Siūlo naujovę: karantino atveju – ligos išmokos ir pradinukų tėvams – Kas vyksta Kaune

Siūlo naujovę: karantino atveju – ligos išmokos ir pradinukų tėvams

BNS 2018/06/03 21:56
Asociatyvi / LR Sveikatos apsaugos ministerijos nuotr.

Seimas svarstys siūlymą, kad mokykloje paskelbus karantiną dėl epidemijos likti namie su vaikais gaudami ligos išmoką galėtų ir pradinukų tėvai.

Seimas šią savaitę po pateikimo pritarė tokiai socialdemokratų Juozo Oleko ir Juliaus Sabatausko inicijuotai Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisai. Toliau projektą svarstys Seimo komitetai.

Šiuo metu ligos išmoka gali būti skiriama už ikimokyklinio amžiaus vaiko priežiūrą, kai vaikų lopšelyje-darželyje ar priešmokyklinėje grupėje paskelbiamas karantinas.

Išmoka skiriama vienam iš tėvų, ją taip pat gali gauti ir dirbantys bei ligos draudimu draudžiami seneliai. Išmoka gali būti mokama ne ilgiau kaip dvi savaites, ji sudaro 85 proc. atlyginimo.

Socialdemokratai tvirtina, kad epidemijos metu uždarius pradinio ugdymo įstaigas tėvai neturi kam palikti vaikų, o pradinukai gali būti dar per maži visą dieną būti namie be priežiūros.

„Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas numato, jog negalima palikti vaiko iki 6 metų be priežiūros, tačiau skirtingų šalių praktikos šiuo atveju yra skirtingos – kai kuriose JAV valstijose vaiko vieno negalima palikti iki jam sueina 12 metų, kitur – iki 10 metų“, – sakoma pataisos aiškinamajame rašte.

Anot socialdemokratų, daugelis pradinių klasių moksleivių po pamokų lanko prailgintas klases, nes yra nepasirengę likti namuose vieni, todėl epidemijos metu paskelbus karantiną tėvams turėtų būti leista juos prižiūrėti namuose tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir mažesnius vaikus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA