Kauno senamiesčio verslininkai kuopia svetimas šiukšles: nepadeda jokios priemonės

Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno senamiestyje įsikūrę verslininkai piktinasi praeivių elgesiu. Pastarieji atsikrato turimomis atliekomis, o taip pat ir šunų ekskrementais, tiesiog kraudami juos į gatvę ir parduotuvėlių prieigas puošiančių gėlių vazonų vidų. Tačiau toks elgesys turi ir logišką pateisinimą – Kauno senamiesčio gatvelėse daug metų tiesiog nėra viešų šiukšliadėžių.

Su portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija susisiekę M. Valančiaus gatvėje esančiose patalpose dirbantys verslininkai skundžiasi šiukšliadėžių nebuvimu, dėl kurio praeiviai meta turimas šiukšles kur pakliūna. Viena iš tokių nuolatinai apteršiamų vietų – lauko gėlių vazonų vidus, kai augalai, parduotuvėms užsidarius, įnešami į vidų, idant jų niekas nepavogtų.

M. Valančiaus gatvėje įsikūrę verslininkai sako, jog šioje Kauno senamiesčio atkarpoje šiukšliadėžės – tikras deficitas, čia jų ėsą nė su žiburiu nerasi. Tad, kad gėlių vazonai nebūtų naudojami ne vien pagal paskirtį, jie sako ėmęsi priemonių, tačiau ir šios menkai gelbsti.

Ant minėtų lauko gėlių vazonų, pasakoja verslininkai, užklijuoti auklėjančio pobūdžio užrašai menkai tepadeda. Prašymas: „Kauniečiai ir miesto svečiai, neterškime šiukšlėmis mūsų miesto!“ ir vazono uždengimas dangčiu – menka apsauga. Po nakties šiukšlių krūvos liudija, kad gražūs prašymai yra viiškai beviltiški.

Kodėl M. Valančiaus gatvėje nėra nė vienos šiukšliadėžės „Kas vyksta Kaune“ teiravosi Kauno miesto savivaldybės atstovų. Pasak Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio, statyti šiukšliadėžes minėtoje gatvėje iki šiol nebuvo poreikio.

„Ši gatvė ir šaligatviai yra labai siauri, o pastačius šiukšliadėžes, trukdytų praeiti pėstiesiems, tektų išeiti į gatvės važiuojamąją dalį“, – argumentavo jis.

Tačiau, Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo teigimu, atsižvelgiant į M. Valančiaus gatvėje įsikūrusių verslininkų pageidavimus, žadama nuvykti į vietą, apžiūrėti, įvertinti ir apsvarstyti galimybę pastatyti šiukšliadėžes.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Virš Lietuvos - Ukrainos karinių oro pajėgų žvalgai

Orai: po liūčių - dar viena karščio banga

Kauniečių pamėgtas turgus veiks ir darbo dienomis

Prezidentų stipendijos – 26 geriausiems studentams, net 10 iš jų Kauno universitetams

Kauniečių abiturientų kraityje – aukščiausi pasiekimai

Šiais metais dėl tarnybos vengimo nubausti beveik 7 tūkst. vyrų (papildyta)

Pramonės prospekte kaunietis įkrito į 1,5 m gylio talpą (papildyta)

Visą savaitę šalies keliuose policija tikrins vilkikus, telefonu kalbančius vairuotojus

Baigiasi prašymų studijuoti aukštosiose mokyklose priėmimas

Kauno garaže pažeistas konteineris su radioaktyviomis medžiagomis (papildyta)