Vieno viešbučio – vaiduoklio beveik nebeliko, kada ateis eilė „Britanikai“? | Kas vyksta Kaune

Vieno viešbučio – vaiduoklio beveik nebeliko, kada ateis eilė „Britanikai“?

R. Tenio nuotr.

Karaliaus Mindaugo prospekte šiomis dienomis baigiami griauti paskutiniai viešbučio „Respublika“ likučiai, vietoje jo dygsta naujas verslo centras „Magnum“. Tačiau kitas mažiau Kauno panoramas gadinantis, bet vis dar grėsmingai apleistas „monolitas“ A. Mickevičiaus ir Kęstučio gatvių sankryžoje tebebjauroja miesto veidą, nors apie jo griovimą buvo prabilta dar 2015 metais.

[galerija kiek=”16″]

Nacionalinė žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos atstovų portalui „Kas vyksta Kaune“ pateiktais duomenimis, žemės sklypas, esantis Kęstučio g. 26, Kaune, kuriame stūkso apleistas „Britanikos“ pastatas nuo 2011 m. yra išnuomotas UAB „Britanika“ – pastatui-viešbučiui ir pastatui-hidroforinei eksploatuoti. Šios dienos Rekvizitai.lt duomenimis bendrovėje „Britanika“ šiuo metu dirba du apdraustieji darbuotojai, įmonė skolų neturi, metinė oficialiai skelbiama įmonės apyvarta nesiekia 5 tūkst. eurų. Apie nerealizuotus planus dėl „Britanikos“ pastato griovimo skaitykite čia

Tačiau portalo „Kas vyksta Kaune“ duomeninis ne visos viltys dėl „Britanikos“ griovimo jau palaidotos ir šiuo metu vyksta tam tikri pozityvūs pokyčiai ir derybose ir dėl šio objekto. Šaltinių duomenimis, vietoje šio pastato turėsiantis iškilti statinys jau suprojektuotas, tačiau laukiama, kol Karaliaus Mindaugo prospekte bus užbaigtas vadinamasis verslo „triptikas“. Verslo centras „Arka“ jau stovi, arčiau pėsčiųjų tilto į Nemuno salą jau kyla kitas „YIT Kausta“ statomas naujas biurų pastatas, kurios bus užbaigtos kitų metų pabaigoje. Kitąmet bus užbaigtos ir vietoje „Respublikos“ statomo didžiausiu Kaune tapsiančio verslo centro „Magnum“ statybos. Panašiu metu – kitų metų pabaigoje ar tik 2020 metais, portalo šaltinių teigimu, galėtų pajudėti ir „Britanikos“ reikalai.

Šlovinga „Respublikos“ pabaigos istorija

Trumpai prisiminkime sėkmingai – nugriovimu – pasibaigusią „Respublikos“ istoriją. Džiugi ir įtikinama žinia, kad pagaliau bus nugriauti monstru ir vaiduokliu praminto „Respublikos“ pastato nebaigti statyti mūrai Kauną apskriejo 2015-ųjų lapkritį, kuomet jo savininku tapo mero rinkimus Kaune laimėjusio Visvaldo Matijošaičio šeimos valdomos bendrovės „Vičiūnų grupė“ viena iš įmonių. Nebaigtą statyti pastatą už neatskleistą sumą iš bendrovės „Kauno verslo rūmai“ įsigijo įmonė „Kauno saulėtekis“, kuris tapo ir žemės nuomos sutarties teisių perėmėju.

Po metų – 2016-ųjų rudenį – paskelbta, kad vietoje ilgus metus Kauno įvaizdį gadinusio pastato bus pastatytas modernių biurų centras „Magnum“ bei pradėti „Respublikos“ pastato griovimo darbai. Tuo metu skelbta, kad griuvėsiai iš miesto centro turėtų išnykti per 3 – 4 mėnesius, t.y. maždaug iki 2017-ųjų pavasario. Tiesa, įspūdingo reginio tikėjęsi kauniečiai buvo nuvilti, kad vietoje pastato sprogdinimo „Vičiūnų grupė“ pasirinko saugesnį griovimo būdą – ardymo darbus. O ir pastarieji užtruko beveik pusantrų metų ilgiau, nei planuota.

Tačiau šių metų birželio viduryje vėl po ilgesnės pertraukos atnaujinti „Respublikos“ griovimo darbai pagaliau artėja į pabaigą, šią savaitę buvusio vaiduoklio beveik nebeliko, o vietoje jo atsivėrė miesto erdvės, į kurias jau greitai įsilies naujai statomo verslo centro mūrai.

„Respublikos“ statybos buvo pradėtos 1988 metais, o įstrigo Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, kuomet tapo aišku, kad tokios apimties viešbučio miestui tiesiog nereikia. Galutinai statybos sustojo 1993-aisiais, nuo to laiko kelis kartus keitėsi jo savininkai, tačiau statybos taip ir nebuvo atnaujintos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA