Žalgiriečiai sutriuškino „Lietkabelio“ krepšininkus: svečiuose kauniečiai iškovojo pergalę | Kas vyksta Kaune

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienį tęsė kovas „Betsafe–LKL“ pusfinalio etape. Iki trijų pergalių vykstančioje serijoje žalgiriečiai susitiko su Panevėžio „Lietkabelio“ komanda. Ketvirtadienį Panevėžyje žaidžiamas antrasis serijos mačas pergalę 94:79 išsivežė žalgiriečiai.

Rungtynių pradžioje lengvai kelius krepšio link prasiskynė Brandonas Daviesas ir Edgaras Ulanovas – 5:0. Kauniečių dominavimą baudos aikštelėje dar labiau stiprino Antanas Kavaliauskas (12:8), o pirmuosius svečių tritaškius suleido pranašumą iki 18:12 didinę Axelis Toupane bei Paulius Jankūnas. Pirmajame kėlinyje žibėjo paslėpto Beno Udriho perdavimo greitajame puolime sulaukęs E.Ulanovas, vienas pats visą varžovų gynybą sudraskė Vasilije Micičius – 24:16. Per likusią minutę dar du taškus rinko V.Micičius, bet puolime savąjį žaidimą atradę panevėžiečiai, ketvirtį užbaigė atsilikdami 26:21.

Antrajame kėlinyje geriau startavo „Lietkabelio“ krepšininkai, kurie po Gintaro Leonavičiaus tritaškio jau atsidūrė priekyje rezultatu 27:29. Tiesa, Lietuvos čempionams situaciją staigiai stabilizavo po krepšiu karaliavę B.Daviesas ir Aaronas White‘as, o tolimus šūvius susmeigus Artūrui Milakniui bei V.Micičiui, svečiai nejučiomis dar neseniai turėtą deficitą pavertė dviženkliu pranašumu – 39:29. Šeimininkams priartėjus iki 39:35, dešine ranka pasižymėjo E.Ulanovas, slalomą krepšio link atliko Paulius Valinskas – 43:35. Prieš pat didžiąją pertrauką trijų taškų vertės metimą drėbė A.Milaknis, o taikliomis baudomis rekordinę persvarą į rūbinę nusinešti leido E.Ulanovas – 48:37.

Po didžiosios pertraukos žaidimo ritmui kiek nusimušus, dviženklį pranašumą svečių pusėje vis tiek ramiai išlaikė gerais Kevino Pangoso perdavimais maitintas komandos kapitonas P.Jankūnas – 58:48. Kitokių planų turėjo panevėžietis Lukas Aukštikalnis, kuris mažino atsilikimą iki 58:54. Ne pačiu lengviausiu komandai metu sudėtingą metimą realizavo B.Udrihas, tritaškį įskraidino A.Milaknis, iš vidutinio nuotolio pataikė A.Kavaliauskas, o saugiau jaustis leido „status quo“ atstatęs A.White‘as – 67:56. Pačioje kėlinio pabaigoje perdavimą E.Ulanovo dėjimui suorganizavo tokių atakų meistras A.White‘as, šaltakraujiškai dvitaškiu ketvirtį uždarė atstumą iki 71:57 auginęs B.Udrihas.

Ketvirtajame kėlinyje tarsi ant lėkštutės perdavimų iš A.White‘o ir B.Udriho sulaukė A.Kavaliauskas – 77:65. Antroje ketvirčio dalyje šeimininkams bandant pavojingiau priartėti, puikius komandos draugų perdavimus arčiau krepšio gavo saugų atstumą palaikę A.White‘as bei B.Daviesas – 84:72. Laikui sparčiai tirpstant visas abejones sklaidė rezultatyviausio „Žalgirio“ krepšininko vardą įgijęs bei kauniečius iki 91:76 įspūdingu dėjimu nutolinęs A.Kavaliauskas. Per likusį laiką žalgiriečiams sutvarkius formalumus, rungtynių pabaigą skelbusi sirena fiksavo antrąją Lietuvos čempionų pergalę pusfinalyje rezultatu 94:79.

Trečiasis serijos mačas birželio 3 d., sekmadienį, bus žaidžiamas „Žalgirio“ arenoje.