Kaunietį pribloškė Vyčio skulptūra: mere, ką jūs padarėte su mano šalies simboliu?

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Esu didelis Vyčio fanas – man labai patinka šis Lietuvos simbolis ir legenda, kurią jis neša. Netgi pritarčiau, kad istorinė Vyčio vėliava vėl turėtų būti sugrąžinta kaip pagrindinė šalies vėliava. Laukiau, kol Lietuvoje bus pastatyta Vyčio skulptūra, bet kai pamačiau ją nuotraukose, išsigandau – kodėl Vytis toks išdarkytas? Kodėl jis neatrodo kaip simbolis, su kuriuo norėtume tapatintis?

Kai Vytis nebuvo pastatytas Vilniuje, ir mano miesto meras Visvaldas Matijošaitis greitai jį „perpirko“ į Kauną, man atrodė, kad tai geras ūkiškumo pavyzdys. Bet vienas draugas, lyg žinodamas, kartojo – „tokie dalykai negali būti kuriami paskubomis, tai yra šalies simbolis, o ne modernaus meno skulptūra, per naktį tai nesukuriama“.

Netikėjau juo, kol pats nepamačiau Kauno savivaldybės skelbiamos Vyčio nuotraukos. Gerbiamas mere, ką jūs padarėte su mano šalies simboliu? Kodėl Vyčio žirgas atrodo tarsi paklaikęs, išgąsdintas priešo? Kodėl raitelio veidas – lyg romaus avinėlio, kuris ruoštųsi vakarienei, o ne jotų kovos lauke? Jo poza visiškai neatitinka to, ką galima įskaityti jo veide. Kodėl visa skulptūra papuošta kažkokiais elementais, kurie man labiau panašūs į ukrainietiškus, kur buvo lietas Vytis, nei į lietuviškus?

Vytis atjojo į Kauną: tikisi sumontuoti per savaitę 23 nuotr.

Ar aš eisiu pažiūrėti Vyčio? Taip, bent kartą nueisiu. Ar aš didžiuosiuosi juo? Taip, aš ir toliau didžiuosiuosi Vyčiu, tačiau ne šia skulptūra. Kodėl reikėjo skubėti? Tam, kad būtų spėta iki rinkimų įtvirtinti savo reitingus? Gerbiamas Matijošaiti, norėdamas dėl savo reitingų pagerbti Vytį, jūs padarėte meškos paslaugą – tas Vytis, kurį pastatysite prie Kauno pilies, bus tik parodija mūsų šalies simbolio. Parodiją, už kurios perdarymą mes visi mokėsime pinigus.

O juk buvo galima padaryti viską neskubant ir demokratiškai. Vilniuje vyko apklausa, žmonės sprendė, nepatiko, atmetė. Pas mus Kaune tik vienas žmogus sprendžia, ko mums reikia – gerai, kai jo norai sutampa su mūsų, kauniečių norais. Bet šiuo atveju negalėsiu atleisti merui, kad dėl savo reitingų paaukojo mūsų šalies simbolį.

Nesididžiuosiu šia skulptūra, kuri išsiskiria tik dydžiu. Nereikia mums gigantomanijos – turėjome ją 50 metų, po to ilgai valėmės žaizdas ir griovėme tuos gigantiškus monstrus, kurių dabar pilnas Grūto parkas.

Mums reikėjo tik vieno – šalies simbolio pagerbimo. Ne Kauno mero reitingų pakėlimo, ne kažkokio neaiškaus Vyčio fondo patenkinimo, o tik savo šalies simbolio pagerbimo.

Kaunas susimovė, ir už tai aš mūsų merui atleisti negalėsiu. O Vytį aš turiu kasdien – kišenėje, ant eurų monetos. Ir ten jis man gražesnis už tą parodiją, kurią prie Pilies pastatysime už kelių dienų.

Čia pateikiama skaitytojo nuomonė. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

308 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Pritarta naujai teisių atėmimo tvarkai: neblaivus pričiuptas vairuotojas galės rinktis

Iš Kauno kilęs parlamentaras R. Šarknickas atsidūrė ligoninėje

Ar skolą bankui grąžinęs buvęs sutuoktinis gali reikalauti dalies skolos atlyginimo iš kito sutuoktinio?

Nauja informacija: į kitą pasaulio kraštą turinčios keliauti kaunietės įsivaikinti niekas nepanoro

Vienintelė tokia Lietuvoje: paaiškėjo, kaip atrodys Kauno „Mokslo sala“

Iškritus gausiam sniegui Kauno kalėdinei eglutei prireikė pagalbos

Žalgiriečiai įsiamžino nuotaikingame kalendoriuje – apkalbų netrūko

Mėginimas keisti eismo tvarką sankryžoje prie „Megos“ neišdegė

Tarptautinio bendradarbiavimo dėka sustabdyta milijoninius nuostolius padariusi grupuotė

Vairuotojai įstrigo Kauno klinikų aikštelėje (papildyta)