Be didesnių intrigų: kovoje su „Žalgiriu“ krito ir Utenos komanda | Kas vyksta Kaune

Be didesnių intrigų: kovoje su „Žalgiriu“ krito ir Utenos komanda

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kauno „Žalgirio“ komanda artėja prie „Betsafe–LKL“ reguliariojo sezono finišo. Pirmadienį kauniečiai „Žalgirio“ arenoje sužaidė 35-ojo turo rungtynes su Utenos „Juventus“ komanda. Be pagrindinių varikliukų – K. Pangos, A. White ir B.Davies – žaidę žalgiriečiai oponentams vis tiek nepaliko vilčių – laimėjo užtikrintai, rezultatu 82:56.

Pirmojo „Žalgirio“ taško autoriumi tapo Axelis Toupane, sudėtingą reidą nepaisydamas pražangos užbaigė rezultatą lyginęs Edgaras Ulanovas – 4:4. Pirmajame kėlinyje kauniečių puolimas laikėsi ant A.Toupane ir Vasilije Micičiaus pečių, kurie smeigė po tritaškį ir suteikė šeimininkams minimalų pranašumą – 14:13. Pačioje ketvirčio pabaigoje sužibėjo Antanas Kavaliauskas, leidęs savo komandai pirmą kėlinį laimėti 19:16.

Antrajame kėlinyje pasižymėjo Beno Udrihas, tačiau tai buvo viskas, ką Lietuvos čempionai nuveikė per keturias minutes, tad svečiai jau pirmavo 21:24. „Žalgirį“ į priekį 28:24 buvo išvedę B.Udrihas, Artūras Milaknis bei Martynas Sajus, bet rungtynės vėl staigiai išsilygino – 28:28. Kamuolio vagystę dėjimu įtvirtino Paulius Valinskas, per likusią minutę efektingu skrydžiu nudžiugino A.Milaknis, prasiveržimą atliko E.Ulanovas, bet paskutinį žodį tarė neįtikėtiną metimą iš kitos aikštės pusės paleidęs Jonas Zakas – 34:33.

Trečiasis kėlinys startavo B.Udriho tolimu šūviu po puikaus išsimetimo iš užribio, keturis taškus rinko A.Kavaliauskas, o atstumą iki 43:35 didino ledus pralaužęs Paulius Jankūnas. Tritaškiu į tritaškį atsakė B.Udrihas, dviženklį pranašumą sukūrė M.Sajus – 49:38. Kamuolį puolime ėmė kapitonas P.Jankūnas, tolimą bombą įsūdė V.Micičius ir kauniečių traukinys po truputį nuvažiavo – 54:39. Užtikrintai laimėtą kėlinį metimu po driblingo uždarė naują rekordinės persvaros ribą nustatęs V.Micičius – 56:40.

Ketvirtajame kėlinyje po krepšiu karaliavo A.Kavaliauskas, greitus išpuolius realizavo svečius į dar didesnę duobę nustūmę P.Valinskas ir V.Micičius – 62:44. Iš vidutinio nuotolio iššovęs V.Micičius įsitvirtino rezultatyviausio „Žalgirio“ krepšininko pozicijoje, tačiau sudėti ginklų neketinę uteniškiai priartėjo iki 64:51. Ketvirčiui įpusėjus Šarūnas Jasikevičius demonstravo pasitikėjimą savo jaunimu ir aikštelėje penketą sudarė P.Valinskas, Rokas Jokubaitis, M.Sajus, Martynas Arlauskas ir Gytis Masiulis. Vaizdo jaunieji žalgiriečiai nesugadino: tritaškį smeigė R.Jokubaitis, dvitaškį pelnė P.Valinskas, o paskutiniu taškus pelniusiu krepšininku tapo M.Arlauskas – 75:54. Rungtynių baigčiai nebekėlus abejonių progos pasirodyti nepraleido R.Jokubaitis, kurio juvelyrinis perdavimas G.Masiuliui ir uždarė pergalingas rungtynes – 82:56.