LKL akistata: išvykoje be didesnio vargo laimėjo žalgiriečiai | Kas vyksta Kaune

LKL akistata: išvykoje be didesnio vargo laimėjo žalgiriečiai

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tęsia pasirodymą „Betsafe–LKL“ pirmenybėse. Trečiadienį kauniečiai sužaidė 33-iojo turo rungtynes. Žalgiriečiai išvykoje susitiko su Panevėžio „Lietkabelio“ komanda. Nors pirmoji rungtynių pusė buvo įtempta, antrojoje intrigos nebeliko – „Žalgiris“ užtikrintai laimėjo varžybas rezultatu 74:81.

Lietuvos čempionai pačioje mačo pradžioje varžovus atakavo per Brandoną Daviesą, tačiau pirmasis kauniečių gretose pasižymėjo Paulius Jankūnas – 2:2. Užsitęsusią tylą svečiams nutraukė kabliu metimą atlikęs Antanas Kavaliauskas bei slalomą per visą aikštelę su varžovo pražangą užbaigęs Kevinas Pangosas – 7:7. Ketvirčiui įpusėjus darbo ėmėsi septynis taškus paeiliui įvairiais būdais susirinkęs B.Daviesas, bet rungtynės toliau vyko taškas į tašką – 14:14. Patikima užtvara pasinaudojęs Beno Udrihas sėkmingai atakavo iš vidutinio nuotolio, o kėlinį laimėti leido kamuolį puolime ėmęs jaunasis Martynas Sajus – 20:18.

Antrą ketvirtį po puikaus A.Toupane perdavimo dėjimu atidarė M.Sajus, bet Darjušo Lavrinovičiaus vedami panevėžiečiai jau pirmavo 22:25. Nugara kelius prasiskynęs dvitaškį viena ranka įmetė aktyvų žaidimą tęsęs B.Daviesas, nekokį svečių pataikymą nuo baudų metimų linijos pataisė tris baudas iš trijų sumetęs Vasilije Micičius – 28:29. Netrukus pranašumą į žalgiriečių pusę grąžino pats taškų sąskaitą atsidaręs ir nuostabų perdavimą P.Jankūnui iškišęs K.Pangosas – 32:31. Tiesa, čia pat Šarūno Jasikevičiaus kariaunai ir vėl teko vytis varžovus, kurie likus minutei atsiplėšė iki 36:39. Per likusį laiką vos pirmąjį rungtynių tritaškį smeigė A.Toupane, tad komandos ilsėtis keliavo esant lygiam rezultatui 39:39.

Antrą rungtynių pusę žalgiriečiai pradėjo kur kas labiau susikaupę ir po K.Pangoso tolimo dūrio pabandė atitrūkti – 44:39. Antrą progą sukūręs efektingai pasižymėjo B.Daviesas, tolėliau krepšio rankelę apšildė P.Jankūnas, bet nutolti svečiams „Lietkabelis“ neleido (50:48). Varžovams stringant vis geresnėje kauniečių gynyboje pranašumas išaugo iki 58:48, kuomet už techninę pražangą baudas sumetė K.Pangosas, tikslų reidą krepšio link surengė A.Toupane, o didesnio pasipriešinimo po krepšiu nesulaukė A.Kavaliauskas. Ketvirčio pabaigoje Lietuvos čempionų traukinys dar labiau nurūko perimtus kamuolius dėjimais pavertus Pauliui Valinskui ir Aaronui White‘ui – 64:52.

Ketvirtasis kėlinys startavo pagal panevėžiečių scenarijų, tad neprabėgus nė trims minutėms pasitarimą šaukė Šarūnas Jasikevičius – 64:56. Tuomet darbo ėmėsi aukščiausią klasę demonstravęs komandos kapitonas P.Jankūnas, gerą kamuolio judėjimą vainikavo dviženklį pranašumą tritaškiu grąžinęs Artūras Milaknis – 71:61. Kol „Lietkabelį“ į lemiamą šturmą tempė brolių Lavrinovičių duetas, kitoje aikštės pusėje siautė visus jų planus į šipulius daužęs B.Daviesas – 78:69. Likus 79 sekundėms paskutinės vilties šeimininkų minutės pertraukėlę provokavo aukšta trajektorija metimą drėbęs ir atstumą iki 80:69 padidinęs K.Pangosas. Prasidėjus paskutinei minutei vilties panevėžiečiams įžiebė nesportinė A.Toupane pražanga lygioje vietoje (81:74), bet pergalės iš savo rankų Lietuvos čempionai nepaleido ir, šventę pergalę rezultatu 81:74, priartėjo prie pirmosios vietos reguliariajame sezone.

„Žalgiris“: B.Daviesas 23 (8/13 dvit., 5 atk. kam., 3 per. kam.), K.Pangosas 14 (9 rez. perd.), P.Jankūnas 12 (6/8 dvit., 5 atk. kam.), A.Toupane 7, A.Kavaliauskas 6, A.White‘as 5 (5 atk. kam.), M.Sajus 4, V.Micičius 3 (2 per. kam.), A.Milaknis 3, P.Valinskas 2, B.Udrihas 2, E.Ulanovas 0.

„Lietkabelis“: D.Lavrinovičius 19 (7/8 dvit., 2 blk.), Ž.Peiners 12 (5/7 dvit., 2 per. kam.), G.Leonavičius 10.