Negaunate priteisto vaikų išlaikymo? Kreipkitės į valstybę

„Advocatera“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Turiu dukterį, tačiau tėtis prie jos išlaikymo visiškai neprisideda, nepaisant to, kad yra teismo sprendimas įpareigojantis tėvą teikti nustatyto dydžio išlaikymą. Deja, pačios pajamų išlaikyti dukteriai nepakanka. Ar yra teikiama kokia nors valstybinė parama vaikui tokiu atveju?

 Į klausimą atsako advokatė Raimonda Lazauskienė:

Vaikų išlaikymo išmokų įstatymas įtvirtina valstybės pareigą iš valstybės lėšų teikti išlaikymo išmoką vaikams, kurie pagal teismo sprendimą arba pagal teismo patvirtintą vaiko (vaikų) išlaikymo sutartį negauna viso arba dalies išlaikymo, priteisto iš vaiko tėvo (tėvų) ir mokamos periodinėmis išmokomis vieną kartą per mėnesį. Pagal minėto įstatymo 7 straipsnį vaikas turi teisę į išmokas, jeigu kreipiantis ir priimant sprendimą dėl išmokų skyrimo, o paskyrus išmokas – mokant išmokas yra tenkinamos visos šios sąlygos:

1) vaikas ir besikreipiantis dėl išmokos asmuo yra Lietuvos Respublikos pilietis, asmuo be pilietybės arba užsienietis, nuolat gyvenantis Lietuvos Respublikoje, kurio duomenys apie gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, o neturinčio gyvenamosios vietos – apie savivaldybę, kurios teritorijoje jis gyvena, yra įrašyti į Lietuvos Respublikos gyventojų registrą.

2) vaikas ilgiau kaip mėnesį negauna vaiko išlaikymo lėšų ar gauna tik dalį vaiko išlaikymo lėšų;

3) vaikas yra jaunesnis nei 18 metų arba yra vyresnis nei 18 metų nedarbingas asmuo, kuriam iki sukankant 18 metų buvo nustatytas neįgalumas.

Asmuo besikreipiantis dėl išmokos išmokėjimo išmokų mokėjimo administratoriui turi pateikti prašymą skirti išmoką, teismo sprendimą arba teismo patvirtintą vaiko išlaikymo sutartį ar jų patvirtintas kopijas, nuorašus ar išrašus, kuriuose nustatytas vaiko išlaikymo lėšų dydis, taip pat kitus dokumentus, patvirtinančius aukščiau nurodytų sąlygų egzistavimą, jeigu atitinkamų duomenų ar dokumentų išmokų administratorius negali gauti iš valstybės ar žinybinių registrų, valstybės informacinių sistemų.

Vaikų išlaikymo išmokų skyrimą, mokėjimą ir išmokėtų sumų išieškojimą po 2018 metų sausio 1 dienos administruoja „Sodra“. Vienam vaikui per mėnesį išmoka negali būti didesnė negu 1,8 bazinės socialinės išmokos dydžio, galiojusio mėnesį, už kurį išmoka mokama.

Klausimus, į kuriuos pageidaujate advokatės atsakymų, galima siųsti el.paštu kaunas@kasvyksta.lt.

Dėl asmeninių konsultacijų ir teisinių paslaugų suteikimo atvykite į advokatų kontorą „ADVOCATERA“ Kaune, prieš tai suderinus atvykimo laiką telefonu 8 671 29151.

Daugiau naudingos informacijos galima rasti ir advokatų kontoros „ADVOCATERA“ interneto svetainėje.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Iš savo įkurto žurnalo pasitraukusi A. Jagelavičiūtė sukasi naujame amplua – kvietė į vakarėlį

Viešumą išvydo peticija: reikalauja nutraukti tarnybų smurtą prieš vaikus ir šeimas

Kauniečių šeimos išgyvenamos dramos vingiai – klydo ir institucijos

Popiežiaus vizito Lietuvoje atgarsiai – kiek kainavo priimti šventąjį tėvą?

Avarija centre: sužeistam žmogui prireikė medicininės pagalbos

„Kauno vandenų“ vadovams ir verslininkams - milžiniškos baudos

„Lietuvos metų automobilio 2019“ startas bus paskelbtas Kaune

Iš kauniečių šeimos išplėštų vaikų drama tęsiasi: specialistai nenorom išklausė tėvo

Po atviru dangumi paliktu prabangiu automobiliu susidomėjo vagys: išlupo „akis“

Sekmadienį Žalgirio areną drebins beveik 200 prekės ženklų