Gydytojas įspėja: nuo karščių gelbsti ne bet koks vanduo

Asociatyvi / Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Besitęsiant karščiams specialistai įspėja, jog prakaituojant organizmas netenka didelės dalies mineralų. O tai gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų. O sūrus, didelės mineralizacijos mineralinis vanduo esant aukštoms temperatūroms yra būtinas, nes prakaituojant prarandami tokie mineralai, kaip kalis, natris ir kiti.

„Netekus mineralų gali atsirasti silpnumas, galvos svaigimas, galvos skausmai, pykinimas, vėmimas, apatija, karščio pylimas, nemiga, nervingumas, žemas kraujospūdis, galūnių tirpimas, širdies ritmo sutrikimai, greitas pulsas, raumenų spazmai, blogas apetitas ir daugybė kitų simptomų“, – komentuoja šeimos gydytojas, medicinos auditorius Renatas Dainius.

Anot gydytojo, visų pirma, per karščius būtina atstatyti skysčių balansą, tai yra, suaugusiam žmogui suvartoti 2,5-3 litrus skysčių per dieną.

„Tai, kad karštą dieną reikia išgerti daugiau skysčių, jau girdėjęs dažnas. Tačiau vis dar retas susimąsto, jog karštu oru organizmui būtini ir mineralai. Pagrindinis skysčių kiekis turi būti geriamasis ar vidutinės ir mažos mineralizacijos mineralinis vanduo. Taip pat rekomenduotina išgerti 2-3 stiklines didelės mineralizacijos mineralinio vandens“, – teigia R. Dainius.

Kaip sako medikas, natris, kalcis, magnis, kalis, fosforas, geležis, cinkas, manganas, chromas, selenas, molibdenas ir kiti mineralai yra svarbūs normaliam visų organizmo funkcijų palaikymui: nervų sistemos, širdies, raumenų, kaulų ir kitų organų sistemų veiklai. Jie reguliuoja mūsų kraujo ir ląstelių druskingumą, nervinio impulso plitimą, raumenų veiklą, yra būtini daugelio fermentų ir hormonų apykaitai ir dalyvauja daugybėje mūsų organizmo fiziologinių procesų.

Nuolat papildyti mineralais

„Sūrus (didelės mineralizacijos) mineralinis vanduo yra būtinas, nes prakaituojant prarandami mineralai tokie kaip kalis, natris ir kiti. Jo suaugusiam žmogui reiktų iki trijų stiklinių per dieną, kad papildytume organizmą mineralais ir atstatytume jų pusiausvyrą“, – teigia R. Dainius.

Anot šeimos gydytojo, gerdamas mineralinį vandenį žmogus atstato skysčių bei elektrolitų balansą, organizmo ląstelės gali normaliai funkcionuoti, netaupydamos ląstelinio vandens, drauge užtikrinamas tinkamas nervinių impulsų plitimas tiek nervų, tiek raumenų sistemose ir išlaikoma normali žmogaus vidinė terpė (homeostazė). Visa tai užtikrina geresnę žmogaus savijautą.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Skelbiama renginių programa Valstybės dienai paminėti

Kaliniai galės išeiti į laisvę anksčiau laiko: prašo supratingumo

Stipriai alkoholio padauginę vyrai griebėsi peilių: vienas atsidūrė ligoninėje, o kitas – areštinėje

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga kaunietė sukūrė drabužių kolekciją patriotams

Po karantino tūkstančiai vis dar prastovose: darbo inspekcija tikrins priežastis

Kauniečio V. Vauros sukurtas produktas įvertintas jaunojo dizainerio prizu

Šauktiniai galės atidėti privalomąją karo tarnybą: papildytas išimčių sąrašas

Muitininkai sulaikė cigarečių kontrabandą vertą daugiau nei 4,8 mln. eurų

Kaune rastas atlikėjos E. Škudzinskienės kūnas

Kauniečiai pastebėjo, jog ant Pelėdų kalno neliko Lietuvos vėliavos: reklama svarbiau už trispalvę?