Negaunate priteisto vaikų išlaikymo? Kreipkitės į valstybę

„Advocatera“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Turiu dukterį, tačiau tėtis prie jos išlaikymo visiškai neprisideda, nepaisant to, kad yra teismo sprendimas įpareigojantis tėvą teikti nustatyto dydžio išlaikymą. Deja, pačios pajamų išlaikyti dukteriai nepakanka. Ar yra teikiama kokia nors valstybinė parama vaikui tokiu atveju?

 Į klausimą atsako advokatė Raimonda Lazauskienė:

Vaikų išlaikymo išmokų įstatymas įtvirtina valstybės pareigą iš valstybės lėšų teikti išlaikymo išmoką vaikams, kurie pagal teismo sprendimą arba pagal teismo patvirtintą vaiko (vaikų) išlaikymo sutartį negauna viso arba dalies išlaikymo, priteisto iš vaiko tėvo (tėvų) ir mokamos periodinėmis išmokomis vieną kartą per mėnesį. Pagal minėto įstatymo 7 straipsnį vaikas turi teisę į išmokas, jeigu kreipiantis ir priimant sprendimą dėl išmokų skyrimo, o paskyrus išmokas – mokant išmokas yra tenkinamos visos šios sąlygos:

1) vaikas ir besikreipiantis dėl išmokos asmuo yra Lietuvos Respublikos pilietis, asmuo be pilietybės arba užsienietis, nuolat gyvenantis Lietuvos Respublikoje, kurio duomenys apie gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, o neturinčio gyvenamosios vietos – apie savivaldybę, kurios teritorijoje jis gyvena, yra įrašyti į Lietuvos Respublikos gyventojų registrą.

2) vaikas ilgiau kaip mėnesį negauna vaiko išlaikymo lėšų ar gauna tik dalį vaiko išlaikymo lėšų;

3) vaikas yra jaunesnis nei 18 metų arba yra vyresnis nei 18 metų nedarbingas asmuo, kuriam iki sukankant 18 metų buvo nustatytas neįgalumas.

Asmuo besikreipiantis dėl išmokos išmokėjimo išmokų mokėjimo administratoriui turi pateikti prašymą skirti išmoką, teismo sprendimą arba teismo patvirtintą vaiko išlaikymo sutartį ar jų patvirtintas kopijas, nuorašus ar išrašus, kuriuose nustatytas vaiko išlaikymo lėšų dydis, taip pat kitus dokumentus, patvirtinančius aukščiau nurodytų sąlygų egzistavimą, jeigu atitinkamų duomenų ar dokumentų išmokų administratorius negali gauti iš valstybės ar žinybinių registrų, valstybės informacinių sistemų.

Vaikų išlaikymo išmokų skyrimą, mokėjimą ir išmokėtų sumų išieškojimą po 2018 metų sausio 1 dienos administruoja „Sodra“. Vienam vaikui per mėnesį išmoka negali būti didesnė negu 1,8 bazinės socialinės išmokos dydžio, galiojusio mėnesį, už kurį išmoka mokama.

Klausimus, į kuriuos pageidaujate advokatės atsakymų, galima siųsti el.paštu kaunas@kasvyksta.lt.

Dėl asmeninių konsultacijų ir teisinių paslaugų suteikimo atvykite į advokatų kontorą „ADVOCATERA“ Kaune, prieš tai suderinus atvykimo laiką telefonu 8 671 29151.

Daugiau naudingos informacijos galima rasti ir advokatų kontoros „ADVOCATERA“ interneto svetainėje.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Ryto“ sirgalius supykdžiusius „Žalgirio“ fanus susėmė sostinės policija (atnaujinta)

Įsibėgėjęs „Žalgiris“ pervažiavo Vilniaus „Rytą“

Galutinai apribota prekyba alkoholiu skandalingame Palangos restorane

Didžiausios Baltijos šalių karjeros dienos auga: virš 140 įmonių ir daugiau nei 10 tūkst. lankytojų

Netoli Kauno apvirtus lėktuvui, pilotai skubiai išvežti į ligoninę

Motinos atakos dėl Kauno klinikų klaidos sulaukęs R. Kėvalas: tarsiuosi su advokatu

V. Matijošaičio sprendimas tėvus įvarė kampą: jaučiasi tapę įrankiais

Planuose - dar griežtesnė alkoholio prekybos kontrolė: nebereikėtų nė policijos

Premjera Kaune pritraukė būrį žinomų žmonių

Girtas jaunuolis vyrą vienu smūgiu pasiuntė į Kauno klinikas