Kaune įsisuko didžiausias vasaros bėgimas: tūkstančiai sportininkų pasileido miesto gatvėmis – Kas vyksta Kaune

Kaune įsisuko didžiausias vasaros bėgimas: tūkstančiai sportininkų pasileido miesto gatvėmis

R. Tenio nuotr.

Sekmadienio rytą Rotušės aikštėje duotas startas kasmetiniam, tarptautiniam bėgimo projektui „Citadele Kauno maratonas“. Apie keturi su puse tūkstančio bėgikų iš 45 skirtingų pasaulio šalių skuodė gražiausiomis Kauno miesto gatvėmis, Neries ir Nemuno upių pakrantėmis.

Rotušės aikštė paskutinę savaitės dieną virto ne tik bėgimo, bet ir muzikos, žaidimų bei sporto mugės erdve. Tuo tarpu dar beveik du tūkstančiai lietuvių bėgo 55 miestuose visame pasaulyje, nuotoliniame Kauno maratone.

Startavo anksti dėl oro

Pirmieji sugiedoję Tautišką giesmę į trasą išbėgo maratono ir pusės maratono distancijų bėgikai. Jų startas buvo numatytas 8.30 val. Laikas pasirinktas ne atsitiktinai – tuo metu aukšta temperatūra bėgikų dar per daug nevargino. Be to, visoje trasoje buvo išdėstytos vandens stotelės, budėjo medikai.

9.30 val. į trasą išbėgo 10 km bėgikai. Šiais metais jie bėgo tuo pačiu maršrutu kaip ir ilgųjų distancijų bėgikai – dėl lygios trasos tai leido pasiekti aukštus rezultatus. Trumpųjų distancijų bėgikai popietę pasileido Senamiesčio gatvelėmis: 13.30 val. startavo 1,5 km šeimų bėgimas, o 14 val. – 5 km bėgimas.

Dalyviai – iš viso pasaulio

Pasak renginio organizatorių, šiais metais bėgikai į Kauną atvyko bene iš visų žemynų: tradiciškai daugiausia sportininkų iš Europos, tačiau „Citadele Kauno maratono“ trasas išbandė ir sportininkai iš JAV, Kanados, Kosta Rikos, Bahamų, Meksikos, Peru, Tailando, Japonijos, Kinijos ir net Naujosios Zelandijos.

„Daug investuojame į profesionalią renginio dalį. Maratono ir pusmaratonio trasa yra sertifikuota Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos ir Tarptautinės maratonų ir ilgųjų distancijų bėgimo asociacijos. Ji viena lygiausių ir idealiai tinka aukštiems rezultatams siekti“, – sakė R. Tarasevičius.

Ukrainiečių sėkmė

Laurus ilgiausioje distancijoje skynė Andrejus Jegorovas iš Vilniaus (2.32,42 val.), antrąją vietą užėmė Andrius Jakševičius iš Radviliškio rajono (2.32,54 val.), o trečiąją – Serhiis Popovas iš Kijevo (2.34,48 val.). Moterys rikiavosi šitaip: ukrainietė Iryna Masnyk (2.56,12 val.), rusė Anastasiia Zakharova (3.02,52 val.) ir amerikietė Tarae Griffin (3.09,10 val.).

Pusmaratonio nugalėtoju tapo Aleksandras Matviychukas iš Odesos (1.06,47 val.), gerinęs trasos rekordą. Ant antros vietos pakylos lipo vilnietis Ignas Brasevičius (1.06,50 val.), o trečiąją vietą skynė Kaunui atstovaujantis olimpietis Remigijus Kančys (01.10,00 val.).

Greičiausia tarp moterų šiame nuotolyje buvo taip pat Ukrainos atstovė Kateryna Karmanenko (1.19,35 val.), mušusi trasos rekordą. Antrąją vietą užėmė Vaida Žūsinaitė (1.20,14 val.), o trečiąją – R. Kančio sesuo Loreta Kančytė (1.23,09 val.).

10 km bėgime triumfavo Darius Sadeckas iš Vilniaus (33,31 min.), nedaug nuo jo atsiliko Justinas Križinauskas iš Kauno (34,10 min.). Trečioji vieta atiteko taip pat iš sostinės atvykusiam Lukui Budavičiui (35,08 min.). Iš moterų 10 km greičiausiai nubėgo Monika Juodeškaitė (38,50 min.), paskui ją ėjo Rasa Drazdauskaitė (38,51 min.) ir Dalia Lukošienė (41,37 min.).

5 km distancijos bėgikai dar nebaigė. Beje, šiais metais „Citadele Kauno maratono“ prizinis fondas siekia beveik 25 tūkst. eurų – jį išsidalino ilgųjų trasų nugalėtojai bei rekordininkai.

Bendrumo jausmas ir motyvacija

Pirmą kartą varžybose dalyvavęs Lukas sakė, kad šiais metais tai išvis jo ketvirtas bėgimas: „Labai puikios emocijos, bėgsiu nuo šiol daug dažniau, nes jaučiuosi po šio bėgimo be galo motyvuotas išsikelti sau dar didesnius tikslus. Smagiausias – bendrumo jausmas, kai bėgi kartu
su visais, ir, žinoma, kareiviai palaikė“.

„Pirmą kartą bėgau ir pamačiau, kad visi yra kaip vienas kumštis, vieni kitus palaiko. Nors, aišku, konkurencija visada yra, tačiau labai patiko šis bėgimas dėl bendrumo jausmo. Aš konkuravau pati su savimi, norėjau pagerinti savo rekordą ir man pavyko“, – dalinosi įspūdžiais
Gintarė.

Bėgo ir anapus vandenynų

Patys pirmieji „Citadele Kauno maratono“ startai sekmadienį duoti ne Kaune. Dėl laiko skirtumų anksčiausiai išbėgo lietuviai Korėjoje ir Naujoje Zelandijoje. Čia ir dar pusšimtyje pasaulio miestų vyko „Pasaulio lietuvių bėgimas“, kurį kauniečiai rengia kartu su organizacija „Penki už Lietuvą“.

„Dar nuo pirmojo „Kauno maratono“ 2013 metais nuotoliniai bėgimai vyko San Franciske bei Portlande. Vietinės bendruomenės nariai, užsiregistravę, bet negalėję grįžti, tiesiog bėgo savo miestuose. Kasmet dalyvių skaičius augo, o šiemet pasiekėme tokius skaičius, kurių net negalėjome prognozuoti“, – sakė R. Tarasevičius pridurdamas, kad gausiausią bėgikų būrį – apie 130 – surinko lietuviai, gyvenantys Ukrainoje.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad renginio dieną ribojamas eismas Kauno Senamiestyje ir jo prieigose. Pasibaigus ilgiausių distancijų bėgimams, 14 val. ribojimai atšaukti Jonavos gatvėje, Karaliaus Mindaugo prospekte ir Šančiuose, tačiau iki 15 val. vis dar nebus galima automobiliais laisvai judėti Senamiesčio gatvelėse. Daugiau apie ribojimus skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA