tinkle. – Mūsų komanda – Anatolijus ir Tomas – džiaugiasi prisidėję prie naujos gyvybės atėjimo į šį pasaulį.“

Vyrai prisiminė šiltą rugpjūčio popietę gavę kvietimą pas 28 metų nėščią moterį. Su švyturėliais atskubėjus pas pacientę į atokią Kauno rajono gyvenvietę, paaiškėjo, kad prasidėjo sąrėmiai, kurie kartojosi jau kas 2-3 minutes.

„Prieš valandą nutekėjo vandenys. Nėštumas – 37 savaitės. Gimdymo terminas – 2018 m. rugsėjo viduryje. Apžiūros metu nustatyta, kad vaisiaus galvutė jau nusileidusi į mažąjį dubenį. Supratome – laiko nebeturime – jau gimdome namuose!“, – vyrų pasakojimą seka Kauno rajono GMPS.

Pasirodžius galvutei pastebėta, kad ji pamėlusi, o aplink kaklą apsivyniojusi virkštelė. Greitosios medikai nuogąstavo, kad naujagimis gali uždusti.

„Viskas vyko žaibiškai. Per 7 minutes moteris pagimdė vyriškos lyties naujagimį. Išvalėme jam kvėpavimo takus ir nusausinome kūnelį. Naujagimis pradėjo rėkti. Apsidžiaugėme!“ – prisiminė specialistai.

Toliau procesas, kaip dėstoma, vyko sklandžiai. Atlikta naujagimio apžiūra, vertinimas, jam duota deguonies. Praėjus 5 min. naujagimio kūno spalva tapo rožinė, o nustojus pulsuoti virkštelei naujagimis buvo atskirtas nuo mamos.

„Padėjome naujagimį motinai ant pilvo. Ji labai džiaugėsi, buvo daug gražių emocijų… Tuo metu į pagalbą atvyko dar viena GMP komanda, kuri pasirūpino naujagimiu. Mes toliau laukėme, kol užgims placenta. Prieš tai atlikome visas reikalingas injekcijas ir procedūras. Po kelių minučių užgimė placenta“, – pasakojo naujos gyvybės atėjimo liudininkais tapę greitosios medikai.

Gimdyvė su naujagimiu galiausiai saugiai nuvežta į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Akušerinio priėmimo skyrių.

36 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune koncertu ant vandens atidaryta viena moderniausių irklavimo bazių Europoje

Vietoje legendinės Kauno spaustuvės atidarytas multifunkcinis verslo parkas

Pastebimi teigiami migracijos pokyčiai: emigravo dvigubai mažiau

Netikėta diskusija internete – „šaltekai“ ar „šaltibai“?

Už dujų balionų pakeitimą daugiabučiuose valstybė žada sumokėti iki 600 eurų

Kauniečiai naktiniame turguje gali pirmieji pasidžiaugti šviežiausiomis ūkininkų gėrybėmis

K. Maksvytis „Žalgirio“ netreniruos – specialisto į Kauną neišleido Rusijos klubas

M. K. Čiurlionio muziejus turi nuolatinį vadovą

Aukščiausiasis Teismas nusprendė: E. Kručinskienė lieka išteisinta dėl smurto prieš vaiką byloje

„Kaunas 2022“ organizatoriams - skaudi žinia iš M. Žilinsko dailės galerijos