Tyrimas dėl konservatorių reklamos Kaune – atšauktas

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Konkurencijos taryba nusprendė nepradėti tyrimo dėl konservatorių reklaminio plakato, kuriuo kritikuojamas premjeras Saulius Skvernelis.

Konkurencijos taryba rašte Kauno savivaldybei argumentuoja, kad Reklamos įstatymas nereglamentuoja politinės ir socialinės reklamos, todėl minėto plakato vertinimas yra ne jos kompetencijoje.

Atsakyme pažymima, kad politinės reklamos naudojimą reglamentuoja Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo įstatymas ir politinės reklamos stebėseną vykdo Vyriausioji rinkimų komisija.

Kauno miesto savivaldybės administracija kelioms šalies institucijoms apskundė plakatą, kuriame skelbiama: „Valdžia nusprendė / Kaune degins vilniečių šiukšles! Kodėl Saulius Skvernelis nemyli kauniečių?“. Plakato apačioje nurodyta, kad tai – politinė reklama, apmokėta iš TS–LKD sąskaitos.

Administracijos direktoriaus Gintaro Petrausko pasirašytame rašte tvirtinama, kad reklama pažeidžia Visuomenės informavimo ir Reklamos įstatymų nuostatas, nes pateikiami klaidingi teiginiai, o reklamos dizainas leidžia klaidingai manyti, jog reklamą viešina pati savivaldybė.

Reklaminį plakatą Kauno savivaldybės administracija apskundė Vyriausiajai rinkimų komisijai, Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybą bei Konkurencijos tarybai.

VRK atsakymo projekte sakoma, kad minėta reklama – politinė, ir prasidėjus politinei kampanijai bus patikrinta, ar šios išlaidos atsispindės TS-LKD politinės kampanijos finansavimo ataskaitoje.

Tuo tarpu įvertinti, ar paskelbus aptariamą reklamą nebuvo pažeistos Visuomenės informavimo įstatymo ir Reklamos įstatymo nuostatos, VRK skundą pagal kompetenciją persiųs Visuomenės informavimo etikos komisijai.

TS–LKD rinkimų štabo atstovas Andrius Vyšniauskas sako, kad plakatu buvo siekiama atkreipti dėmesį į „opią šiukšlių deginimo ir susijusių energetikos sistemos pokyčių problematiką, su tuo susijusią ministro pirmininko poziciją ir valdžios institucijų priimamus arba planuojamus sprendimus“.

Premjeras Saulius Skvernelis šią reklamą yra pavadinęs melu. „Tai yra melas pakabintas už jų pinigus. Turtinga partija, kaip ir pirmininkas milijonierius ir partija didelę dotaciją gauna, tai gali kabinti. Nieko naujo, skleidžia melą“, – teigė S. Skvernelis.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kaune atidarytas pirmasis Baltijos šalyse „Moxy“ viešbutis

Į Astravo atominę jėgainę pradėtas krauti branduolinis kuras

Iš izoliacijos patalpų pabėgo koronavirusu sergantis Afganistano pilietis

Kauniečiai apsiginklavę: rasta ne tik krūva šovinių, bet ir neteisėtas ginklas

Skaitytojai nerimauja, kad naktiniai garsai susiję su Astravo jėgainės paleidimu

Dėl nedėvimos kaukės policijai įkliuvęs kaunietis baudos dydį aiškinsis teisme

Prezidentas ir vėl ragina A. Verygą greičiau grįžti į darbą

V. Matijošaitis dėl įtemptos koronaviruso situacijos kreipėsi į kauniečius

Netikėta sėkmė: žydiško Kauno istorijos į ekskursijas sutraukia būrius smalsuolių

Rudenį Kaune atsidarys nauja mokykla – žada pradinio ugdymo naujovių