Už „Žalgirio“ pergales – įspūdingos sumos, bet mozaikoje tebetrūksta svarbiausios detalės

DELFI montažas
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Neįtikėtinai sėkmingas „Žalgirio“ sezonas suteiks klubui tvirtą finansinį pagrindą, kuris bus reikalingas rikiuojant kito sezono komandą. Jau dabar premijos už pergales Eurolygoje „Žalgirio“ biudžetą papildė daugiau kaip milijonu eurų, tačiau generalinio rėmėjo vietos užimti vis dar niekas nenori.

Dar prieš Eurolygos ketvirtfinalį buvo aišku, kad 18 iš 30-ies reguliaraus sezono mačų (60 proc.) laimėję Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai klubo sąskaitą papildys 666 tūkstančiai eurų: už pergalę komandai skiriama 37 tūkst. Eur premija.

Dvigubai daugiau įvertintos pergalės Eurolygos ketvirtfinalyje, kiekviena jų verta 70-ies tūkstančių, tad „Žalgirio“ triumfas prieš „Olympiakos“ dar atnešė klubui 210 tūkst.

Pergalė, kurianti istoriją: „Žalgiris“ užtikrintai žengia į finalinį Eurolygos ketvertą 54 nuotr.

Klubo sąskaitą papildys ir kovos Eurolygos Finalo ketverte, o suma priklausys nuo komandos užimtos pozicijos. Lygos čempionams atiteks 1 milijono eurų premija, antros vietos laimėtojams – 500 tūkst. eurų, trečios – 300 tūkst. eurų, o ketvirtoje pozicijoje likusi ekipa gaus 200 tūkst. eurų čekį.

Taigi, jau dabar „Žalgiris“ užsitikrino bent jau 200 tūkst. eurų sumą už dalyvavimą Eurolygos finalo ketverto kovose, o apskritai šį sezoną iš Eurolygos klubas susižers rekordines 1,076 mln. eurų pajamas.

Rėmėjų gretose – svarbi tuščia vieta

„Žalgirio“ sėkmės simboliu tapęs strategas Šarūnas Jasikevičius po lemtingos pergalės prieš „Olympiakos“ minėjo, kad klubo vadovas Paulius Motiejūnas buvo pirmasis, kuris patikėjo finalo ketverto svajone.

„Mes dabar traukiame per dantį Paulių. Jis dar pernai ėmė kalbėti, kad išsaugoję žaidėjų branduolį galėtume patekti į finalo ketvertą. Tada visi kreivai pasižiūrėjome. Jis pirmas patikėjo. Ir čia pat užsakė ledo ritulio čempionatą atkrintamųjų varžybų metu“, – spaudos konferencijoje nusikvatojo Š. Jasikevičius.

„Nedrąsu kartais sakyti tokius dalykus, nes aplinkiniai keistai gali į tave pažiūrėti. Taip, tada išsprūdo po tų rungtynių Bamberge. Visada reikia tikėti ir tikėjau komanda, bent jau taip dabar atrodo. Kai matai kaip Šaras dirba, kaip žaidėjai tobulėja, atsiranda tas tikėjimas, ir viskas, belieka pačiam dirbti“, – apie dar pernai treneriui atskleistą svajonę kalbėjo P. Motiejūnas.

Tačiau neįtikėtinai sėkmingas sezonas negarantavo analogiškos sėkmės užbaigiant rikiuoti rėmėjų gretas, kurių mozaikoje trūksta svarbiausios detalės. Per metus klubui nepavyko rasti generalinio rėmėjo. „Žalgirio“ svetainėje matyti, kad jo poziciją šiuo metu užima Kauno miesto savivaldybė.

Anot klubo vadovo, generaliniam rėmėjui keliamos sąlygos, Eurolygos masteliais, yra pakankamai kuklios. „Ta kartelė pakelta ne be reikalo: reikia išlaikyti balansą. Jei nuleistume generalinio rėmėjo kainą dar žemiau, griūtų visa sistema. Reikia ją palikti užkeltą, nes tai yra Eurolyga, prestižiškiausias Europos krepšinio klubinių komandų turnyras, ir tai yra „Žalgiris“.

Džiaugiamės savivaldybės palaikymu, ji ir bilietų pardavimai iš dalies kompensavo generalinio rėmėjo nebuvimą. Ne paslaptis, kad mes už šitą poziciją norime pusės milijono eurų. Lyginant su kitais Eurolygos klubais, ši suma tikrai yra labai nedidelė“, – teigė P. Motiejūnas.

Premijų sulauks ir komanda

Tačiau klubo direktorius gali lengviau atsikvėpti: jau dabar aišku, kad šio sezono „Žalgirio“ biudžeto eilutėse šiemet neliks minuso. Sezono pradžioje „Žalgiris“ planavo 8,5 mln. eurų išlaidų ir milijonu mažiau pajamų, tačiau solidžios įplaukos iš Eurolygos bei sėkminga bilietų prekyba leido subalansuoti klubo biudžetą.

Per 2016-2017 m. sezoną pajamos iš bilietų išaugo net 36 proc., tad kasmet kylanti bilietų pardavimų kreivė prieš sezoną leido tikėtis 2,3 mln. eurų įplaukų į biudžetą (arba 0,2 mln. eurų daugiau nei 2015 m.).

Bet, anot P. Motiejūno, bilietų pardavimų pajamos gerokai viršijo sezono pradžioje sudarytas prognozes. „Kol kas tiksliai negaliu pasakyti tų skaičių, atskleisime po sezono spaudos konferencijoje. Galiu tik patvirtinti, kad bilietų pardavimai gerokai viršijo lūkesčius“.

Be to, klubo vadovas mato ir kitų galimybių, kaip dar padidinti „Žalgirio“ biudžetą. „Tai dar nėra viršūnė. Galime uždirbti iš žaidėjų pardavimų. Jau dabar galima sakyti, kad biudžetas subalansuotas ir surinktas“, – apie šiuos metus kalbėjo P. Motiejūnas.

Visą Eurolygos piniginį prizą savo nuožiūra galės panaudoti klubas, kadangi žaidėjų sutartyse premijos už pergalių skaičių nėra numatytos. Tačiau šioje vietoje klubas neketina palikti neįvertintos komandos, kuri pasiekė tai, kas prieš sezoną atrodė neįmanoma. „Premijos bus, kalbėsime su vyrais, jų komanda tikrai nusipelnė“, – tvirtino „Žalgirio“ vadovas.

Jis, kaip ir „Žalgirio“ gerbėjai, nekantriai lauks Š. Jasikevičiaus sprendimo dėl kito sezono planų. „Jau ne pirmi metai esame šioje situacijoje. Kiek pamenu, praėjusiais metais galutinis sprendimas buvo priimtas liepos pabaigoje. Tų kalbų yra įvairių, mūsų žiniomis, trenerių rinka dar nėra aktyvi. Puikiai žinote, kad jis tikrai neis bet kur. Didžiosios komandos dar nepradėjo dėliotis savo gairių, daug kas priklausys nuo to, kaip baigsis Finalo ketvertas“, – svarstė P. Motiejūnas.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kaune vykusiame „Change4Future“ akceleratoriuje pasidalijo socialinio verslo subtilybėmis (foto, video)

Istorinis įvykis katalikų bažnyčioje: popiežius išreiškė palaikymą tos pačios lyties partnerystei

Audringai Perkūno alėjoje kumščiais mosavęs A. Karalius prisivirė košės

Įspėjimas dėl stipraus vėjo: gali virsti medžiai, sutrikti elektros tiekimas

Lietuvos žemėlapis nusidažė šviesoforo spalvomis

Antrąją koronaviruso bangą Lietuvoje padės valdyti kariuomenė

Užėjo apsipirkti, bet pamiršo susimokėti: ieškomas kaukėtas vyras

Kauno rajone pradėtas antras „Kauno Logistikos Centro“ etapas: investicijos viršys 30 mln. Eur.

Vietoj papildomų rudens atostogų – nuotolinis ugdymas

Paaiškėjo, pagal ką savivaldybės bus skirstomos į rizikos grupes