Darbai įsibėgėja – Laisvės alėja meta senąjį apdarą (foto)

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vienos pagrindinių Kauno miesto gatvių rekonstrukcija įsibėgėja – Laisvės alėja ties savivaldybės pastatu atsisveikina su senuoju grindiniu. Atkarpoje nuo I. Kanto iki Maironio gatvės darbai virs iki 2018-ųjų pabaigos.

Šiuo metu sovietmetį menančios betoninės plytelės ardomos vidurinėje alėjos dalyje nuo Kauno centrinio pašto iki Kauno miesto savivaldybės pastato. Šiame ruože pėstieji gali praeiti tik gatvės kraštais, centras užtvertas.

Vienintelis „praeivis“, kuriam leidžiama žygiuoti smėlėtu Laisvės alėjos pagrindu – Kauno burmistras Jonas Vileišis, atskirtas įspėjamaisiais ženklais ir „Stop“ juosta, kad darbininkai nesutrukdytų svarbaus veikėjo rimties.

Išardžius grindinį, bus tvarkomos požeminės gatvės komunikacijos, tiesiamas naujas pagrindas, klojamos granito plokštės ir įrengiami mažosios architektūros objektai.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad tuo pačiu metu darbai vyksta ir alėjos atkarpoje tarp S. Daukanto ir A. Mickevičiaus gatvių. Taip „Kauno tiltai“ ir „Autokausta“ rekonstrukciją užbaigs anksčiau. Vasaros viduryje ir rudens pradžioje darbininkai imsis likusių dviejų atkarpų, kurias sutvarkyti planuojama iki 2019-ųjų lapkričio.

Antrojo Laisvės alėjos rekonstrukcijos etapo architektūriniai sprendimai bus tokie patys, kaip jau atnaujintos dalies. Galima paminėti, kad nemažų permainų sulauks alėjos fontanas, taip pat bus prikeltas skverelis priešais Kauno savivaldybę, o Kauno valstybinio muzikinio teatro sodelio darbininkai kol kas nelies. Šiai erdvei ir S. Daukanto gatvei ruošiami atskiri rekonstrukcijos projektai.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Kauno startuolių 2018“ rezultatai: pritrauktos investicijos ir į rinką žengiantys naujokai

Kaunietė atsisveikina su Kauno Santaka: netrukus čia bus atliktas Cezario pjūvis

Ieškoma Kauno rajone dingusi jauna mergina

Žaibiška pareigūnų reakcija – įtariamieji miške sulaikyti per valandą

K. Baršausko gatvę sukaustė didžiulė spūstis: eismas beveik nejuda (dar papildyta)

Kilus grėsmei netekti stadionui skirtų ES milijonų - gudrus Kauno savivaldybės planas

Ieškomi mačiusieji, kaip pėsčiųjų perėjoje partrenkta mergaitė

R. Meilutytė vėl tarp greičiausių - pasaulio čempionate iškovojo medalį

Kleboniškyje begėdiškai pasidarbavo Grinčas

Kandidatė į merus Kaunui siūlo Baltijos regiono inovacijų centro ateitį