Kauno senamiesčio verslininkai kuopia svetimas šiukšles: nepadeda jokios priemonės | Kas vyksta Kaune

Kauno senamiesčio verslininkai kuopia svetimas šiukšles: nepadeda jokios priemonės

Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų nuotr.

Kauno senamiestyje įsikūrę verslininkai piktinasi praeivių elgesiu. Pastarieji atsikrato turimomis atliekomis, o taip pat ir šunų ekskrementais, tiesiog kraudami juos į gatvę ir parduotuvėlių prieigas puošiančių gėlių vazonų vidų. Tačiau toks elgesys turi ir logišką pateisinimą – Kauno senamiesčio gatvelėse daug metų tiesiog nėra viešų šiukšliadėžių.

[galerija kiek=”4″]

Su portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija susisiekę M. Valančiaus gatvėje esančiose patalpose dirbantys verslininkai skundžiasi šiukšliadėžių nebuvimu, dėl kurio praeiviai meta turimas šiukšles kur pakliūna. Viena iš tokių nuolatinai apteršiamų vietų – lauko gėlių vazonų vidus, kai augalai, parduotuvėms užsidarius, įnešami į vidų, idant jų niekas nepavogtų.

M. Valančiaus gatvėje įsikūrę verslininkai sako, jog šioje Kauno senamiesčio atkarpoje šiukšliadėžės – tikras deficitas, čia jų ėsą nė su žiburiu nerasi. Tad, kad gėlių vazonai nebūtų naudojami ne vien pagal paskirtį, jie sako ėmęsi priemonių, tačiau ir šios menkai gelbsti.

Ant minėtų lauko gėlių vazonų, pasakoja verslininkai, užklijuoti auklėjančio pobūdžio užrašai menkai tepadeda. Prašymas: „Kauniečiai ir miesto svečiai, neterškime šiukšlėmis mūsų miesto!“ ir vazono uždengimas dangčiu – menka apsauga. Po nakties šiukšlių krūvos liudija, kad gražūs prašymai yra viiškai beviltiški.

Kodėl M. Valančiaus gatvėje nėra nė vienos šiukšliadėžės „Kas vyksta Kaune“ teiravosi Kauno miesto savivaldybės atstovų. Pasak Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio, statyti šiukšliadėžes minėtoje gatvėje iki šiol nebuvo poreikio.

„Ši gatvė ir šaligatviai yra labai siauri, o pastačius šiukšliadėžes, trukdytų praeiti pėstiesiems, tektų išeiti į gatvės važiuojamąją dalį“, – argumentavo jis.

Tačiau, Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo teigimu, atsižvelgiant į M. Valančiaus gatvėje įsikūrusių verslininkų pageidavimus, žadama nuvykti į vietą, apžiūrėti, įvertinti ir apsvarstyti galimybę pastatyti šiukšliadėžes.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA