Kauniečiai bando gelbėtis nuo užplūdusio karščio

Termometro stulpelis pirmadienio popietę mieste šoktelėjo iki 25 laipsnių šilumos – tai, be jokios abejonės, karščiausia mėnesio diena. Kaitrą padidino ir miestą aplenkęs lietus – kol kitus miestus laistė liūtys, Kaune iki pat vakaro tvieskė saulė.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ fotografas pasivaikščiojo pagrindėmis miesto gatvėmis bei aplankė populiariausius paplūdimius. Tie, kurie negalėjo ištrūkti iš miesto, nuo karščio gelbėjosi kepurėmis su snapeliais, skrybėlėmis ir laikėsi medžių šešėliuosi. Laimingieji, turėję laiko ir galimybę nuvykti į vis dažniau prisipildančius paplūdimius, išnaudojo saulėtos dienos privalumus ir mėgavosi nemokama vitamino D doze.

Tačiau karštomis dienomis neišvengiamai išauga ir šilumos smūgio rizika. Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai primena, karštomis vasaros dienomis, daug judant ir geriant mažai vandens, organizme susikaupia šilumos perteklius. Šilumos smūgis ištinka tuomet, kai kūnas prakaituodamas nepajėgia išgarinti šilumos. Tai pavojinga būklė, kurią sukelia ilgas buvimas karštyje, ypač sportuojant.

Ištikus šilumos smūgiui kūno temperatūra gali pakilti iki 40 laipsnių karščio. Gali pasireikšti tokie simptomai: stiprus galvos skausmas ir svaigimas, paraudusi ir karščiuojanti oda, pykinimas, kartais net su viduriavimu, nepasotinamas troškulys, nepaaiškinamas nerimas, sutrikusi orientacija, mieguistumas, vangumas, dažnas, stiprus pulsas, netvirta eisena.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Aplinkos sveikatos skyriaus visuomenės sveikatos administratorė Natalja Šliachtič sako, kad jeigu jus troškina, vadinasi, normaliam organizmo funkcionavimui jau trūksta skysčių. Troškulys nėra pirmasis ir vienintelis dehidratacijos požymis. Sunerimti reikėtų pasireiškus kai kuriems ankstyviems dehidratacijos simptomams, kurie liudija sutrikusį vandens balansą. Tai gali būti silpnumas ir galvos svaigimas, dingęs apetitas, paraudusi oda, deginimas skrandžio srityje, džiūstanti burna, sausas kosulys, karščio netoleravimas, tamsus stipraus kvapo šlapimas. Tada žmogų gali ištikti šilumos arba saulės smūgis.

Norint išvengti šilumos ir saulės smūgių troškulį geriau malšinti ne vienos, o skirtingų rūšių gėrimais – taip organizmas gauna daugiau ir įvairesnių mineralinių medžiagų bei mikroelementų. Tai ypač svarbu karštą vasaros dieną, kai gausiau prakaituojama ir organizmas netenka daug vandens.

Geriausiai troškulį malšinti vandeniu. Šaltas vanduo atkuria skysčių balansą, vėsina, atgaivina, neturi kalorijų. Tai universalus, geriausiai troškulį malšinantis gėrimas! Jeigu gerti paprastą vandenį neskanu, galite pagardinti jį paprastosiomis ar žaliosiomis citrinomis, apelsino skiltele, uogomis, šviežios mėtos ar rozmarino lapeliais. Patartina gerti ir arbatos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA