Ištyrė vandenį pamėgtuose Kauno vandens telkiniuose: viename maudytis nerekomenduojama

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Įpusėjus vasarai, vis daugiau žmonių pasuka link vandens telkinių. Kauno mieste iš viso yra keturi oficialūs paplūdimiai. Vieni iš jų yra pustuščiai, kituose lankytojų netrūksta. Beje, pagal paskutinius duomenis, viename iš telkinių maudytis nėra patartina.

Kauniečiai mėgsta Lampėdžius

Kaune oficialūs yra du Kauno marių, Lampėdžių ežero ir Panemunės paplūdimiai. Oficialūs reiškia, kad čia budi gelbėtojai, stebima vandens kokybė.

Panemunės paplūdimys gali pasigirti bene geriausia infrastruktūra – paplūdimyje supiltas smėlis, įrengtos vaikų žaidimo aikštelės, teniso kortai, krepšinio aikštelė, veikia kavinė. Tačiau žmonių paprastą dieną čia nėra daug.

Šis paplūdimys turi ir trūkumą – įėjimas į vandenį gana status, tad nėra labai patogus. Specialistai ištyrė Nemuno vandenį šioje maudykloje ir nustatė, kad jis švarus ir atitinka normas.

Kauno mariose yra du paplūdimiai. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad II-ajame paplūdimyje maudytis nėra saugu. Tačiau yra drąsuolių, kurie ir vieni, ir su savo augintiniais neria į pažaliavusį marių vandenį.

Po apsilankymo paprastą dieną galima daryti išvadą, kad kauniečiai labiausiai mėgsta Lampėdžių ežerą. Įdomu, kad oficialus paplūdimys įsikūręs ties Lampėdžių gyvenviete, o šalia Raudondvario plento veikia „Camp Inn“ kempingas ir paplūdimys. Panašu, kad čia žmonių yra daugiausia.

Čia veikia ir vienintelis Kauno mieste teritorijoje esantis vandenlenčių parkas „Wake Up Kaunas“. Netrukus čia atsidarys ir vandens batutų parkas. Panašus, koks jau veikia kitoje ežero pusėje, tad pramogų Lampėdžiuose tikrai netrūksta.

Darbo dienomis net ir vyraujant geram oru, paplūdimiuose nėra itin daug žmonių. Normalu, kad visai kita padėtis ir žmonių srautai skaičiuojami savaitgaliais ir švenčių dienomis.

Maudytis pataria ne visur

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad Kauno marių II –ajame paplūdimyje tikrintas vanduo neatitiko Lietuvos higienos normų.

„Pagal paskutinius vandens tyrimo duomenis, kurie buvo atlikti birželio 26 d., vandens higienos reikalavimų neatitiko Kauno marių II-asis paplūdimys. Sveikatos mokymų ir ligų prevencijos centro duomenimis, birželio 26 d. atliktų vandens kokybės tyrimų metu paaiškėjo, jog mikrobiologinių parametrų neatitiko Kauno marių II-ojo paplūdimio vanduo – vandenyje buvo nustatytas 8 kartus didesnis, negu leidžiama higienos normoje žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius 100 ml vandens“, – teigia Sveikatos mokymų ir ligų prevencijos centro atstovai.

Likusiose Kauno miesto oficialiose maudyklose – Kauno marių I–ajame paplūdimyje, Panemunės paplūdimyje bei Lampėdžių karjere – vandens kokybė atitiko keliamus higienos reikalavimus.

Vandens kokybė yra vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarnines lazdeles, kurių turi būti ne daugiau kaip tūkstantis 100 ml vandens ir pagal žarninius eneterokokus, o jų norma neturi viršyti 100, kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens.

Žarninė lazdelė (E. coli) yra normali žmonių ir gyvūnų organizmo mikrofloros dalis ir įprastai nesukelia jokių sveikatos sutrikimų, tačiau dėl per didelio į organizmą patekusio kiekio gali sukelti kraujingą viduriavimą. Žarniniai enterokokai (Intestinal Enterococci) taip pat laikomi normalia žmogaus virškinamojo trakto mikroflora, tačiau vandenyje rodo apie fekalinę taršą.

„Prieš maudantis būtina atkreipti dėmesį į kitus vandens kokybės rodiklius: vandenyje neturi būti putų, naftos plėvelės, vanduo neturi skleisti jam nebūdingo kvapo, o pakitusi vandens spalva signalizuoja apie užteršimą“, – pataria specialistai.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kauniečių Sigito ir Natalijos Martinavičių santuoka oficialiai nutraukta

Išsikviesti greitosios pagalbos tiesiogiai bus nebeįmanoma

Šalia Kauno marių - gamtos kampelis, kuriame lankėsi ne kiekvienas

Prisiminė didžiausius žalgiriečių paklydimus: išgertuvės iki ryto, kanapės, muštynės ir „Farai“

Keičiasi „CityBee“ kainos: nebelieka nemokamų kilometrų

„Žalgirio“ areną pirmą kartą drebino Radžis su koncertiniu turu

Kauniečiai tyrinėjo Kauną mindami dviračius: apdovanoti žaidimo „Pažink Kauną“ nugalėtojai

Į naktinį barą Vilijampolėje skubėjo gausios policijos ir medikų pajėgos

Ieško būdų, kaip tradicinius amatus bei gaminius apsaugoti nuo išnykimo

Orai nedžiugins: atslenka tikras lietuviškas ruduo