S. Tarakanovas niekaip nepamiršta „šlykščios“ Sporto halės, lietuvių keiksmų ir pradanginto įrašo

Stopkadras
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Balandžio 25-ąją garsus sovietų Rusijos krepšininkas Sergejus Tarakanovas minės savo 60-metį. Nors nuo legendinių XX a. devintojo dešimtmečio vidurio Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos CSKA dvikovų nutekėjo daug vandens, aukštaūgis rusas negali pamiršti vizitų į Kauną ir jo „nekęsdavusių lietuvių“.

Nuo legendinių žalgiriečių ir maskviečių dvikovų prabėgo jau daugiau nei trisdešimt metų, bet S. Tarakanovui krepšinio dvikovos su Lietuvos atstovais ir toliau kelia ne pačius maloniausius prisiminimus.

Net ir proginio interviu, kurį 60-mečio proga S. Tarakanovas davė rusų portalui „Sport-Express“, pavadinimas susietas su Lietuva. „Lietuvoje kalba: „Kaip mes tavęs nekęsdavome“, – taip pavadintas pokalbis su olimpiniu ir pasaulio čempionu, ilgus metus atstovavusiu CSKA ekipai.

Ir su Lietuva susiję S. Tarakanovo prisiminimai – itin niūrūs. „Kai lietuviai ėmė kelti galvas, jie tapo agresyviai nemalonūs. O senoji Kauno sporto halė – tiesiog šlykšti salė“, – akistatų su Vlado Garasto treniruojamo „Žalgirio“ laikus prisimena rusas.

„Ten – visuomet šalta, bjaurūs skersvėjai. Tuomet nebuvo nei jokios apsauginės tvorelės, nei jokios apsaugos apskritai. Po rungtynių per sirgalių minią einu link autobuso, o ten – riksmai, užgauliojimai. Sunkiai susivaldžiau. Dabar Lietuvoje vidutinio amžiaus žmonės tiesiai šviesiai sako, kaip stipriai manęs neapkęsdavo“, – pasakojo rusas.

„Kai tave rodydavo, aš į televizorių spjaudydavau“, – anot S. Tarakanovo, taip jam sakė vienas kiek jaunesnis lietuvis. „Aš baisiai rėkdavau. O tu, pasirodo, geras vaikinas“, – kitą, jau vyresnį neįvardintą lietuvį cituoja rusas.

Nekokį įspūdį S. Tarakanovui paliko ir 2012-aisiais įvykusi viešnagė naujoje „Žalgirio“ arenoje. Tiesa, tai jau susiję ne su pačia atmosfera arenoje, bet su kitais dalykais.

„2012-aisiais Andrejus Vatutinas (dabartinis CSKA prezidentas, – red. past.) mane įkalbėjo dvejoms draugiškoms rungtynėms su „Žalgirio“ veteranais Kaune. Lietuvoje susirinko 15 tūkstančių žiūrovų!“ – stebėjosi S. Tarakanovas. – O Maskvoje buvo daug daug mažiau žmonių. Iki šiol save keiksnoju, kad sutikau žaisti.“

Anot ruso, jis sportuoti aikštėje jau nebėra pasirengęs. Ypač – principinį charakterį išlaikiusiose dvikovose su „Žalgirio“ veteranais. „Kaune pralaimėjome. Turėjau progą lemiamam metimui, nepataikiau. Taip pavargau, kad tik vargais negalais kamuolys lanką lietė. Nors ir veteranai, bėgioti reikia. Lietuviai su Saboniu priešakyje palaiko formą, nuolat treniruojasi. O po rungtynių man teko išklausyti A. Vatutino erzinimus“, – prisiminė buvęs krepšininkas.

Tiesa, S. Tarakanovui yra tekę su lietuviais žaisti ir petys į petį – tuometinės Sovietų Sąjungos rinktinėje. Vienas paskutinių atvejų – auksinės Seulo olimpinės žaidynės, kurias rusas prisimena su nostalgija, tačiau apgailestauja, kad kažkur pradingo jo paties filmuoti unikalūs kadrai iš Pietų Korėjos. Ir ją pradangino… lietuviai.

„Supratau, kad tai paskutinės mano olimpinės žaidynės. Dėl tos priežasties atsivežiau su savimi video kamerą, tampiausiai visur ant pečių, filmavau. Ir uždaruose renginiuose, pavyzdžiui mūsų pasisėdėjimus olimpiniame kaimelyje. Daug ką atiduočiau, kad galėčiau pasižiūrėti tuos unikalius kadrus“, – pasakojo S. Tarakanovas.

„Buvo taip, kad lietuviai planavo sukti filmą apie pergalę Seule. Paprašė juostelės. Vėliau klausiu, kur ji? O man ir sako: „Atidavėme CSKA klubui“. O ten jau nieko nebežino. Ir kaip su tais žmonėmis besiginčysi? Jeigu Vilniuje kažkam pasakysi: „Atiduok kasetę Saboniui“, ją atsiųs jam namo. Galvojo, kad Maskvoje tas pats. Neva pakanka pasakyti, kad atiduokite į CSKA Tarakanovui. Ir tai buvo apie 2000-uosius, kai aš nebuvau toks artimas klubui, koks esu dabar. Žodžiu, įrašai dingo“, – pasakojo S. Tarakanovas.

Ilgametis CSKA žaidėjas S. Tarakanovas su Maskvos komanda 8 kartus tapo Sovietų Sąjungos čempionu, o su sovietine krepšinio rinktine iškovojo auksą Seulo olimpiadoje, tris kartus tapo Europos ir kartą – pasaulio čempionu. Profesionalo karjerą jis baigė 1992-aisiais, po sezono Belgijoje. Pastaruoju metu S. Tarakanovas treniruoja jaunuosius krepšininkus Maskvoje, žiniasklaidoje pasisako krepšinio aktualijų temomis.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

12 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Viena populiariausių Kauno „Circle K“ degalinių užvėrė duris

Nuosprendis nepakito: buvęs Kauno vicemeras K. Kriščiūnas lieka pripažintas kaltu

Bendrojo pagalbos centro darbuotojai turi savo versiją dėl pakaunėje pasiklydusios senolės

Visame pasaulyje sutriko populiariausių socialinių tinklų veikla

Vyras įkalinimo įstaigoje nepasimokė – antrą kartą įkliuvo dėl analogiško nusikaltimo

Ledai pajudėjo – Seimas imasi PVM lengvatos maistui klausimo

Naujiena Nemuno žiede – adrenalino mėgėjus kviečia pasijusti lyg Dakare

Pokyčiai švietimo srityje – didins lėšas studijoms

Unikali galimybė – pirmąkart kūdikiai kviečiami tapti šokio spektaklio bendraautoriais

Paaiškėjo, kad vyro lavoną paslėpęs įtariamasis - stebėtas psichikos priežiūros įstaigose