Vestuvės kalėjime: Kaune nužudytos žurnalistės žudikas pasipiršo uždaužyto Matuko mamai

Delfi montažas
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lukiškių kalėjime laukiama vestuvių – DELFI žiniomis, tuoktis sumanė 20 metų už dvigubą žmogžudystę nuteistas 40-metis Nerijus Kalaušis. Jo išrinktoji – žiauriai nužudyto keturmečio Matuko motina 24 metų Monika Kaziukaitytė.

Vestuvių data dar nepaskirta. Pasak kalėjimo pareigūnų, data turėtų paaiškėti artimiausiomis savaitėmis.

Neaišku ar N. Kalaušis ir M. Kaziukaitytė buvo pažįstami laisvėje. Būdami įkalinimo įstaigose jiedu susirašinėja. Sūnaus nužudymu kaltinamos M. Kaziukaitytės byla dar nagrinėjama teisme, iki nuosprendžio ji laikoma tardymo izoliatoriuje.

Laiškų kiekis kaliniams neribojamas, laiškai necenzūruojami (išskyrus atvejus, kai yra teismo sankcija cenzūrai).

Kalėjimų departamento pareigūnai neatskleidžia, kuriame tardymo izoliatoriuje laikoma M. Kaziukaitytė. Tačiau, DELFI duomenimis, ji yra Lukiškių tardymo izoliatoriuje. Jei M. Kaziukaitytės ir N. Kalaušio kamerų langai išeina į tą pačią pusę, jie gali bendrauti susišūkaudami.

Pasak Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo direktoriaus pavaduotojo Romo Ostanavičiaus, kalėjime kiekvieną mėnesį užregistruojama vidutiniškai 1-2 santuokos. Pavasarį jų padaugėja. Didesnioji dalis nuotakų – nuteistųjų ir suimtųjų draugės, su kuriomis jie bendravo laisvėje. Tačiau neretai tuokiasi ir poros, kurios susipažino susirašinėjant.

Susituokus gaunama teisė į pasimatymus. Pataisos namuose kartą per 2 mėnesius leidžiamas vienas ilgalaikis (1 para) pasimatymas. Kalėjime kalintiems nuteistiesiems, pagal dabar galiojančias taisykles, ilgalaikiai pasimatymai neleidžiami, tačiau kartą per du mėnesius galima gauti 4 valandų pasimatymą specialiai įrengtoje (yra lova) patalpoje.

Vestuvių proga kalėjimo direktorius gali suteikti papildomą kontaktinį pasimatymą.

Tiesa, jei kalinys už nusižengimus priskirtas drausmės grupei, pasimatymų jis negauna. DELFI žiniomis, N. Kalaušis, nors ir turi nuobaudų, yra paprastoje grupėje, todėl susituokęs jis galės matytis su žmona.

Beje, pasimatymai galimi net ir tada, kai abu sutuoktiniai yra įkalinti. Vienas pas kitą atvežami su įkalinimo įstaigos konvojumi.

Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime šiuo metu yra apie 750 gyventojų, maždaug 150 iš jų – nuteistieji, kiti – nuosprendžių laukiantys suimtieji.

Jaunikis – žinomos „TV pagalbos“ žurnalistės žudikas

N. Kalaušis didelio visuomenės dėmesio sulaukė 2014 metais, kai buvo apkaltintas sunkiai protu suvokiamu nusikaltimu – dviguba žmogžudyste.

Žiaurus nusikaltimas buvo įvykdytas naktį į gruodžio 27-ąją, tada N. Kalaušis atėmė 31 metų „TV pagalbos“ žurnalistės Viltė Stankutės–Butkienės ir jos gero draugo Giedriaus Pavasario gyvybes. Policija jau kitą dieną įtariamąjį sulaikė ir apkaltino žiauriu dviejų žmonių nužudymu.

Lietuvą sukrėtusi dviguba žmogžudystė buvo įvykdyta Kauno rajono Giraitės kaime. Name, kuriame gyveno žinoma žurnaliste, buvo rasti du, kaip įtariama, daugiau nei parą neaptikti moters ir vyro kūnai.

2016 metais Kauno apygardos teismas baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje N. Kalaušis buvo kaltinamas nužudęs žurnalistę V. Stankutę ir kartu su ja buvusį G. Pavasarį. Žiaurų nužudymą įvykdžiusiam N. Kalaušiui teismas skyrė 20 metų laisvės atėmimo bausmę, taip buvo įvertintos dviejų jaunų žmonių gyvybės.

Nužudytos žurnalistės sesuo Lina Stankutė teigė, kad N. Kalaušis planavo įvykdyti kraupų nusikaltimą.

„Nusikaltimo padarymo aplinkybės – naktį nusikaltėlis sekė aukas, įsibrovė į svetimą kiemą bei nuosavą namą, pirmajame aukšte susirado peilį, užlipo į antrą aukštą ir žiauriai nužudė du žmones.

Specialistai savo ataskaitose nurodė, kad tai nebuvo spontaniškas, afekto būsenoje padarytas nusikaltimas – viskas buvo apgalvota. Nusikaltimo motyvai – kerštas ir pavydas. Apie galimybę tokį žmogų pataisyti net nėra ką kalbėti“, – sako L. Stankutė.

Nuotaka vartojo narkotikus, įtariama, savo vaiką mušė tris dienas

M. Kaziukaitytė į teisėsaugos akiratį pakliuvo 2017-aisiais. Įtariama, kad ji, su savo sugyventiniu Gediminu Konteniu, surengė mirtiną egzekuciją keturmečiui Matui. Sugyventiniai aiškino, kad smurto protrūkis įvyko dėl netaisyklingai vaiko ištartų skaičių mokantis.

Dabar būsima nuotaka įtariama mažamečio šeimos nario nužudymu ir piktnaudžiavimu tėvų teisėmis.

Mato egzekucija vyko dieną. Ekspertai išsiaiškino, kad mušant vaiką buvo naudojami ir kumščiai, ir kiti daiktai. G. Kontenis aiškino, kad kankino vaiką ir diržu, ir telefono įkrovikliu. Jis vaiką talžė ir vonioje, kur vaikas griuvo ir galva trenkėsi į radiatorių.

M. Kaziukaitytė po egzekucijos Matą tiesiog paliko su sugyventiniu – manė, kad sužalojimai nėra rimti. Grįžusi pamatė, kad jos sūnaus būklė yra labai bloga – iš ausų ir nosies pradėjo bėgti kraujas, ėmė vemti.

Nuėjusi į vaistinę ji paprašė vaistų nuo galvos traumos, o vaistininkei jų nedavus, namo parnešė paprasčiausių vaistų nuo skausmo. Tiesa, berniuko būklė buvo jau tokia bloga, kad jis net negalėjo vaistų praryti. Tik tada buvo iškviesta greitoji pagalba.

Vėliau išaiškėjo, kad M. Kaziukaitytė vartojo narkotikus.

Matuką sugyventiniai mušė mažiausiai tris dienas. Prokurorų teigimu, smurtas prieš vaiką buvo naudojamas nuolat. Tai dėl numesto kompiuterio, tai dėl sudaužytos vazos.

„Turimais duomenimis, motina vaiką stumdydavo, suduodavo, vaiką vadino žeminančiais, įžeidžiančiais epitetais“, – DELFI yra sakęs prokuroras Vytautas Gataveckas.

Sugyventiniai iki šiol suimti, o teismo salėje rengia protu nesuvokiamus šou. G. Kontenis yra pareiškęs, kad „vaikžudei šalia manęs nėra vietos“, kritikuoja įvykį nušviečiančią žiniasklaidą, kalba apie „publicistų komandas“ ir visą kaltę verčia ant M. Kaziukaitytės.

Pastaroji kur kas tylesnė. Dažniausiai teismo posėdžiuose ji sėdi nuleidus galvą ir stengiasi nereaguoti į sugyventinio „pasirodymus“.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

111 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Vaisiai, kvepiantys Kalėdomis: 7 įdomūs faktai apie mandarinus

Daugėja tyrimų dėl prekybos žmonėmis: pareigūnai atsižvelgia ne į visų skundus

Atrinktos mokyklos, kurios gaus 24 mln. eurų kokybės krepšelį: pateko ir Kaunas

Praneša kauniečiai: iš troleibusų masiškai išlaipinami žmonės (papildyta)

Dėl lėktuvo gedimo D. Grybauskaitė nepasiekė Rygos

Kodėl vieni automobiliai yra gražūs, o kiti – ne?

Į areštinę uždarytas pareigūnams į atlapus ligoninėje puolęs girtas nepilnametis

Kauniečius kvies stabtelėti: miesto centras skendės žvakių liepsnų jūroje

Skandalai Kaune tęsiasi: motina medikams iškvietė policiją, o šie – vaikų teises

Priėmusi darbo namuose pasiūlymą, kaunietė įkliuvo sukčiams: sulaikytas jaunas vyras