Įamžino modernistinius pastatus Kaune: šį fenomeną reikia puoselėti

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaunas garsėja ne tik idealiai į urbanistinį peizažą įsiliejančiomis žaliosiomis erdvėmis, bet ir aibe išskirtinės architektūros pastatų. Įamžinti pastaruosius pasiryžo fotografas Arvydas Čiukšys.

„Fotografuoju Kauną, jo modernistinius pastatus. Noriu atkreipti žmonių dėmesį, parodyti, kokiame gražiame mieste gyvename ir skatinti puoselėti šį Kauno architektūros fenomeną“, – skelbia fotografas.

Projektą „Pasivaikščiojimai po Kauną“ A. Čiukšys pradėjo šių metų pavasarį. „Kol dar nebūna išsiskleidusi žaluma, galima išraiškingiau atskleisti pastatų fasadus“, – pasakoja vaikinas.

Tarpukario, modernistine architektūra fotografas pradėjo domėtis prieš septynerius metus, ruošdamasis stojamiesiems egzaminams į Vilniaus Dailės Akademijos Kauno fakultetą. Tuomet vaikinas pasirinko architektūros studijų kryptį.

„Pats esu architektas, mėgstu išeiti ir vaikščioti, grožėtis, įsivaizduoti tarpukario gyvenimą. Matydamas, kaip dažnai sunykstą toks Kauno grožis, kad žmonės dažnai jo nepastebi, nusprendžiau pradėti forografuoti ir kadrais dalintis socialiniuose tinkluose,“ – dėsto pašnekovas.

Nors auditorija ir nebuvo didelė, keliamos nuotraukos pradėjo atkreipti sekėjų dėmesį, tad fotografas projektą išplėti ir neplanuoja sustoti.

A. Čiukšys kartu su nuotraukomis pateikia ir svarbius faktus – prie kiekvieno kadro puikuojasi šiek tiek informacijos apie pastatą. Taip pat nuotraukų autorius stengiasi nurodyti ir pastato architektą, pastatymo metus.

„Ateityje galvoju išplėsti projektą fotografuojant tarpukario namų interjerus, aišku, jei savininkai įsileistų į namus“, – viliasi fotografas.

Daugiausiai tarpukario pastatų, anot kauniečio, yra Žaliakalnyje, Panemunėje, Šančiuose. Fotografo objektyvui jau pasidavė KTU chemijos fakultetas, Kauno valstybinė filharmonija, Mozės Posvianskio ir Giršo Kliso gyvenamasis namas.

Visus projekto kadrus bei aprašymus galite rasti A. Čiukšio „Facebook“ nuotraukų albume, paspaudę čia.

22 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Lietuvoje patvirtinti 735 nauji koronaviruso atvejai: 7 žmonės mirė

Kauno klinikoms nepajėgiant susitvarkyti su sergančiųjų antplūdžiu, pacientai bus gydomi kitur

Fiksuoja skaitytojai: kaukėtas vyriškis su strėle puola pareigūnus

S. Skvernelis pažėrė kritikos rinkimų laimėtojams: negaliu sutikti su tokia taktika, nes kalbame apie koronaviruso valdymą

Koronavirusas patvirtintas dar vienam Seimo nariui

Nuostoliuose skęstantys renginių organizatoriai prašo valdžios paramos

Įsigaliojo griežtesni reikalavimai renginiams, prekybos vietose bus ribojami pirkėjų srautai

A. Veryga: artėjame prie Karštosios linijos ir testavimo pajėgumų ribų

Nuo sekmadienio vykstantiems iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę - privaloma saviizoliacija

Sinoptikai: Vėlinių savaitgalį gali prireikti šiltesnio rūbo