Į Kauną atvežtos palaimintojo T. Matulionio relikvijos

Kauno seserų benediktinių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Birželio 14 d. seserims benediktinėms Kaišiadoryse buvo perduotos palaimintojo Teofiliaus Matulionio relikvijos. Tą pačią dieną jos iškilmingai sutiktos Kaune, Šv. Mikalojaus (benediktinių) bažnyčioje, informuoja Kauno arkivyskupija.

Pranešime rašoma, kad palaimintasis tarsi sugrįžo po 75 metų į bažnyčią, kurios rektoriumi ir vienuolijos kapelionu tarnavo 1936 – 1943 m.

„Mums, seserims, labai brangu turėti palaimintąjį Teofilių savo bažnyčioje, melstis jam, prašyti užtarimo. (…) Mes tikime, kad ir šiandien rūpime palaimintajam“, – sakė apie savo vienuolijos buvusį kapelioną benediktinių abatė ses. Juozapa Valerija Strakšytė OSB.

Palaimintojo relikvijos Kaune./Kauno seserų benediktinių nuotr.

Palaimintojo relikvijos Benediktinių bažnyčioje nuo šiol bus saugomos ir gerbiamos specialiai įrengtoje vietoje, šoniniame altoriuje.

Vakaro šv. Mišioms, kuriose dalyvavo tiek rektorato bendruomenė, tiek svečiai, Benediktinių bažnyčioje šia proga vadovavo Kauno arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas, koncelebravo arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius, Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas, Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas, Kaišiadorių vyskupo generalvikaras mons. Algirdas Jurevičius, Kauno I dekanato dekanas mons. Vytautas Grigaravičius, kiti kunigai, taip pat ir Palendrių vienuolyno broliai benediktinai.

Ceremonijos akimirka./Kauno seserų benediktinių nuotr.

„Relikvijos sujungia su tais didžiais Jėzaus sekėjais, kuriuos skelbiame kaip palaimintuosius ir šventuosius. Tegul relikvijos primena šioje bažnyčioje skambėjusį arkivyskupo Teofiliaus žodį, jo maldą, pradėtą Švč. Sakramento adoraciją, uolų tarnavimą tikintiesiems“, – sakė arkivyskupas Lionginas Virbalas.

Maldininkai./Kauno seserų benediktinių nuotr.

Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas, kurio rūpesčių relikvijos dovanotos seserims benediktinėms, sakė, kad Kaunas T. Matulionį priėmė kaip tremtinį, ir palinkėjo seserims, kad palaimintasis joms būtų artimas, padėtų patirti dangaus džiaugsmą, kuris padaro tikrais Jėzaus mokiniais, To, kuris išlaisvina ir sustiprina, palaiko ir padrąsina.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno rajone rastas dingusios moters lavonas

Dar viena sėkminga Kauno įmonė šį mėnesį švęs įkurtuves naujoje vietoje

Paaiškėjo priežastis, kodėl „bambalių“ klausimą valdantieji bando įkišti į stalčių

Kauno rajonas skelbia pradžią kalėdinėms dirbtuvėms (foto)

Sukčiai plečia akiratį – dabar apsimeta banku

Vaikų teisių atstovų klaidų atgarsiai – tėvų forumas reikalauja atšaukti įstatymą

Džiugios žinios piniginei – keisis skambučių į ES šalis įkainiai

Kaune pusantrų metų už narkotikų kontrabandą kalintas verslininkas išteisintas

Per būsimą gyventojų surašymą į duris pasibeldus surašinėtojams, verčiau neatidaryti

Kauno pareigūnai prašo atsiliepti gyvybes nusinešusio įvykio liudininkus