Šiemet ir Kaune skambėsiančiai šimtmečio Dainų šventei – politikų kritikos dūriai

Asociatyvi nuotr. / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Iki šimtmečio Dainų šventės likus kiek daugiau nei mėnesiui, jau parduota 60–70 proc. bilietų, bus išpirkti ir visi daugiausia kainuojantys bilietai, teigia šventės rengėjai. Visi trečiadienį pasiruošimą renginiams aptarusius politikus kainos nustebino.

„Bilietai labai aktyviai perkami, jau 60-70 proc. esame pardavę. Iš to brangaus 400 vietų sektoriaus (po 80 eurų – BNS) liko apie 140 bilietų“, – trečiadienį per Seimo Kultūros komiteto posėdį sakė Dainų šventės direktorius, Lietuvos nacionalinio kultūros centro vadovas Saulius Liausa.

Anot jo, gerai perkami ir po 60 eurų kainuojantys bilietai į Ansamblių vakarą. „Kitas renginys, kur brangiausi bilietai yra 60 eurų į Ansamblių vakarą, tai iš tų 800 vietų sektoriaus segmento šiandien likę 96 bilietai“, – teigė S. Liausa. „Čia tikrai išpirks“, – pabrėžė jis.

Sukrėtė bilietų kaina

Atsakydamas į politikų kritiką dėl brangių bilietų į šimtmečio Dainų šventę, jos direktorius tvirtino, kad bilietai parduodami tik į penkis šventės renginius iš penkiolikos, likusieji renginiai – nemokami. Be to, į tuos pačius mokamus renginius galima bus ateiti nemokamai ir stovint žiūrėti programą.

S. Liausos teigimu, bilietai po 80 eurų yra skirti turizmo agentūroms ir pasaulio lietuviams, iš užsienio atvažiuojantiems svečiams. „Tikrai yra pilna bilietų į tuos pačius koncertus po 5, po 10, po 20 eurų“, – tikino jis.

„Į Dainų šventės renginius susirenka apie 120 tūkst. žiūrovų. (…) Pardavinėjame tik 18 tūkst. bilietų“, – pabrėžė Dainų šventės direktorius.

Pasak jo, padaryti visų nemokamų renginių negalima dėl lėšų stygiaus. Vyriausybė vienam pagrindinių valstybės atkūrimo šimtmečio renginių skyrė 2,9 mln. eurų. Tuo metų Dainų šventės surengimas atsieis apie 3,5 mln. eurų neskaičiuojant investicijų į infrastruktūrą, pačius meno kolektyvus.

„Atmetus dalyvių maitinimą, atvežimą, apgyvendinimą, penkiolikai renginių surengti mes turime 700 tūkst. eurų“, – kalbėjo S. Liausa. Jis teigė, kad iš bilietų tikimasi surinkti 440 tūkst. eurų.

„Tai mėgėjų šventė. Mes kalbame apie galimybę Lietuvos mėgėjams suvažiuoti, parodyti savo meną, ką jie padarė. Kelti kainas iki aukščiausio profesionalų lygio yra šiek tiek neadekvatu“, – bilietų kainas į Dainų šventę kritikavo Kultūros komiteto narys konservatorius Vytautas Juozapaitis. Anot jo, „80 eurų kerta per sąmonę“.

„Aišku, visuomet atsiras žmonių, kurie turi pinigų. Bet ar mes tas šventes rengiame tiems, kurie turi pinigų? Turbūt atvirkščiai. Dainų šventė yra skirta pirmiausia tiems, kurie neturi pinigų, kad jiems būtų sudarytos galimybės ateiti“, – tvirtino V. Juozapaitis.

Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis iškėlė idėją, kad galbūt vietoj bilietų reikėtų sudaryti galimybę paaukoti Dainų šventei. „Kiekvienas žmogus, kurie eina į tuos renginius mokamai ar nemokamai, kad jis galėtų paaukoti. Parašyti žinutę, kad aukoju 5 ar 10 eurų. (…) Kad kitas renginys po ketverių metų būtų dar gražesnis. Galbūt daugiau surinksite iš aukų nei pačių bilietų“, – svarstė R. Karbauskis.

Rengiasi priimti dalyvius

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui dedikuojama Dainų šventė „Vardan tos…“ vyks birželio 30 – liepos 6 dienomis Kaune ir Vilniuje. Organizatoriai planuoja, kad joje dalyvaus 1495 kolektyvai – apie 36 tūkst. dalyvių.

S. Liausa teigė, jog pasirengimas šventei vyksta tomis sąlygomis, kurios yra, didelių pavojų jis sakė nematantis. „Nei Vingio parkas, nei stadionas, nei Kalnų parkas renovacijos nesulaukė per tą laikotarpį, atidėjome kažkokiai ateičiai. Sakyti, kad šiandien tie objektai yra pavojingi, juose negali vykti (renginiai – BNS), irgi negalime. Vyks, bet bus taip, kaip bus“, – teigė šventės direktorius.

Jis pasakojo, kad pasistūmėjo ir dalyvių maitinimo paslaugų pirkimas. Šis viešasis pirkimas išskaidytas į keturias dalis, sulaukta pasiūlymų, ir viliamasi, kad bus apsieita be teisminių ginčų. „Turėjome didelę problemą dėl apgyvendinimo, bet jau išspręsta“, – kalbėjo šventės vadovas.

„Vietoj 22 tūkst. gyvenamųjų vietų gavome 15,7 tūkst. vietų. Buvo didžiulis trūkumas. Žiūrėjome per visą viešąjį sektorių, kur dar rasti vietų. Radome aukštųjų mokyklų ir bendrabučius, ir sporto sales, ieškojome dar įvairiausių variantų ir jų radome“, – vardijo jis.

Paklaustas apie sanitarines sąlygas S. Liausa teigė, kad jos „tokios, kokios yra mūsų mokyklose“, tačiau patalpas dar tikrins visuomenės sveikatos, priešgaisrinės apsaugos specialistai.

Dalis dainų šiemet skambės Kaune

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad šventės renginiai prasidės birželio 30-ąją Dainų diena Kauno Dainų slėnyje, o atidarymas numatytas liepos 1-ąją Vilniaus S. Daukanto aikštėje prie Prezidentūros. Į uždarymą žiūrovai kviečiami liepos 6-ąją, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, Vingio parke, kur estradoje pasirodys 12 tūkst. choristų.

Kauno miesto vicemeras Simonas Kairys kovo pabaigoje sakė besidžiaugiantis, kad šventė grįš į savo gimtinę – Kauną. „Laikinoji sostinė tikrai pasiruošusi. Birželio 30-ąją, 19 valandą, laukia beveik 2 tūkst. dalyvių pasirodymas, į Vilnių siųsime beveik 3 tūkst. kauniečių, kurie pasirodys. Tad būtų nuodėmė nepadėkoti chorams, kolektyvams, ant kurių laikosi ši idėja“, – sakė jis.

Iš viso per savaitę vyks 15 didelių renginių – jiems iš Kauno persikėlus į Vilnių, šventė skleisis miesto aikštėse, gatvėse. Daugiau apie liepą aidėsiančios Dainų šventės programą skaitykite čia.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Ieško būdų, kaip tradicinius amatus bei gaminius apsaugoti nuo išnykimo

Orai nedžiugins: atslenka tikras lietuviškas ruduo

Ant Kleboniškio tilto susidūrus automobiliams, vairuotojas išvežtas į ligoninę

Prezidentė Kaune pagerbė tremtinių ir politinių kalinių atminimą

Bomba toliau tiksi: Kaune nusipirko bananų su baisiais priedais

Svarbaus transporto mazgo prie pat Kauno laukia rekonstrukcija

Atsigulę į palatą Kauno klinikinėje ligoninėje, pakraupo: ar čia išvis galima gydyti vaikus?

Sparčiai augančioje Kauno dalyje - įžūli vagystė

„Žalgirio“ mače su turkais - teisėjų klaida, galėjusi nulemti rungtynių baigtį

„Ford“ atstovų pratybos kauniečiams: ką daryti netikėtai pasikeitus vairavimo sąlygoms