Vaikai kartu su prezidente suaugusiems siunčia žinutę: technologijomis kuriame saugią Lietuvą (foto)

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Tarptautinę vaikų gynimo dieną Kaune virš 200 vaikų susibūrė į tikrą technologijų šventę – unikalios iniciatyvos Lietuvos vaikams, „Sourcery for Kids“ akademijos, pirmųjų mokslo metų uždarymo renginį. Mažuosius technologijų kūrėjus aplankė ir jų kuriamus projektus įvertino šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Sourcery for Kids“ pirmoji Lietuvoje pakvietė 7-12 m. vaikus nemokamai mokytis kūrybinių technologijų ir atrasti programavimo pasaulį. Ilgalaikė iniciatyva siekia, kad technologinis raštingumas būtų kuo plačiau prieinamas šalies vaikams, ypač, regionuose bei vaikams, kurie patiria socialinę atskirtį.

Tokie tikslai gavo reikšmingą valstybės vadovės palaikymą – vizito metu, Dalia Grybauskaitė paskelbė „Sourcery for Kids“ prisijungimą prie Prezidentės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą”.

„Labai džiaugiuosi, kad privatus verslas, šie, jauni žmonės, kurie patys turi mažus vaikus, supranta, ką jiems reiškia turėti galimybę mokytis programavimo, naujų instrumentų, kaip pažinti gyvenimą ir kaip jį kurti, imasi tokių iniciatyvų. Puiku, kad tai daro mūsų verslas, išvažiavęs į užsienį, pasimokęs ir sugrįžęs į Lietuvą, galvoja apie mūsų vaikus ir moko juos. Džiaugiuosi, kad jūs prisijungėte prie mano inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“. Esate naujojo verslo, vakarietiško, su skaidrios kultūros patirtimi, dalis, todėl ir labai džiaugiuosi, ir labai palaikau“, – iniciatyvą sveikino Jos Ekscelencija Dalia Grybauskaitė.

Šventės metu, Prezidentė lankėsi vaikų mokymo erdvėse ir susipažino su jų kuriamais projektais. Vaikų džiaugsmui, Dalia Grybauskaitė ir pati įsitraukė į jų veiklas: įrašė trūkstamą kodo dalį programoje, kurią vaikai sukūrė saugios emocinės aplinkos tema, išbandė „emocijų“ valdiklio mygtukus, kurtus su „MakeyMakey”, taip pat, įvertino vyresnių vaikų kurtus mobiliųjų aplikacijų prototipus.

Akademiją vaikams įkūrusios JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge Group“ viceprezidentas ir „Sourcery for Kids“ iniciatorius Viktoras Gurgždys, šventės dalyviams kalbėjo apie technologijas, kaip vaikų savirealizacijos įrankį.

„Rytojaus kūrėjai šneka technologijų kalba. Jų pagalba, vaikai įgyvendina kūrybines idėjas, ugdo įgūdžius, kurie deda pamatus jų sėkmingai ateičiai. Mūsų siekis – nukreipti vaikus tinkama linkme ir parodyti, kad „ekrano laikas“ gali būti panaudotas kūrybai, ne tik vartojimui, žaidimams. Tikiu, kad Prezidentė savo autoritetu paskatins taip reikiamą pokytį, įkvėps tėvelius ir vaikus atrasti technologijas, kaip priemonę kurti saugią ir klestinčią Lietuvą“, – šventės metu sakė V. Gurgždys.

„Sourcery for Kids“ iniciatoriaus teigimu, nors esame puikūs technologijų kūrėjai ir mūsų darbai skamba pasaulinėse arenose, dabartinis dėmesys šiems mokslams Lietuvoje to neatspindi. Jo teigimu, IT yra kūrybiška ir progresyvi kryptis, kuri turėtų tapti svarbia nacionalinės švietimo politikos dalimi: „technologinis raštingumas turėtų būti prieinamas visiems vaikams. Ypač, norisi paskatinti technologijomis domėtis mergaites, kurios neretai dar susiduria su atgyvenusiais stereotipais apie šiuos mokslus“, – pridūrė V. Gurgždys.

Akademijos pirmųjų mokslo metų uždarymo šventę vainikavo bendras vaikų projektas – suprogramuota žinutė, kurią mažieji pristatė pasitelkę mikrovaldiklį „MakeyMakey”. Susikibę rankomis, vaikai įžiebė žinutę – „kartu kuriame saugią Lietuvą“. Prie vaikų užduoties prisijungus Prezidentei, ekrane pasirodė visą apgaubiantis nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą” simbolis.

„Sourcery for Kids“ pirmą kartą duris atvėrė 2017 m. rugsėjį, kai priėmė pirmuosius 200 vaikų Kaune ir Šakiuose. Šių metų kovą ji išaugo dvigubai ir išsiplėtė į regionus, prie iniciatyvos prisijungus Kazickų Šeimos Fondui. Partnerystės dėka, dabar akademijoje nemokamai mokosi net 416 vaikų, kurie pasiskirstę penkiuose šalies miestuose: Kaune, Šakiuose, Raseiniuose, Plungėje ir Klaipėdoje.

Kazickų Šeimos Fondas iniciatyvą remia su įsitikinimu, kad technologinis raštingumas mažina atskirtį, padeda vaikams geriau suprasti aplink juos esantį pasaulį ir yra saviraiškos priemonė.

„Mūsų fondas informacinį raštingumą skatina jau nuo 1998 m., kai pradėjome projektą, skatinantį besimokančio jaunimo kompiuterinį raštingumą. Nuo to laiko remiame įvairias programas, skiriame premijas, organizuojame konkursus ir kitaip skatiname Lietuvos, ypač, jos jaunimo pažangą informacinių technologijų srityje. Šiuo atveju, džiaugiamės, kad atsiranda naujų pažangių iniciatyvų, kaip „Sourcery for Kids“, kuri deda tvirtus pagrindus ugdant Lietuvos jaunimą bei ruošiant jį šiuolaikinei darbo rinkai“, – sveikinimą perdavė Kazickų Šeimos Fondo atstovas Jonas Algirdas Kazickas.

Dėkodamas už palaikymą iniciatyvos bendraminčiams, V. Gurgždys kreipėsi ir į technologijų bendruomenę: „kviečiu visus aktyvius IT industrijos dalyvius prisidėti prie mūsų iniciatyvos ir drauge suskurti nacionalinio lygio pokytį“, – kalbėjo jis.

„Devbridge Group” – JAV programavimo paslaugų įmonė, kurios centrinė būstinė yra Čikagoje. Tarptautinę įmonės komandą sudaro virš 350 darbuotojų. Jie pasiskirstę Čikagos, Toronto, Londono, Kauno ir Vilniaus padaliniuose.  Įmonės klientai – „Fortune 1000“ sąrašo įmonės, pasaulinės finansų, paslaugų ir gamybos sektorių kompanijos, tokios kaip „Grainger“, CIBC, „Morningstar“, „Fitch“, „Encore“, „Louis Dreyfus“, „Wells Fargo“, „John Deere“ ir kt.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Už sudrausminimą - naktis areštinėje ir atimti kauniečių vaikai: pavertė girtaujančiais smurtautojais

Gaisro liepsnos ryja buvusias Kauno radijo fabriko patalpas

Kauno regione fiksuojamas didžiausias skaičius sergančių peršalimo ligomis

Mokyklose svarstoma įvesti specialią valandos trukmės pertrauką

„CityBee“ griežtina taisykles: neatsakingiems vairuotojams taikys 2 tūkst. eurų baudas

Suskaičiavo nelaimes rombais pažymėtose Kauno perėjose: statistika nustebins

Ekonomikos augimo Lietuvoje trukmė užminė mįslę: artinasi krizė?

Skaudus susidūrimas Jonučiuose: prireikė ugniagesių ir medikų pagalbos

Kaune – svarbiausias Pasaulinės medijų ir informacinio raštingumo renginys

Kaune viršyta pavojingo vėžį sukeliančio teršalo koncentracija