Įspūdingų akimirkų pripildytos varžybos: prieš lietuvius krito ir Japonijos rinktinė (foto) | Kas vyksta Kaune

delfi.lt 2018/04/25 21:50
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Lietuvos ledo ritulio rinktinė pasaulio ledo ritulio čempionato IB diviziono trečiose rungtynėse net 6:1 (2:0, 2:0, 2:1) pranoko vienus šio čempionato favoritus japonus. Tai pirmoji oficiali lietuvių pergalė prieš šią rinktinę, o svarbiausia, po šios pergalės Lietuva žemiau trečios vietos tikrai nebenukris.

Po pirmo kėlinio 2:0, priekyje Lietuva.

3 min. tiksliu metimu po Ilja Cetvertako perdavimo pasižymėjo Edgaras Rybakovas, prabėgus 30 sek. japonus nubaudė Arnoldas Bosas, rezultatyvų perdavimą įsirašė Markas Kaleinikovas.

Antrame kėlinyje po Dainiaus Zubraus perdavimo 26 min. darkart tiksliai smūgiavo A. Bosas, o po minutės lietuvių pranašumą įtvirtino Povilas Verenis. Rezultatyvų perdavimą atliko Tadas Kumeliauskas.

Tik prasidėjus trečiam kėliniui japonas Ryo Hashimoto sušvelnino rezultatą. Tačiau kėlinio 5-ą minutę 4-ių įvarčių persvarą atstatė Danielis Bogziulis (T. Kumeliauskas ir P. Verenis) – 5:1.

Pergalę įtvirtino trečiasis A. Boso įvartis – 6:1.

Primename, kad mūsiškiai pirmadienį net 8:3 (3:1, 3:1, 2:1) sutriuškino Rumunijos ledo ritulininkus. Mūsiškių sąskaitoje – dvi pergalės iš tiek pat galimų. Pirmoje akistatoje Lietuva pranoko kroatus.

Japonija sekmadienį po pratęsimo 2:1 pranoko estus, pirmadienį 4:3 įveikė kroatus ir po dviejų akistatų su 5-iais taškais užima 2-ą vietą.

Pirmose trečiadienio rungtynėse ukrainiečiai 2:4 pralaimėjo Kroatijos rinktinei bei pasitraukė iš kovos dėl čempionato aukso medalių, nepaisant to, jog jie vis dar nežaidė mačų su savo pagrindiniais varžovais – Japonija bei Lietuva.

Antrame mače Estijos rinktinė 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) nugalėjo Rumunijos ekipą ir bent jau laikinai su 7 taškais tapo čempionato lyderiais.