„Žalgirio“ sugrįžimas į legendinę sporto halę: nugalėti svečiai iš Kėdainių (foto) | Kas vyksta Kaune

Nuostabią savaitę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai užbaigė sekmadienį sužaidę „Betsafe-LKL“ reguliariojo sezono 32-ojo turo rungtynes su Kėdainių „Nevėžiu“. Kauno sporto halėje priimti svečiai antroje mačo dalyje mėgino kelti bangas, tačiau buvo nusodinti, o žalgiriečiai šventė pergalę rezultatu 91:72.

Kol Kauno krepšininkai ieškojo galimybių pelnyti pirmuosius savo taškus, svečiai iš Kėdainių atsiplėšė iki 0:5. Tuomet Lietuvos čempionus žadino po krepšiu pasipriešinimo nesulaukę bei rezultatą į kitą pusę persvėrę Brandonas Daviesas ir 34-ąjį gimtadienį švenčiantis Paulius Jankūnas – 8:5. Pirmąjį „Žalgirio“ tolimą šūvį realizavo Edgaras Ulanovas, o ketvirčiui įpusėjus fantastiškus epizodus sukūrė kamuolį dėjimais lankų tvirtumą tikrinę B. Daviesas ir Aaronas White‘as – 16:9. Kėlinio pabaigoje tikrą šou surengė priekinės linijos benefisą tęsęs ir kauniečius priekyje 26:19 išlaikęs Antanas Kavaliauskas.

Antrajame kėlinyje šeimininkų žaidimas toliau sukosi aplink aukštaūgius A. White‘ą ir A. Kavaliauską, tačiau tritaškiais prapliupę varžovai išlaikė kovinę distanciją – 32:27. Krašte be priežiūros paliktas Beno Udrihas įnešė įvairovės į „Žalgirio“ puolimą, atstumą iki 40:30 didino darbo vėl ėmęsis B. Daviesas. Netrukus prabilo ir Vasilije Micičius, po kurio tolimo šūvio komandas jau skyrė penkiolika taškų – 45:30. Apsukų nemažinę žalgiriečiai į antrą rungtynių pusę nusinešė 21 taško pranašumą, kuomet dar kartelį iš po krepšio taškus vertė B. Daviesas ir P. Jankūnas, o dėjimu perimtą kamuolį įtvirtino E. Ulanovas – 53:32.

Pirmoje rungtynių dalyje tylėjęs Kevinas Pangosas tolimomis bombomis prabilo trečiajame kėlinyje, ketvirtą bloką į statistikos protokolą įpaišė B. Daviesas – 59:32. Neįtikėtiną pasirodymą tęsiantis B. Daviesas rinko dar keturis taškus, suklaidinęs varžovą pasižymėjo pranašumą iki 65:38 auginęs komandos kapitonas P. Jankūnas. Savo pasirodymą dvitaškiu pradėjo jaunasis Gytis Masiulis, triukšmo bombą Kauno sporto halėje sprogdino dėjimą vieną ranka efektingai atlikęs E. Ulanovas – 69:44. Perėmęs kamuolį į greitąjį puolimą nuskuodė V. Micičius, bet čia pat po svečių tritaškių serijos atotrūkis mažėjo iki 71:55. Kėlinio pabaigoje tritaškiu „Nevėžiui“ atsakė Artūras Milaknis, tačiau kėlinuką neženkliai laimėjus svečiams, intriga išliko gyva – 74:59.

Ketvirtą kėlinį metimu iš vidutinio nuotolio pradėjo B. Udrihas, kamuolio vagystę uraganiniu slalomu per visą aikštelę užbaigė A. Milaknis – 78:59. Svečiams tylint daugiau nei tris minutes, visus klausimus išsprendė iš toli pataikęs A. Milaknis bei dvitaškiu atotrūkį iki 83:59 padidinęs A. Kavaliauskas. Artėti kėdainiečiams neleido užsiautęs A. White‘as, metimą kabliu atlikęs A. Kavaliauskas – 89:65. Per likusį laiką žalgiriečiai ramiai sutvarkė likusius formalumus, o pergalingose rungtynėse rezultatu 91:72 paskutinį žodį tarė G. Masiulis.

„Žalgiris“: B. Daviesas 18 (8/9 dvit., 6 atk. kam., 4 blk.), A. Kavaliauskas 12 (5/7 dvit., 5 atk. kam.), A. White‘as 10, E. Ulanovas 9 (5 atk. kam.), P. Jankūnas 8, A. Milaknis 8 (3 per. kam.), V. Micičius 7 (4 rez. perd., 2 per. kam.), B. Udrihas 7, K. Pangosas 6 (4 rez. perd.), G. Masiulis 4, A. Toupane 2, P. Valinskas 0.

„Nevėžis“: A. Zakharovas 22 (4/8 trit.), L. Medfordas 11 (6 rez. perd.), G. Matulis 10, V. Volkus 10 (5 atk. kam., 2 per. kam.).