Į „NASA“ išvyko keturi studentai iš Lietuvos, tarp jų – du kauniečiai

Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) konkursą dėl stažuočių „NASA Ames“ mokslinių tyrimų centre laimėjo 4 studentai iš Lietuvos. Du iš šių laimingųjų yra Kauno technologijos universiteto studentai. Jie šią savaitę išvyko į JAV „Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos NASA Ames“ tyrimų centrą ir netrukus pradės rudens stažuotojų programą kartu su studentais iš kitų šalių.

„MITA“ organizuotą konkursą laimėjo Kauno technologijos universiteto aviacijos bakalauro studentas Vladas Jurgis Labanauskas ir Kauno technologijos universiteto biomedicininės elektronikos bakalauro studentė Julija Kravčenko, Vilniaus universiteto biofizikos bakalauro studentė Justina Žvirblytė, Vilniaus universiteto nanomedžiagų chemijos magistro studentė Gintarė Plečkaitytė.

„Džiaugiamės, kad šiemet „NASA“ patvirtino 4 atrinktų kandidatų sąrašą bei suteikė galimybę talentingiausiems iš Lietuvos, studijuojantiems technologijos mokslų specialybes, pasisemti patirties prestižinėje stažuočių programoje“, – sako Kęstutis Šetkus, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius.

Studentai „NASA Ames“ tyrimų centre dirbs prie įvairių projektų: Vladas Jurgis Labanauskas – su straigtasparnių aeromechanika, Julija Kravčenko – su biomediciniais prietaisais, skirtais tyrinėjimų misijoms, Justina Žvirblytė dirbs su genomikos projektu ir atliks genetinius tyrimus su pelių embrioninėmis kamieninėmis ląstelėmis, o Gintarė Plečkaitytė dirbs su nanotechnologijomis elektronikoje ir sensoriais.

Anot „MITA“ „NASA“ stažuočių programos kuratorės Sigutės Stankevičiūtės, nors šiemet Lietuva neturėjo galimybės sudalyvauti vasaros stažuočių programoje dėl metų pradžioje sustabdyto JAV valstybinių institucijų, tame tarpe ir „NASA“, darbo, tačiau vis tik po užtrukusių procedūrų toliau buvo sklandžiai vykdomas pasirengimas rudens stažuočių programai, atvėrusiai duris ir lietuvaičiams.

Nacionaliniame konkurse šiais metais iš viso varžėsi 28 studentai iš Vilniaus universiteto, Kauno technologijos universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto ir Kauno kolegijos.

Numatoma rudens stažuotės trukmė „NASA Ames“ tyrimų centre – 16 savaičių (iki 2018 gruodžio 14 d.). Jos metu atrinkti stažuotojai iš įvairių pasaulio šalių dirbs prie konkrečių tyrimų projektų ir turės galimybę prisidėti prie pačių pažangiausių mokslinių tyrimų vykdymo ir kosminių technologijų kūrimo.

Studentų stažuotės finansuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) Švietimo ir mokslo ministerijos lėšomis.

Bendradarbiavimas su „NASA“

2014 m. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir „NASA“ pasirašė dvišalį bendradarbiavimo susitarimą dėl tarptautinės stažuočių programos (NASA International Internship Program (NASA I2)). Susitarimas buvo pasirašytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės delegacijos vizito į JAV metu.

Tik 12 pasaulio šalių (Australija, Brazilija, Izraelis, Jordanija, Meksika, Lietuva, Portugalija, Pietų Afrika, Pietų Korėja, Švedija, Trinidadas ir Tobagas bei Jungtiniai Arabų Emyratai) ir Europos kosmoso agentūra turi sutartis su „NASA“ bei gali siųsti savo studentus į vasaros ir rudens stažuotes.

2017 m. – iš Lietuvos į „NASA“ išvyko 12 studentų, 2016 m. – 3 studentai, o 2015 m. – 2 studentai.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pirmąjį koncertą po karantino Jazzu surengė Kaune

Pačiame miesto centre kauniečiai liko be vandens

Seime naujas siūlymas: nori įteisinti nacionalines profesines sąjungas

Veiklą atnaujino skandaluose skendusi „Grigeo Klaipėda“

Degalinėje be kaukės apsilankiusį kaunietį nustebino operatorės pasiūlymas

„Kauno Žalgiris“ per neatsakingą klaidą nusileido svečiams iš sostinės

Patarimai skraidantiems lėktuvais: kaip pasiruošti kelionei karantino metu

T. Ivanausko Obelynės sodybai 100-mečio proga planuoja suteikti svarbų titulą

Kaune vykusiame suvažiavime išrinktas naujas šaulių sąjungos vadas

Aktualu keliaujantiems: paskelbtos šalys iš kurių galima atvykti į Lietuvą