Susirūpino Zapyškio gyventojų sveikata – stabdomas gamyklos darbas

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas ir VĮ „Kelių priežiūra“ generalinis direktorius Darius Aleknavičius pasirašė memorandumą dėl Zapyškio miestelio gyvenimo kokybės gerinimo. Sutarta, kad VĮ „Kelių priežiūra“ stabdo aktyvią Zapyškio asfaltbetonio gamybos bazės veiklą.

„Mes siekiame, kad Zapyškio ir Kačerginės miestelio gyventojai galėtų gyventi ten, kur saugu, sveika, gražu, kur yra kurorto teritorijos statusą atitinkančios gyvenimo kokybės sąlygos“, – sakė V. Makūnas.

Šalys sutarė, kad bus vykdomi tik visiškam bazės uždarymui reikalingi veiksmai: įrangos ir statinių demontavimas, atsargų, žaliavų bei kitų medžiagų išvežimas ir utilizavimas, turto apskaita, jo perdavimas ir t. t.

„Mūsų įmonė dės pastangas, kad visi nurodyti veiksmai būtų atlikti per 2019 metus, optimaliais būdais ir darytų kuo mažesnį poveikį gyventojams bei jų aplinkai“, – tikino D. Aleknavičius.

Kauno rajono savivaldybė įsipareigojo užtikrinti pagalbą tarpininkaujant su valstybinėmis institucijomis ir vietos gyventojų bendruomenėmis.

Kurortinės teritorijos statusą Kauno rajone esantiems Kačerginės ir Kulautuvos miesteliams bei daliai Zapyškio miestelio Vyriausybė suteikė praėjusiais metais. Unikali kurortinė teritorija apima abiejose Nemuno pusėse esančias gyvenvietes su rekreaciniais miškais.

Kauno rajonas, beje, yra vienas didžiausių ir tankiausiai apgyvendintų rajonų šalyje. Jo plotas – 149,6 tūkst. hektarų, gyventojų per 95 tūkst. Čia įkurtos 25 seniūnijos, 371 kaimas, 9 miesteliai, 3 miestai, registruoti 302 kultūros paveldo objektai.

Tuo tarpu VĮ „Kelių priežiūra“ įkurta sujungus 11 regioninių kelių priežiūros įmonių, o jos būstinė yra Kaune. Įmonė, kurioje dirba apie 2600 specialistų, yra atsakinga už 21 tūkst. km valstybinės reikšmės kelių, jų inžinerinių elementų tvarkymą.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Lankytojams suteikta dar viena galimybė pamatyti uždaromą Kauno tunelį

R. Karbauskis apsisprendė, kurį kandidatą į prezidentus siūlys remti „valstiečiams“

M. Tyla įvardijo, koks buvo J. Veklenko „Eurovizijos“ biudžetas

Šančių gyventojus išgąsdino pasirodę sunkvežimiai

Karaliaus Mindaugo prospekte rengiamas draugiškas policijos reidas

Masinis sujudimas tęsiasi - fiksuojama didžiulė kauniečių eilė prie geležinkelio stoties

Beprecedentis įvykis: „Marijos radijas“ užblokavo V. Landsbergio interviu

Atskleisti pirmieji festivalyje „Akacijų alėja 2019“ pasirodysiantys atlikėjai

Šeštadienį V. Putvinskio gatvėje atsivers durys, kiemai ir istorijos

Liūdna žinia norintiems apžiūrėti uždarytą požeminį Kauno tunelį