Papasakojo, kaip „Žalgiryje“ veikė Romanovas: skambučiai ištisą naktį, priešai, flangai, lapeliai ir „šnai“ – Kas vyksta Kaune

Papasakojo, kaip „Žalgiryje“ veikė Romanovas: skambučiai ištisą naktį, priešai, flangai, lapeliai ir „šnai“

R. Tenio nuotr.

Šį sezoną Eurolygą drebinantis ir į Finalo ketvertą įsiveržęs Kauno „Žalgiris“ pagaliau baigia išbristi ir iš skolų. Per pirmą krizę klubo skolos siekė 20 milijonų, per antrą – net 40 mln., o štai kitą sezoną komanda jau nebeturėtų būti niekam skolinga.

Tai atskleidė „Laisvės TV“ laidoje „Laikykitės ten su Andriumi Tapinu“ apsilankęs „Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas.

Tiesa, Kauno ekipa veikiausiai ir kitą sezoną pagal savo biudžetą bus viena Eurolygos autsaiderių.

„Faktas, kad nebus kitaip. Nebent atsirastų vienas rėmėjas, kuris ateis ir sakys, kad duoda labai daug. Bet nesinori grįžti į tą patį, o ir pati Eurolyga ragina, kad vienas didysis rėmėjas neduotų daugiau nei 25 proc. paramos, nes jam dingus viskas susvyruotų. Mes kol kas sėkmingai į tai ir pretenduojame.

Netiesa, kad Lietuvoje niekas negali skirti tokių pinigų, nes tikrai juos visokioms reklamoms. Tiesiog jie nepatiki, kad „Žalgiris“ yra tik tavo logotipas ant marškinėlių, bet ir emocija, kurią sukuria „Žalgiris“ ir su kuria tu asocijuosiesi visiems fanams“, – kalbėjo P. Motiejūnas.

Jis viliasi, kad finansinė „Žalgirio“ padėtis vis dėlto gerės.

„Miestas mus palaiko, žmonės eina į rungtynes, Eurolygos finansavimas irgi yra – tai jau kažkokį stuburą mes turime. O rėmėjai kažkodėl jie nenori remti didelėmis sumomis, kaip mes norėtume. Aš tikiuosi, kad galbūt su naujuoju Eurolygos formatu mes išplauksime į platesnius vandenis, kad atrastume kokį nors tarptautinį rėmėją.

Tas tarptautinės kompanijos kaip ir dominame, bet vėlgi viskas nusėda tame mūsų Baltijos regione. Į jį pasižiūri, paskaičiuoja pagal gyventojų kiekį, tai tą tokį procentėlį ir atriekia. Tu bandai aiškinti, kad mes – ne tik Baltija, žaidžiame ir Graikijoje, Ispanijoje, Izraelyje ir visur kitur, bet tuo įtikinti sudėtinga. Mes bandome ir aš tikiu, kad pavyks“, – tvirtino „Žalgirio“ generalinis direktorius.

A. Tapinui pasiteiravus, kodėl P. Motiejūnas, nors, kaip papasakojo Šarūnas Jasikevičius, ir tikėjo, kad „Žalgiris“ šiemet Eurolygoje eis toli, kaip tik tuo metu Kaune užsakė ledo ritulio čempionatą, klubo direktorius gynėsi.

„Kaip į mane žmonės pažiūrėtų, jeigu aš vidury vasaros sakyčiau, kad ledo ritulio nebus, nes mes žaisime Finalo ketverte ar atkrintamosiose? Dabar Šaras patraukė per dantį, tai normalu. Bet esmė, kad visada rasi sprendimą. Kaip ir šiuo atveju: uždengti ledą tik pas mus niekada nebuvo bandyta, o Latvijoje ar JAV tai yra įprasta“, – tikino P. Motiejūnas.

 

Kaip sunkiausią savo darbo periodą jis prisimena verslininko Vladimiro Romanovo laikus.

„Dirbome gi su tokiu vienu geru veikėju… Būdavo, kai jau galvodavau: „Viskas, daugiau nebegaliu“. Paskambindavo 1 valandą nakties, tada 5 valandą ryto. Taip paprastai nutikdavo per pilnatį. Juokinga ar nejuokinga, bet tai jį veikdavo. Tiesiog man atrodo, kad jis tikrindavo, ar aš kažko nedarau tokio, kad … nes visur priešai, mus puola. Tai tikrindavo, ar aš nuo tos 1 iki 5 valandos – ne pas priešą“.

Tiesa, P. Motiejūnas teigia, kad iš pradžių V. Romanovas taip nesiautėjo.

„Jis davė daug pinigų, kad išgelbėtų iš tos pirmos krizės ir tie pirmi keleri metai nebuvo tokie, kad jo labai bijoti būtų reikėję. Būdavo ten tų bajerių: „Kodėl nepuolame flangais aikštelėje? Kodėl jūs ten lendate visų į vidų? Eikite šonais ir čia užpulsite.

Normalu, kad galvojome, jog jis atėjęs iš futbolo, kad reikia jam dar paaiškinti viską. Pirmais metais nebuvo jokių ten pavojaus signalų ir labai didelių baimių.

Bandėme ir flangais pulti, ir prie lapelių sistemos taikytis. Viską atsimušinėjome ir visai neblogai sekėsi“, – šypsojosi „Žalgirio“ vadovas.

Anot jo, V. Romanovas pats pasiūlė, kad komandai reikia sporto direktoriaus.

„Jis visą laiką sakydavo, kad mums reikia sporto direktoriaus, kad jeigu kažkokį klaidingą sprendimą padarysime, nei tu kaltas, nei aš ir mes jį „šnai“. Aš laikiausi kiek galėjau, sakiau, kad aš sporto direktorius, ir mes nepadarysime klaidų. Aš sakau, buvau jaunas ir nepatyręs. Vėliau atsirado keli sporto direktoriai, bet vis ieškojome kitų“, – atmena P. Motiejūnas.

Paklaustas, ar V. Romanovas iš tikrųjų veržėsi į aikštę, ar čia tik legenda, P. Motiejūnas juokėsi.

„Tai už veteranus gi žaidė. Jis ir futbole veržėsi. Čia nieko keisto. Jis yra pasaulio krepšinio čempionas. Yra Arvydas pasaulio čempionas ir tada – Vladimiras. Ten tarp jų yra dar keli lietuviai, bet neaišku, kuris daugiau pergalių turi“, – ironizavo „Žalgirio“ direktorius.

„Išėjęs jis labai daug skolų paliko, galėjo mažiau“, – kremtasi P. Motiejūnas.

Jis nesutiko pamėginti paprognozuoti, kaip „Žalgiriui“ po dviejų savaičių seksis Belgrade, kur vyks Eurolygos finalo ketvertas.

„Ne, nebus prognozių – kaip bus, taip bus. O Finalo ketverte eisime žaisti kaip ir visą sezoną. Bus rungtynės su „Fenerbahče“. 40 minučių visas dėmesys ten, atiduoti visą save. Tai čia toks yra tas „Žalgiris“. Jis eina, kimba

Šitie vyrukai, kurie dabar žaidžia, tuo ir paima tas pergales. Jie negalvoja, su kuo, kaip ir neskaito tų prognozių. Pagal jas mes turėjome seniai jau baigti sezoną. Bet kai tu negalvoji, o tik žiūri priešininkui į akis ir sakai: „Aš tave sudraskysiu“, tada šansų daugėja“, – pareiškė P. Motiejūnas.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA