Naujovė policijoje: pradeda dirbti kurjerių tinklas – Kas vyksta Kaune

Naujovė policijoje: pradeda dirbti kurjerių tinklas

Birželio 18 diena Policijos departamente pažymėta dar vienu nauju startu policijos sistemoje. Policijoje pradedama diegti policijos kurjerių tinklo veikla, kuri užtikrins greitesnį, efektyvesnį ir ekonomiškesnį popierinių dokumentų, daiktinių įrodymų, materialinių vertybių ir kitų daiktų gabenimą.

Rengiant naująją sistemą buvo išanalizuotas pagrindinių policijos įstaigų dokumentų pasiskirstymas, kitų daiktų gabenimo srautai ir jų intensyvumas. Taip pat nustatyti piniginiai kaštai, patiriami daiktus, dokumentus ar kitas vertybes siunčiant paštu, kuomet pašto siuntų įkainiai tampa vis didesni. Analizės rezultatai parodė, kad naudingiausias sprendimas gabenimo problemai spręsti yra policijos kurjerių tinklo sukūrimas, nes siunčiamų ir gabenamų daiktų kiekis yra išties didelis, tuo pačiu nemažas ir žmogiškųjų išteklių poreikis šioms funkcijoms atlikti. Pasak policijos generalinio komisaro pavaduotojo Rimanto Bobino, tokį pasirinkimą nulėmė ne viena priežastis, tačiau pagrindinės jų yra brangstančios pašto paslaugų kainos, policijos gabenamų daiktų „jautrumas“ ir specifiškumas, reikalaujantis tam tikros atsargos bei atsakomybės, taip pat tam tikros organizacinės veiklos optimizavimas, kad ji veiktų efektyviai ir būtų tik už tai atsakingų kurjerių rankose.

Pastebėta, kad policijos įstaigų keitimasis dokumentais tarp vidaus padalinių, kitų policijos įstaigų ir kitų institucijų dažniausiai organizuojamas nesistemiškai, patiriama daug laiko, žmogiškųjų ir materialinių išteklių sąnaudų, tad nuspręsta, kad kurjeriai tinkamiausias ir praktiškiausias būdas šiems trūkumams pašalinti.

Keturiolika policijos kurjerių dirbs jiems priskirtose Vilniaus, Kauno, Klaipėdos–Tauragės, Šiaulių–Telšių, Panevėžio–Utenos ir Alytaus–Marijampolės teritorijose ir išvyks iš jų esant poreikiui perduoti siuntas kitose teritorijose dirbantiems kurjeriams. Kurjerių ekipažą sudarys 2 kurjeriai. „Pažymėtina, kad kurjeriais dirbs policijos sistemoje jau tarnavę pareigūnai, kurie žino sistemos niuansus ir gebės į veiklą įsitraukti iš karto, nestokodami papildomų mokymų ir pasiruošimo. Šiame darbe reikia išmoningai suprasti, ką ir kur vežti bei kaip atitinkamus daiktus gabenti, todėl kurjerių darbo policijoje patirtis išties bus naudinga. Taip pat tai viena iš galimybių integruoti policijos pareigūnus, kurie sąžiningai tarnavę ir baigę statutinio policijos pareigūno tarnybą, išėjo į užtarnautą poilsį, bet dar turi noro ir galimybių darbuotis. Džiugu, kad norinčiųjų netrūko ir atranka vyko iš keliasdešimt pageidaujančių“, – teigė policijos generalinio komisaro pavaduotojas R. Bobinas.

Kurjerių lankomi objektai bus policijos įstaigos ir nutolę padaliniai, teismai, prokuratūros, gydymo įstaigos, teismo medicinos įstaigos, savivaldybės. Preliminariai planuojama, kad vienam kurjerių ekipažui teks aplankyti apie 50 objektų per savaitę, o vidutinis dienos maršruto ilgis – 250-350 kilometrų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.