Apsauga „Žalgirio“ sirgalių Belgrade negailėjo: vyravo chaosas, į šiukšliadėžes keliavo brangūs daiktai – Kas vyksta Kaune

Apsauga „Žalgirio“ sirgalių Belgrade negailėjo: vyravo chaosas, į šiukšliadėžes keliavo brangūs daiktai

delfi.lt 2018/05/19 17:42
DELFI nuotr.

Lietuvių sirgalius papiktino Belgrado „Štark“ arenos, kurioje vyksta finalinio ketverto turnyro rungtynės, apsaugos darbuotojų elgesys. Sirgaliai pasakoja apie milžiniškas eiles, angliškai nekalbančius darbuotojus, chaosą arenos viduje ir kelis šimtus eurų siekiančius nuostolius.

Važiavo, kaip išmano

Penktadienio pavakarę minios žmonių traukė į Belgrado „Štark“ areną, kur vyko kovos dėl „Eurolygos“ finalo. Vieni rinkosi sausakimšus maršrutinius autobusus, kiti kelis kilometrus centro link kulniavo pėsčiomis, treti – specialų sirgalių transportą, kuris kursavo tarp „Eurolygos“ fanų miestelio ir arenos.

Sirgalius nuolat stebėjo gausios policijos pajėgos. Pareigūnai buvo uždarę kelias aplinkinės gatves, reguliavo automobilių eismą. Arčiau arenos buvo galima pamatyti ir grėsmingiau atrodančių vaizdų, pavyzdžiui, grotomis padabintų mikroautobusų ir riaušėms gerai pasiruošusių ginkluotų pareigūnų. Dėl didelio policijos kiekio penktadienio vakarą Belgradas atrodė vienas saugesnių miestų bent jau Balkanuose.

„Štark“ arena įprastų krepšinio rungtynių metu talpina apie 18 tūkst. žiūrovų. Penktadienio vakarą ji buvo sausakimša. Į areną įeinantys sirgaliai buvo kruopščiai tikrinami, todėl natūralu, kad susidarė eilės.

Visgi, kai kuriems sirgaliams ilgas laukimas sukėlė ir problemų – prie arenos jie taip ir liko stovėti, nors lemiamos pusfinalio varžybos jau buvo seniai prasidėjusios.

Į areną įėjo tik antro kėlinio pabaigoje

Vienas tokių lietuvių – Marius. Jis pasakoja prie arenos atkeliavęs likus pusvalandžiui iki rungtynių. „Atėjau prie arenos ir pamačiau didžiules eiles. Pagalvojau, kad nieko – atsistojau ir laukiau. Tačiau eilės judėjo labai lėtai, sirgaliai buvo įleidžiami būriais – apsauga įleidžia kokius 20, o kiti toliau lieka stovėti. Po kokių 5 minučių įleidžia dar 20.

Matėsi, kad yra kilus sumaištis, labai daug sirgalių, ilgai prastovėję eilėje, būdavo apsukami apsaugos darbuotojų ir turėjo grįžti atgal, nes visąlaik pralaukė ne prie to įėjimo. Trūko aiškumo, kur rytinis, kur pietinis ar dar koks įėjimas“, – pasakoja Marius.

Į arenos vidų pašnekovas sako įėjęs pirmojo kėlinio viduryje. Tačiau ten laukimas nesibaigė. „Kai pagaliau buvau įleistas į areną, buvau priverstas vėl stoti į eilę. Šįkart laukiau, kol bus patikrinta mano kuprinė ir praeisiu metalo detektoriaus testą. Stovėjau apie 10 minučių, o rungtynės juk vyko.

Kai pagaliau buvau patikrintas, apsaugos darbuotojas nusivedė mane į šoną ir pastatė į kitą eilę. Pasirodo, su savimi turėjau kompiuterį, kurio į salę negalima įsinešt, todėl turėjau dar laukti eilėje, kad galėčiau užpildyti dokumentus ir jį palikti. Beje, arenos taisyklėse nebuvo parašyta, kad negalima su savimi turėti kompiuterio – būčiau tiesiog jo neėmęs.

Darbuotojas tuos dokumentus pildė labai ilgai, nemokėjo nė žodžio angliškai. Mano vardą ir pavardę parašė neteisingai, vėliau taisė. Nors mano kompiuteris yra standartinio dydžio, jis netilpo į specialų maišelį, todėl galų gale buvo padėtas ant lentynos plikas – bijojau, kad grįžęs jo nerasiu“, – pasakoja Marius.

Pasak Mariaus, jis į salę, kurioje vyko varžybos, pateko tik prieš ilgąją pertrauką – iki tol daugiau nei valandą valandą prastovėjo tai vienoje, tai kitoje eilėje. Sirgalius mano, kad buvo galima geriau organizuoti tiek įėjimą į areną, tiek pačią apsaugos sistemą.

„Juk žinojo, kad bus tiek daug žmonių. Nesuprantu nei saugos punktų išdėstymo, nei apsaugininkų kiekio mažumo“, – sako lietuvis.

„Žalgirio“ fanai laukia, kol pateks į areną / DELFI nuotr.

Atėmė kosmetinę

Arena sirgalius pasitiko griežtomis taisyklėmis. Nebuvo galima įsinešti metalinių monetų ar žiebtuvėlių, tikriausiai, kad nekiltų noras kažką mesti į priešininkų komandos sirgalius ar pačius krepšininkus.

Apsaugos darbuotojai iškratė ir lietuvės Dianos daiktus. Jie iš lietuvės kuprinės tiesiog išėmė ir išmetė kosmetikos už daugiau nei 200 eurų. Tiesa, kosmetika draudžiamų daiktų sąraše nebuvo minima.

„Padėjau kuprinę ant rentgeno skenerio, tačiau praėjus pro metalo detektorių mane sustabdė ir liepė atsegti kuprinę, – pradeda „Žalgirio“ sirgalė. – Apsaugos darbuotojas ištraukė kažkodėl jam nepatikusią kosmetinę ir, nieko neklausęs, tiesiog tėškė ją į šiukšlių dėžę.

Paklausiau, kas nutiko, kodėl taip elgiasi, tačiau jis nieko neatsakė – tiesiog nemokėjo angliškai. Ką gi, teko palikti savo kosmetinę tiesiog šiukšlių dėžėje, nes atvažiavau pažiūrėti krepšinio – kitaip neįeisiu į areną.

Tiesa, vėliau paskaičiavau, kad toje kosmetinėje buvo priemonių, vertų daugiau nei 200 eurų. Juk kosmetikos turi kiekviena moteris, nesuprantu, kodėl jos negalima įsinešti, juolab, kosmetika nebuvo paminėta draudžiamų daiktų sąraše. Apsauginis galėjo nors paaiškinti… Visą vakarą sugadino“, – sako Diana.

Tačiau apsaugos darbuotojai ne visus tikrino taip atidžiai. Kiti sirgaliai nepastebėti prasinešė ir kompiuterius, kuriuos turėjo palikti prie įėjimo, ir draudžiamų daiktų sąraše pažymėtu žiebtuvėlius.

Per pertraukas arenos koridoriuose sklido rūkalų kvapas, o pasimetę apsauginiai bandė sugaudyti visus rūkorius, tačiau pastarieji arenos darbuotojų neklausė – nusisukdavo ir toliau traukdavo dūmą arba puldavo ginčytis su apsaugininkais.

Savo daiktų turėjo ieškoti šiukšlių dėžėje

Žalgiriečių atvykusiai palaikyti Aistei apsaugos darbuotojų elgesys taip pat sukėlė klausimų. Jai, kaip ir prieš tai kalbintai moteriai, buvo atimta kosmetinė.

„Tiesiog paėmė ir išmetė į šiukšlių dėžę. Ten buvo paprastai dalykai – kremas, lūpdažis, – nesuprantu, kokią grėsmę saugumui tai kelia. Apsaugos darbuotojas, kuris iš manęs visa tai atėmė, nekalbėjo angliškai, todėl priėjau prie kito, toliau buvusio.

Jam paaiškinau, kad išmetė mano kosmetinę, kad ten nieko pavojingo nėra, kad joje viso labo buvo rankų kremas ir dar keli daiktai. Tas apsauginis jau kalbėjo angliškai ir pasirodė sukalbamesnis – leido iš šiukšlių dėžės išsiimti savo daiktus. Po to su draugėmis juokėmės – man šiukšlių dėžėje leido ieškoti savo daiktų. Nu cirkas kažkoks“, – pasakoja Aistė.

Negana to, kad eilės driekėsi šalia įėjimų, ir patekus į areną teko gaišti laiką / DELFI nuotr.

Suvažiavo minios sirgalių

Primename, kad penktadienį vyko kova dėl patekimo į finalą, kurioje, deja, Kauno „Žalgiris“ pralaimėjo Stambulo „Fenerbahče“ ekipai.

Žalgiriečių palaikyti suvažiavo minios iš visos Lietuvos. Sirgalių gausa puikiai buvo galima įsitikinti žaliai-baltų eisenoje, vykusioje penktadienį, prie varžybas.

Žaliai baltų gausus būrys su dainomis ir skanduotėmis žygiavo Belgrado gatvėmis bei sėkmingai surengė savo „treniruotę“ prieš lemiamas rungtynes.

Žygiuodami Serbijos sostinės gatvėmis šimtai sirgalių traukė skanduotes ir sprogdino dūmų užtaisus. Minią lydėjo ir policijos pareigūnai, kurie prižiūrėjo viešąją tvarką.

Eitynės link arenos neapsiėjo be nemalonumų – policijos pareigūnai trumpam buvo sulaikę kelis įsiaudrinusius lietuvius, tačiau greitai juos paleido.

Kelyje žaliai-balti sutiko ir „Fenerbahče“ sirgalius, kurie buvo pasipuošę Turkijos komandos spalvomis. Priešininkų sirgaliai buvo nušvilpti, tačiau konfliktų nekilo, o kai kurie lietuviai sirgaliai netgi spaudė rankas „Fenerbahče“ komandą palaikantiems.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA