Kauniečiai skundžiasi: Liepos 6-ąją viešuoju transportu ne visi keliavo nemokamai

Asociatyvi / R.Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Penktadienį, Valstybės-Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, kauniečiai galėjo aplankyti daugybę skirtingų vietų Kaune nemokėdami už kelionę viešuoju transportu. Tačiau šventės nuotaika pakili išliko ne visiems – kai kuriems gyventojams, vykstantiems pageidaujamu maršrutu, vis dėlto teko pakratyti pinigines ir susimokėti už paslaugą.

„Liepos 6-ąją dieną likau mieste ir sumaniau nuvažiuoti apžiūrėti naujosios Vyčio skulptūros bei taip įprasminti Valstybės dieną. Skulptūra man patiko, tačiau kelionė iki jos – nuvylė. Kauno miesto valdžia garsiai džiaugiasi, kad per valstybinės reikšmės šventes viešuoju transportu miestiečius veža nemokamai, tačiau tai – ne visai tiesa. Tądien gatvėje susistabdęs 57 maršruto mikroautobusą įlipau ir atsisėdau. Bet vairuotojas paprašė manęs susimokėti už kelionę“, – pasakoja portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas Mantas.

Pasak jo, pasiteiravus, kodėl kelionė kainuos, maršrutinio taksi vairuotojas maloniai paaiškino, kad Kaune nemokamai važiuoti galimybė suteikiama tik troleibusų ir autobusų keleiviams, o maršrutiniams taksi tokia išimtis netaikoma.

„Man įdomu, kodėl miesto valdžia leido vieniems važiuoti nemokamai, o kitiems ne? Kas, jei gyvenu tokioje Kauno vietoje, iš kurios patogu vykti tik maršrutiniais taksi, o troleibusais bei autobusais – ne? Negi per valstybines šventes negaliu keliauti nemokamai? Mokesčius, juk moku! Sumoku gal net daugiau nei močiutė, važiuojanti troleibusu, bet kažkodėl ji liepos 6 dieną keliavo nemokamai, o aš – mokamai. Diskriminacija. Galbūt kitais metais bus kitaip?“, – kartėlio negailėjo kaunietis.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ žurnalistai apie situaciją dėl apmokamų kelionių maršrutiniais taksi šventinėmis dienomis kalbėjosi su bendrovės „Kautra“ marketingo grupės vadovu Mindaugu Sakalausku.

„Suprantame pyktelėjusius kauniečius, tačiau ar kelionės maršrutiniais taksi Kaune šventinėmis dienomis bus mokamos, ar nemokamos, lemiame ne mes. Tokį sprendimą priėmė miesto taryba. Neslėpsiu, tai nustebino ir mūsų įmonės atstovus – kodėl troleibusais ir autobusais miestiečiai keliauja nemokamai, o maršrutiniai taksi – pamiršti. Šiuo atžvilgiu taip pat įžvelgiame diskriminaciją“, – atviravo jis.

Pasak M. Sakalausko, jau ne vienerius metus bandoma kalbėtis su Kauno miesto savivaldybės atstovais, kad akcijos, kai viešuoju transportu keliaujama nemokamai, būtų bendros – įtraukiant į galimybių sąrašą ir maršrutinius taksi.

„Jei miesto valdžia gali kompensuoti nemokamas keliones troleibusais bei autobusais šias kelias numatytas šventines dienas per metus, kodėl to nepadaryti ir maršrutiniams taksi?“, – svarstė „Kautros“ marketingo grupės vadovas.

Jo teigimu, šventinėmis dienomis maršrutinių autobusų vairuotojams dažnai tenka sulaukti klausimų ir priekaištų iš keleivių, kodėl tik dalis kelionių viešuoju transportu – nemokamos.

„Patiriame neigiamą emocinį krūvį, kuomet kauniečiai apipila vairuotojus minėtais klausimais: kodėl negali pavežti nemokamai, jei autobusais ir troleibusais veža..? Kaip jau sakiau, miesto tarybai savo poziciją esame išsakę, kalbėsimės ir toliau. Jei komunikuojama, kad Kaune šventinėmis dienomis viešasis transportas nemokamas, tegul taip ir būna neklaidinant keleivių“, – teigė M. Sakalauskas.

Bendrovės „Kauno autobusai“ viešųjų ryšių specialistė sako, jog žvelgiant į kelionių viešuoju transportu Liepos 6-ąją  duomenis, pastebimi itin gausiai išaugę keleivių srautai. Paklausta apie tai, ar pritartų galimybei šventinėmis dienomis keleivius nemokamai vežti ne tik troleibusais ar autobusais, bet ir maršrutiniais taksi, įmonės atstovė sakė, jog toks sprendimas būtų išties naudingas keleiviams.

„Juk troleibusai, autobusai ir maršrutiniai taksi – viešasis transportas. Turėtų būti atsižvelgiama į žmonių poreikius, suteikiant jiems galimybę pasiekti norimą kelionės tikslą patogiau“, – kalbėjo R. Tarandė.

Jos teigimu, dieną, kai buvo atidengta „Laisvės kario“ skulptūra prie Kauno pilies, troleibusais ir autobusai persipildė keleiviais. Todėl ateityje „Kauno autobusų“ atstovai svarstys padauginti viešojo transporto priemonių skaičių, riedančių Kauno gatvėmis masinių renginių metu.

Anot Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjo Pauliaus Kero, transporto lengvatų įstatyme parašyta, jog lengvatas galima taikyti autobusuose ir troleibusuose, tačiau ne maršrutiniuose taksi.

„Mes neprieštaraujame, kad „Kautra“ kauniečius vežtų nemokamai, tačiau miesto taryba privalo vadovautis įstatymais“, – sakė jis.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ primena, jog Kauno taryba vasarį nusprendė viešąjį transportą per valstybines šventes (Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16–ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – Kovo 11–ąją ir Valstybės dieną – Liepos 6–ąją) mieste padaryti nemokamą.

Šiemet Tarybos sprendimu nemokamas viešasis transportas Kauno gatvėmis taip pat kursuos ir rugsėjo 23 d. – tądien Kaune lankysis Popiežius.

36 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaunas tradiciškai nusidažys rožine spalva dėl kilnaus tikslo

Džiugi žinia: Kaune dingusi 14 metų mergaitė grįžo namo

Aplinkosaugininkai nusitaikė į „garažiukus“: tikrins ir kitas automobilius tvarkančias įmones

Atsako advokatė: ar sulaukę pilnametystės vaikai privalo išlaikyti savo tėvus?

Įspėja apie sukčius: prisidengę VMI vardu kviečia gyventojus investuoti į kriptovaliutą

Fiksuoja skaitytojai: vyrai rizikuoja, kad tik Kaune būtų gražu

Iš sostinės į Kauną perkeltas ekstremalių sveikatai situacijų centras

Įspėjimas apie didelį oro užterštumą: specialistai pataria neiti iš namų

Kauno savivaldybė džiaugiasi naujais ribojimais, bet nežino, kaip juos įgyvendinti

Smarvė Kaune baisi, o atsakyti iš kur – niekas negali (papildyta)