„Rail Balticai“ priverstine tvarka paims dar daugiau žemių: sąraše Kauno miesto ir rajono sklypai – Kas vyksta Kaune

„Rail Balticai“ priverstine tvarka paims dar daugiau žemių: sąraše Kauno miesto ir rajono sklypai

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ pradeda žemės paėmimo europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ projektui – jo atkarpai nuo Kauno iki sienos su Latvija – procedūras.

Įmonė centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbė žemės paėmimo paslaugų konkursą. Jo laimėtojas turės parengti projektus ir juos įgyvendinti, o žemę visuomenės poreikiams planuojama paimti Kauno mieste ir rajone, Jonavos, Kėdainių, Panevėžio ir Pasvalio rajonuose.

Pasiūlymus konkursui galima teikti iki rugpjūčio 13 dienos.

Tai antras kartas, kai skelbiamas toks konkursas. Praėjusių metų birželį skelbiant pirkimą, jis buvo suskaidytas į tris dalis, dabar – į penkias.

2017 metais skelbta, kad Susisiekimo ministerija apie žemės paėmimą informavo 2031 sklypo, kurie patenka į šią teritoriją, savininką. Iš jų reikės paimti apie 1,2 tūkst., o iš valstybės – dar 63 žemės sklypus, kurių tiksli kaina paaiškės, įvertinus turtą. Vertintojai bus pasirinkti konkurso keliu, o procedūras planuojama baigti 2019 metų antroje pusėje.

2014 metais tuometinis susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius prognozavo, kad išpirkti žemę gali reikėti apie 753 mln. eurų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA