Trečiasis finalo mūšis: žalgiriečiai namuose įrodė savo pranašumą | Kas vyksta Kaune

Trečiasis finalo mūšis: žalgiriečiai namuose įrodė savo pranašumą

„Betsafe–LKL“ finalo serija sugrįžta į „Žalgirio“ areną. Iki keturių pergalių vykstančioje serijoje tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandų rezultatas yra lygus – 1:1. Ketvirtadienį Kaune buvo sužaistas trečiasis serijos mačas. Po įtemptos kovos triumfavo aikštelės šeimininkai, pergalę šventę rezultatu 90:80.

Trečiąjį finalo mūšį „Žalgirio“ krepšininkai pradėjo itin susikaupę ir po Brandono Davieso dvitaškio bei šešių iš eilės Axelio Toupane taškų pirmavo sausu rezultatu 8:0. Ketvirčiui praktiškai įpusėjus vilniečiai vis dar buvo be taškų iš žaidimo, o B.Davieso ir A.Toupane tandemas daužė svečių gynybą į šipulius didindami atstumą iki 12:1. Po antros sudegintos minutės pertraukėlės varžovai pademonstravo atsigavimo ženklus, tačiau pernelyg įsijausti neleido du reidus surengęs Edgaras Ulanovas – 16:7. Kamuolį puolime ėmęs Antanas Kavaliauskas dar ir pataikė iš vidutinio nuotolio, bet savo lyderius atradę sostinės krepšininkai skirtumą ištirpdino iki 22:19. Įdomų ir permainingą kėlinuką uždarė nesulaikomą prasiveržimą atlikęs Vasilije Micičius – 24:19.

Pirma antro ketvirčio minutė nepradžiugino „Žalgirio“ stratego Šarūno Jasikevičiaus, kuris nieko nelaukęs savo auklėtinius sušaukė pasitarimui, mat iš vienu metu turėtos dviženklės persvaros nieko nebeliko – 24:24. Tuomet darbo ėmėsi šeimininkų bokštai Aaronas White‘as, Paulius Jankūnas ir B.Daviesas, baudas sumetė V.Micičius – 36:34. Artėjant didžiajai pertraukai įspūdingiausią rungtynių epizodą pademonstravo tikslų A.Toupane užmestą kamuolį fantastišku skrydžiu pavertęs A.White‘as, bet komandos toliau žengė koja kojon – 38:37. Krepšį pasaugojęs A.White‘as papildė savo kraitį taškais bei atkovotu kamuoliu puolime, o finalininkai ilsėtis keliavo palikę daug neatsakytų klausimų – 40:40.

Po didžiosios pertraukos užvirė kova tarp aukštaūgių B.Davieso ir Martyno Echodo – 44:44. Tuomet pražangas provokavęs šeimininkų kapitonas P.Jankūnas privertė varžovų gretose įsižaidusį aukštaūgį ilgam atsisėsti ant suolelio, iš vidutinio nuotolio pataikė A.Kavaliauskas, bet švieslentėje vėl degė vienodi skaičiai – 51:51. Vos antrą tritaškį kauniečiams įleido apie save priminęs Artūras Milaknis, užvesti žaliai-baltą mašiną bandė galingai po krepšiu rungtyniavęs bei lengviau atsikvėpti leidęs B.Daviesas – 60:56. Iš toli pataikius E.Ulanovui, greitos atakos metu krepšį dėjimu viena ranka sudrebinus B.Daviesui, skirtumas tarpo komandų išaugo iki 65:57. Per likusį laiką žalgiriečiai išsaugojo susikrautą persvarą, tad prieš lemiamą rungtynių atkarpą kontroliavo situaciją pirmaudami 67:59.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje ledus pralaužė pirmuosius taškus susirinkęs Kevinas Pangosas, meistriškai arčiau krepšio rungtyniavo P.Jankūnas – 74:64. Tiesa, kelti baltos vėliavos anksčiau laiko svečiai nesiruošė ir greitai rėžė deficitą perpus iki 74:69. Įspūdingą mačą žaidžiantis B.Daviesas tęsė nuostabų darbą bei privertė M.Echodo išnaudoti asmeninių pražangų limitą, pirmajame kėlinyje turėtą rekordinę persvarą sugrąžino E.Ulanovas – 80:69. Nesustabdomas B.Daviesas toliau rinkosi naudingumo balus, vagystę įvykdęs ir įdėjęs A.White‘as kėlė žiūrovus iš vietų, o laikui sparčiai senkant pergalės link artino E.Ulanovas – 88:76. Mačo pabaigoje tikru desertu tapo pergalę rezultatu 90:80 įtvirtinęs A.White‘o triuškinantis dėjimas po nuostabaus K.Pangoso aikštės matymo.

„Žalgiris“: B.Daviesas 27 (8/12 dvit., 7 atk. kam.), E.Ulanovas 15, A.White‘as 12 (5/5 dvit., 7 atk. kam.), P.Jankūnas 10, A.Toupane 8, A.Kavaliauskas 6, K.Pangosas 5 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), V.Micičius 4, A.Milaknis 3, B.Udrihas 0 (6 rez. perd.), G.Masiulis 0.