LKL varžybos: be trijų žaidėjų išvykoje žaidęs „Žalgiris“ pasvaliečiams nepaliko jokių vilčių | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tęsia pasirodymą „Betsafe–LKL“ pirmenybėse. Šeštadienį kauniečiai žaidė 34-iojo turo rungtynes. Žalgiriečiai išvykoje susitiko su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda. Charakterį ketvirtajame kėlinyje parodę aikštelės šeimininkai, liko nieko nepešę – žalgiriečiai užtikrintai laimėjo rezultatu 76:85.

Mačą Pasvalyje nesulaikomu prasiveržimu atidarė Kevinas Pangosas, taškus iš po krepšio vertė Antanas Kavaliauskas – 4:0. Šeimininkams išsiveržus į priekį 4:5, varžovus tolimu šūviu iš dešiniojo krašto baudė be priežiūros paliktas Axelis Toupane, o atstumą iki 10:7 didino pražangos nepaisęs Brandonas Daviesas. Antroje kėlinuko dalyje puikiai Lietuvos čempionų žaidimui dirigavo nuo suolo pakilęs Beno Udrihas, kuris ne tik pelnė keturis taškus, bet ir atliko savalaikį perdavimą lygiai tokį pat taškų skaičių rinkusiam Martynui Sajui – 18:14. Antrą kauniečių tritaškį paleido M.Sajaus pagalbos sulaukęs Paulius Valinskas, tačiau pirmasis ketvirtis baigėsi visiškai lygiu rezultatu 21:21.

Solidžią atkarpą žaidžiantis M.Sajus gerą pasirodymą tęsė ir antrajame kėlinyje, o galingą tandemą su juo baudos aikštelėje sudarė Aaronas White‘as – 27:23. Kamuolį perėmęs greitajame puolime viską be priekaištų užbaigė P.Valinskas, metimą kabliu atliko gerą aukštaūgių darbą pratęsęs ir atstumą iki 31:24 padidinęs A.Kavaliauskas. Kėlinukui įpusėjus pirmą kartą su pagrindinės „Žalgirio“ komandos apranga debiutavo 17-metis Rokas Jokubaitis, kuris už minutės atsidarė savo taškų kraitį, už nesportines pražangas baudas sumetė P.Valinskas ir Gytis Masiulis – 37:29. Nuožmią kovą pirmoje rungtynių dalyje uždarė R.Jokubaičio ir K.Pangoso perdavimų gerose pozicijose sulaukęs B.Daviesas – 41:33.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai sulaukė netikėto varžovų spaudimo, tad per keletą minučių pranašumas ištirpo iki 43:41. Tuomet du tritaškius drėbė iki tol vienintelis nepasižymėjęs Artūras Milaknis, saugesnį atstumą grąžino A.White‘as – 51:44. Kėliniui persiritus į antrą pusę B.Davieso nesustabdė net ir nesportinė pražanga, o į dar gilesnę duobę šeimininkai krito po A.Kavaliausko dvitaškio – 56:44. Tiesa, ne ilgam. Netrukus „Pieno žvaigždes“ įkvėpė vyriausiojo trenerio techninė pražanga, po kurios deficitas menko iki 56:49. Visai kitokių planų turėjo iš toli iššovęs P.Valinskas bei po krepšiu karaliavę A.Kavaliauskas ir A.White‘as – 64:52.

Ketvirtasis kėlinys startavo A.White‘o dėjimu viena ranka, vienas pats visus reikalus sutvarkė B.Daviesas, o kontratakos smaigalyje atsidūrė jaunasis R.Jokubaitis – 70:57. Nors lyderio vaidmens ėmėsi K.Pangosas, savų kozirių turėjo ir pasvaliečiai, kuriems priartėjus iki 75:69 pasitarimą sušaukė Šarūnas Jasikevičius. Po jo K.Pangosas rinko septintą tašką paeiliui, tačiau šeimininkai dar labiau kaitino atmosferą – 77:74. Likus porai minučių labai svarbius reidus varžovų krepšio link surengė saugiau jaustis leidę A.Toupane ir B.Udrihas – 82:74. Prasidėjus paskutinei minutei netaiklų draugo metimą kartojo B.Daviesas ir taip išsklaidė visas abejones dėl 30-osios žalgiriečių pergalės – 85:76.

„Žalgiris“: B.Daviesas 18 (6.9 dvit., 8 atk. kam., 2 blk.), A.White‘as 11 (6 atk. kam.), P.Valinskas 10 (2 per. kam.), A.Kavaliauskas 8 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), K.Pangosas 7 (4 rez. perd.), A.Milaknis 6, B.Udrihas 6 (4 rez. perd.), M.Sajus 6, R.Jokubaitis 6, A.Toupane 5, G.Masiulis 2, M.Arlauskas 0.

„Pieno žvaigždės“: O.Olisevičius 24 (9/12 dvit., 8 atk. kam.), J.Manigatas 14 (4 per. kam.), V.Bobrovas 12 (2 per. kam.).