Tęsiasi sukrėtimai Kaune įsikūrusioje „Ūkininko patarėjo“ redakcijoje: darbuotojai iškėlė ultimatumą – Kas vyksta Kaune

Tęsiasi sukrėtimai Kaune įsikūrusioje „Ūkininko patarėjo“ redakcijoje: darbuotojai iškėlė ultimatumą

R. Tenio nuotr.

Kaip rašoma interneto agroverslo naujienų portale „Agroeta“, šį pirmadienį į „Ūkininko patarėjo“ redakciją Kaune suvažiavę šio leidinio kraštų korespondentai įteikė oficialų dokumentą, kuriame reikalaujama atiduoti jų dorai uždirbtus atlyginimus ir honorarus, nes priešingu atveju žada neberašyti straipsnių ir streikuoti. Tai būtų bene pirmas viešas žurnalistų, su kuriais už darbą neatsiskaito darbdavys, protestas.

Jau anksčiau skelbta, kad 2017 m. spalio mėnesį bendrovės akcininkas ir „Ūkininko patarėjo“ leidinių vyr. redaktorius Vytenis Neverdauskas  buvo nušalintas nuo įmonės valdymo ir kūrybinio proceso, o naujieji įmonės vadovai ėmėsi tolimesnių pertvarkų. „Agroeta“ duomenimis, naująją leidinių vadovybę sudaro direktorius Julius Skestenis, vyr. redaktorius Gintautas Misiukevičius, kuris yra tuo pačiu ir UAB „Dvylika pirklių“ direktorius, o jo žmona Ingrida Misiukevičienė vadovauja „Ūkininko patarėjo“ konkurentui „Valstiečių laikraščiui“.

Panašu, kad ir naujosios vadovybės veiksmai neišvedė įmonės iš krizinės finansinės situacijos, kuomet darbuotojams vėluoja atlyginimai ir neišmokami honorarai. Tokių situacijų, portalo „Kas vyksta Kaune“ šaltinių teigimu, yra buvę ir anksčiau, kuomet įmonei vadovavo V. Neverdauskas, šiuo metu teisme siekiantis įrodyti nušalinimo nuo pareigų neteisėtumą.

Pasak „Agroeta“ publikacijos, įmonę spaudžia dar ir kreditoriai. Antai, kompiuterių ir informacinių technologijų  ūkį prižiūrinčiai UAB „Ainera“ bendrovė skolinga beveik 7 tūkst. eurų. Ji svarsto, ar toliau aptarnauti „Ūkininko patarėją“.

Darbuotojai iškėlė ultimatumą

Kaip rašo „Agroeta“, pirmadienį į redakciją atvykę kraštų korespondentai užregistravo savo „prašymą“, kurį veikiau reikėtų laikyti ultimatumu. Direktorius J. Skestenis su žurnalistais nesusitiko. Vyr. redaktorius G. Misiukevičius tik skėsčiojo rankomis ir nieko konkretaus iš visos Lietuvos suvažiavusiems darbuotojams pasakyti negalėjo.

Pasak korespondentų, „darbo užmokestis vėluoja nuo pat UAB „Ūkininko patarėjas“ vadovybės pasikeitimo 2017 m. spalio 11 d.“. Jiems neišmokami atostoginiai – „net ir grįžę po atostogų į darbą dar nebūname gavę atostoginių“. Dokumente darbuotojai teigia, kad „vis dar nesame gavę kompensacijų už 2018 m. birželio mėnesį spausdintiems rašiniams rengti išnaudotą kurą ir komandiruotes“. Korespondentai savo lėšomis finansuoja keliones redakcijos projektams vykdyti, nors kai kurioms komandiruotėms skiriamas ir Žemės ūkio ministerijos finansavimas.

„Gerbdami save, tokiomis sąlygomis dirbti nesutinkame. Autorinis atlyginimas, nors neįformintas raštu darbo sutartyje, buvo viena susitarimo su Bendrove dalių – jį gaudavome kiekvieno mėnesio 25 d. Pablogėjus Bendrovės finansinei padėčiai, buvome užtikrinti, jog autorinis atlyginimas yra skaičiuojamas ir laikomas Bendrovės skola darbuotojams. Po 2017 m. spalio mėn. 11 d., kai Bendrovės valdyme įvyko permainų, nebuvome informuoti apie kokius darbo sąlygų pasikeitimus, todėl teisiškai mums ir toliau turi priklausyti autorinis atlyginimas“, – teigiama darbuotojų rašte, kurį paviešino portalas „Agroeta“.

„Ūkininko patarėjo“ kraštų korespondentai pareikalavo išmokėti jiems dorai uždirbtus ir investuotus pinigus. Priešingu atveju jie nebevyksiantys savo lėšomis į komandiruotes ir straipsnių neberašysiantys.

„Pasiliekame teisę kreiptis į Valstybinę darbo inspekcijos Darbo ginčų komisiją ir Teismą […] ir organizuoti streiką“, – rašoma darbuotojų prašyme.

Portalui „Kas vyksta Kaune“ susidariusią situaciją pakomentavo bendrovės „Ūkininko patarėjas“ leidžiamų leidinių vyriausiasis redaktorius Gintautas Misiukevičius.

„Tai, kas parašyta jūsų minimame rašinyje, smarkiai prasilenkia su tiesa. Darbuotojams skolų dėl neišmokėtų atostoginių ir komandiruočių – nėra. Atlyginimai darbuotojams vėluoja nuo kelių dienų iki vienos – dviejų savaičių, tačiau įmonės situacija, palyginus su ta, kuri buvo prie ankstesnių vadovų, šiuo metu yra nepalyginamai geresnė. Redakcija dirba įprastu ritmu, leidiniai leidžiami pagal grafiką“, – rašoma G. Masiukevičiaus komentare.

„Ūkininko patarėjo“ redakcija įsikūrusi pačiame Kauno centre Gedimino g. esančiame pastate/ R. Tenio nuotr.

Rekvizitai.lt rugpjūčio 22 d. atnaujintais duomenimis bendrovėje „Ūkininko patarėjas“ dirba 48 apdraustieji darbuotojai, kuriems mokamas vidutinis darbo užmokestis yra 568 eurai. Duomenų atnaujinimo dieną įmonės skola Valstybiniam socialinio draudimo fondui (SODRA) buvo daugiau, kaip 13 tūkst. eurų. Įmonė registruota pastate adresu Gedimino g. 27, Kaune, kuriame yra įsikūrusi ir bendrovės leidžiamų leidinių redakcija. Prasidėjus perversmams įmonės valdyme viešojoje erdvėje buvo eskaluojama mintis, kad galbūt naujoji įmonės vadovybė sieks parduoti pačiame Kaune centre esantį pastatą ir taip, galimai, padengs bendrovės įsiskolinimus darbuotojams ir tiekėjams.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT