JAV karinės technikos kolonos pasuko pro Kauną

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šeštadienio vakarą Islandijos plentu Vilniaus link judantys vairuotojai kelią dalinosi su grėsmingais eismo dalyviais. Viso pro Kauną iki rytojaus popietės pravažiuos 16-ka kolonų, kuriose – Jungtinių Amerikos Valstijų karinės mašinos, dalyvaujančios tarptautinėse NATO pratybose „Kardo kirtis“.

Pirmoji kolona Islandijos plentu leidosi nuo „Megos“, kirto Nerį ir „lindo“ po pėsčiųjų tiltu, ant kurio buvo įsitaisęs „Kas vyksta Kaune“ fotografas, apie 20 val.

Formacijoje lydimos Lietuvos karo policijos ekipažų iš viso judėjo 13 karinių transporto priemonių. Daugiausia – pastarosiomis dienomis liūdnai pagarsėję šarvuočiai „Stryker“, taip pat – keli galingi visureigiai „Humvee“.

Karinė kolona tikslo nepasiekė: prie Kauno susidūrė 4 šarvuočiai, susižeidė 13 žmonių (papildyta) 14 nuotr.

Tai – tik pirmoji šią naktį judėsimų karinių mašinų banga. Kaip „Kas vyksta Kaune“ sakė Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Tomas Pakalniškis, iš viso iš Kazlų Rūdos į Ruklos bazę Islandijos plentu ir A6 keliu važiuos 16 JAV technikos kolonų.

19.30 val. persikėlimą pradėjusios ratuotos pajėgos judės per visą naktį iki pat sekmadienio popietės, maždaug 15 val. Dalis technikos rytoj bus eksponuojama Nemuno saloje, prie „Žalgirio“ arenos.

Karinės technikos veiksmai Kazų Rūdos ir Ruklos bazėse – dalis JAV sausumos pajėgų vadavietės organizuojamų, visoje Lietuvoje birželio 3-15 dienomis vyksiančių pratybų „Kardo kirtis 2018“ („Saber Strike 2018“). Iš viso jose dalyvaus iki 6600 karių ir iki 1000 karinės technikos vienetų.

Pratybų metu ir po jų aplink Kaune bus suintensyvėjęs karinių kolonų judėjimas, nors daugiausiai techniką bus siekiama transportuoti naktį. Daugiau apie kolonų maršrutus ir galimus eismo sutrikimus skaitykite čia.

63 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Už sudrausminimą - naktis areštinėje ir atimti kauniečių vaikai: pavertė girtaujančiais smurtautojais

Gaisro liepsnos ryja buvusias Kauno radijo fabriko patalpas

Kauno regione fiksuojamas didžiausias skaičius sergančių peršalimo ligomis

Mokyklose svarstoma įvesti specialią valandos trukmės pertrauką

„CityBee“ griežtina taisykles: neatsakingiems vairuotojams taikys 2 tūkst. eurų baudas

Suskaičiavo nelaimes rombais pažymėtose Kauno perėjose: statistika nustebins

Ekonomikos augimo Lietuvoje trukmė užminė mįslę: artinasi krizė?

Skaudus susidūrimas Jonučiuose: prireikė ugniagesių ir medikų pagalbos

Kaune – svarbiausias Pasaulinės medijų ir informacinio raštingumo renginys

Kaune viršyta pavojingo vėžį sukeliančio teršalo koncentracija