Kauniečio apsilankymas Botanikos sode: dar kartą neitų net už dyką

Skaitytojo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Kas vyksta Kaune“ skaitytojas Ričardas Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode vakar gavo pasigėrėti ne tik triumfuojančia gamta. Vyrą pasitiko žaliuosiuose plotuose pasklidusios atliekos, sugadinusios visą pasivaikščiojimą.

„Sumokėjau 3 eurus, kad pažiūrėčiau į šiukšles“, – kandžiai apie vizitą atsiliepė Ričardas. Viskas, ką matė, jo teigimu, buvo pernykščiai lapai, nudžiuvę krūmai, pelkėjančios kūdros ir sutryptos tulpės.

„Pats studijuoju miškininkystę Aleksandro Stulginskio universitete ir galiu pasakyti, kad dar kartą net už dyką neičiau. Ne botanikos sodas, net ne parkas, o gėda. Ąžuolynas ar bet kuris kitas miškas žymiai tvarkingesnis“, – tvirtino skaitytojas.

Botanikos sodo vyriausiasis ūkio inžinierius Rimantas Martusevičius „Kas vyksta Kaune“ sakė, kad parko teritorijoje atliekos renkamos, šiukšliadėžės tuštinamos pastoviai, kiekvieną dieną.

„Taip pat ir savaitgaliais. Šiam darbui sodas samdo vieną žmogų, o kitus aplinkos tvarkymo darbus – šienavimą ir pan. – atlieka visa brigada“, – teigė R. Martusevičius.

Visgi pašnekovas negalėjo pasakyti, ar vakar atliekos buvo sutvarkytos (nuotraukos darytos apie 15 val. – „Kas vyksta Kaune“), kadangi dalyvavo laidotuvėse ir netikrino. Tačiau, anot jo, šiukšlės turėtų būti surinktos – „kitaip ten visai tragedija būtų“.

R. Martusevičius pažymėjo, kad daug netvarkos parke pridaro varnos, kurios įsigudrina į visas puses ištąsyti šiukšles. Dėl to planuojama šiukšliadėžes iš viso pakeisti – įrengti uždaras, kad paukščiai negalėtų įlįsti.

„Manau, vietoj paprastų jos turėtų atsirasti šį sezoną. Dalis šiukšliadėžių parke jau yra uždaros, tačiau suoliukų nemažai ir dėžių dar trūksta“, – kalbėjo Botanikos sodo vyr. ūkio inžinierius.

29 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Žalgiris“ iškovojo 6-ąją pergalę „Betsafe–LKL“ pirmenybėse

A. Veryga nepraleido progos pamatyti Kaune gimusį ketvertuką

Pablogėjus oro sąlygoms, pasipylė avarijos: miesto centre pėsčiųjų perėjoje partrenkta pėsčioji

Finaliniuose debatuose dėl Prezidento posto Kaune susikovė du galimi konservatorių atstovai

Už sudrausminimą - naktis areštinėje ir atimti kauniečių vaikai: pavertė girtaujančiais smurtautojais

Gaisro liepsnos ryja buvusias Kauno radijo fabriko patalpas (papildyta)

Kauno regione fiksuojamas didžiausias skaičius sergančių peršalimo ligomis

Mokyklose svarstoma įvesti specialią valandos trukmės pertrauką

„CityBee“ griežtina taisykles: neatsakingiems vairuotojams taikys 2 tūkst. eurų baudas

Suskaičiavo nelaimes rombais pažymėtose Kauno perėjose: statistika nustebins