Po pasaulį keliaujanti paroda užsuko į Kauno rajoną – Kas vyksta Kaune

Po pasaulį keliaujanti paroda užsuko į Kauno rajoną

Kauno raj. savivaldybės inf. 2018/06/21 21:49

Kauno rajono viešojoje bibliotekoje, Garliavoje, ketvirtadienį atidaryta paroda „Olga Havlova (1933-1996)“. Parodą globoja Čekijos Respublikos ambasada Lietuvoje.

Nuaidėjus dūdmaišio ir kanklių melodijoms, bibliotekos direktorė Irena Stančiauskienė pakvietė svečius į salę. Parodos iniciatorė, Lietuvos universitetų moterų asociacijos narė dr. Janina Balsienė sakė, kad paroda, skirta Čekijos Respublikos pirmosios ponios O. Havlovos 85- mečiui ir jos įkurto Gerosios valios Olgos Havlovos fondo veiklai paminėti, keliauja per pasaulį.

„Man tenka didelė garbė ir malonumas šią parodą pristatyti Lietuvoje“,- kalbėjo Čekijos Respublikos ambasadorius Bohumilas Mazánekas, kuris Kauno rajone lankosi jau ne pirmą kartą.

Meras Valerijus Makūnas dėkojo ambasadoriui už jo pastangas pristatyti Čekijos kultūrą Pakaunės krašto žmonėms.

Ambasados iniciatyva Raudondvario dvare 2013 m. buvo galima pamatyti Olomouco regiono menininkų parodą „Moravijos kolekcija“, 2014 m. – žymaus čekų grafiko Oldřicho Kulháneko darbus, vyko koncertai.

B.Mazáneko Garliavoje laukė staigmena: buvęs Kauno rajono meras, garliaviškis Valerijonas Senvaitis prisiminė prieš 22 metus įvykusį susitikimą su Prezidentu Vaclavu Havelu, kai jis lankėsi Kaune. Iš šio susitikimo liko nuotrauka, kurią V. Senvaitis įteikė ambasadoriui.

J. Balsienė taip pat prisiminė, kad V. Havelas buvo pirmasis užsienio valstybės vadovas, nusilenkę Romo Kalantos žūties vietoje.

Prezidento sutuoktinė ir bendražygė O. Havlova žmonių atmintyje išliko kaip asmenybė, aktyviai dalyvavusi visuomeninėje veikloje. Po 1989 m. Aksominės revoliucijos tapusi pirmąja šalies dama, savo veiklą nukreipė į pagalbą žmonėms su negalia. 1990 metais įkūrė Geros valios komitetą (Výbor dobré vůle) – pirmąjį labdaros fondą tuometinėje Čekoslovakijoje.

Būdama disidente, O. Havlova teikė visokeriopą pagalbą šeimoms, nukentėjusioms nuo totalitarinio režimo. Drauge su kitais disidentais įkūrė Neteisėtai patrauktų baudžiamojon atsakomybėn asmenų gynybos komitetą.

O. Havlova iki pat paskutinių savo gyvenimo dienų nesiliovė domėtis neįgalių žmonių poreikiais, lankė organizacijas, teikiančias medicinos ir socialinės globos paslaugas. O. Havlova tapo populiariausia moterimi Čekijoje, buvo apdovanota daugybe prestižinių apdovanojimų savo šalyje ir užsienyje.

Praėjus daugiau kaip dviem dešimtmečiams nuo  O. Havlovos mirties, šios charizmatiškos moters atminimas neblėsta ir šiandien. Jos viziją vykdo Geros valios komitetas, kuris padeda tūkstančiams Čekijos žmonių ir daugeliui pelno nesiekiančių organizacijų.

O. Havlovos populiarumą patvirtina ir fotografijų paroda, kurią galima pamatyti Garliavos viešojoje bibliotekoje.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.