Entuziastai tęsia tradiciją – Kaune atidarė nemokamų pasivažinėjimų ilgalentėmis sezoną

Portalo skaitytojų nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaunietis Kristijonas tęsia entuziastingą tradiciją – kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet, vakar atidarė ilgalenčių sezoną, suburdamas nemažą grupę žmonių bendram nemokamam pasivažinėjimui saulėtą dieną.

Šeštadienį riedant ilgalentėmis  įveikta maždaug 14 kilometrų ilgio trąsa (Kauno pilis-Kleboniškio miškas-Kauno pilis), sako Kristijonas. „Kartu su dvidešimt bendraminčių vakar išbandėme ir naująjį dviračių taką Jonavos gatvėje. Pasivažinėjimas riedlentėmis vyko bendru sutarimu nustatytu greičiu, todėl ypatingų įgūdžių tikrai nereikalavo. Kiekvienam dalyviui pakako savos ilgalentės, šalmo ir kitų apsaugų, o kad riedėti būtų patogu – laisvalaikio aprangos“, – šypteli jis.

Nemokamos pramogos įveikus minėtąjį maršrutą nesibaigė – visi norintieji padedant išmanantiems, galėjo pasimokyti ir važinėjimą nuo didesnių kalnų, ar pamėginti slydimo ilgalentės šonu manevrą, pridūrė Kristijonas.

„Mano tikslas – paskatinti žmones leisti laisvalaikį aktyviai gryname ore. Nuo vaikystės esu ekstremalaus sporto fanas, todėl ilgalentes taip pat įtraukiu į pomėgių sąrašą. Prisipažinsiu, suburti žmones tokiai veiklai iš pradžių buvo sunkoka, tačiau vėliau entuziastų ratas pradėjo didėti. Bendraujame socialiniame tinkle, dalijamės patarimais, jei kuris nors užsimena, kad važiuos pasivažinėti, atsiranda norinčių prisijungti.  Štai, ir vakar, nudžiugau, kad į sezono atidarymą atėjo dar nematyti veidai“, – džiaugiasi jis.

Praėjusiais metais, sako Kristijonas, nemokami pasivažinėjimai ilgalentėmis buvo organizuojami maždaug kartą per mėnesį. „Sezoną uždarome rugsėjį-spalį, tačiau entuziastai važinėja tol, kol kelio danga nėra snieguota ir šlapia. Norėčiau, kad ateityje kauniečiai, kurie važinėja ilgalentėmis, taptų viena didele bendruomene. Kuo daugiau mūsų bus, tuo didesnė tikimybė šia sportine pramoga sudominti kitus, norinčius išmėginti tokį aktyvų laisvalaikio leidimo būdą“, – viliasi pašnekovas.

Paklaustas apie tai, ar trąsomis važinėti nepavojinga, ilgalenčių entuziastas tikina, jog stengiasi išrinkti tokius riedėjimo maršrutus, kurie būtų pritaikyti tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiesiems – saugius ir įdomius. Tai dažniausiai esą būna dviračių takai. Pasak Kristijono, daugelio kauniečių pamėgtos važinėjimo ilgalenėmis vietos yra: Neries krantinė, Panemunės, Ąžuolyno parkai, dviračių takas, nuo Kauno vedantis į Kačerginę.

21 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Nausėdos žinia dėl pensijų: kito kelio tiesiog nėra

Parduotuvę „Megoje“ apšvarinęs vyras išėjo kaip niekur nieko (video)

Seime užsimota drausti kai kurias elektronines cigaretes

Perspėja kauniečiai: pamatę šį automobilį, būkite budrūs

Kauno „Akropolyje" – virtualios realybės ir interaktyvių pramogų renginys

„Nissan GTR“ muilinė po lenktynių Kaune suviliojo ilgapirščius

Kaip skiriasi mokesčiai Kauno mieste ir rajone: kas sprendžia dėl jų tarifų dydžio?

Karinę uniformą Rukloje išmėginęs G. Nausėda įvertino investicijas šalies gynybai

Pareigūnai prašo padėti: pavogtos prekės už solidžią sumą

Iš statybų aikštelės Kaune pabėgęs nuteistasis - itin pavojingas nusikaltėlis