Rungtynės be intrigos: žalgiriečiai namų aikštelėje visiškai uždominavo klaipėdiečius

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tęsia pasirodymą „Betsafe–LKL“ pirmenybėse. Antradienį žalgiriečiai žaidžia 30-ąsias sezono rungtynes. Rungtynės vyko be jokio gailesčio – pradžioje dar bandę priešintis, klaipėdiečiai po kelių minučių paleido aikštės šeimininkus į priekį, o iniciatyvos susigrąžinti ir nepavyko. Rungtynės baigėsi rezultatu 94:47.

Rungtynių pradžioje Lietuvos čempionams visus taškus iš po krepšio rinko Brandonas Daviesas ir Paulius Jankūnas – 6:5. Ketvirčiui įsibėgėjus nuo klaipėdiečių gynybos keletą kartų puikiai išsilaisvino Kevinas Pangosas, o pranašumą iki 17:9 augino savalaikio Vasilije Micičiaus perdavimo sulaukęs Antanas Kavaliauskas. Svečių duobę pratęsė tritaškį paleidęs Beno Udrihas bei dar du kartus susižaidimą tarpusavyje pademonstravę V.Micičius ir A.Kavaliauskas – 24:9. Per likusį laiką uostamiesčio krepšininkai nutraukė įsibėgėjusio „Žalgirio“ spurtą, bet pirmąsias dešimt minučių kauniečiai laimėjo itin užtikrintai – 26:13.

Juokauti nenusiteikęs B.Udrihas smeigė antrą tolimą šūvį, po krepšiu karaliavo A.Kavaliauskas, tad nesužaidus nė minutės antrajame kėlinyje atstumas išaugo iki 31:13. Po varžovų minutės pertraukėlės dar du taškus iš po krepšio vertė A.Kavaliauskas, dar vieną tritaškį įsūdė B.Udrihas, o jau aštuonis rezultatyvius perdavimus atlikęs V.Micičius metimu iš vidutinio nuotolio atsidarė ir savo taškų kraitį – 40:17. Kėliniui įpusėjus prie baudų metimų linijos stojo 20-ąjį gimtadienį švenčiantis Gytis Masiulis, apsukų mažinti neketino dviem tritaškiais svečius į nokautą siuntęs Artūras Milaknis – 48:19. Aikštelėn žengęs aukščiau už visus iššoko Aaronas White‘as, baudas realizavo B.Daviesas (52:21). Fantastiškos pirmos rungtynių pusės pabaigoje tritaškius švystelėjo Edgaras Ulanovas ir A.Milaknis, o taikliu baudos metimu tašką padėjo triuškinantį rezultatą 59:23 užfiksavęs Martynas Sajus.

Po didžiosios pertraukos pirmuosius taškus šeimininkams dvitaškiu su pražanga rinko komandos kapitonas P.Jankūnas, trimis baudų metimais pranašumą iki 40-ies suapvalino E.Ulanovas – 65:25. Rungtynių ritmui nusimušus, pašokdinęs varžovą tylą nutraukė G.Masiulis, perimtą kamuolį dvitaškiu su pražanga pavertė paskutiniu pasižymėjusiu Lietuvos čempionų krepšininku tapęs ir pranašumą iki 70:25 didinęs Paulius Valinskas. Svečiams ištrūkus iš geležinių „Žalgirio“ gynybos gniaužtų, abejose aikštės pusėse sužibėjo jubiliatas G.Masiulis, apie save priminė per pirmus du ketvirčius siautę B.Udrihas ir A.Kavaliauskas – 77:33.

Ketvirtajame kėlinyje toliau be klaidų krepšį atakavo jau aštuntą dvitaškį realizavęs A.Kavaliauskas, galingu skrydžių žiūrovus pradžiugino A.White’as – 83:36. Mačo baigčiai nebekėlus abejonių „Žalgirio“ aukštaūgių tandemą po krepšiu sėkmingai sudarė jaunieji G.Masiulis ir M.Sajus, naują rekordinės persvaros ribą brėžė B.Udrihas – 90:41. Per likusį laiką triuškinančią pergalę rezultatu 94:47 įtvirtino G.Masiulis ir P.Valinskas.

Žalgiris“: A.Kavaliauskas 19 (8/8 dvit.), B.Udrihas 15 (3/4 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd., 3 per. kam.), P.Jankūnas 9 (6 atk. kam.), A.Milaknis 9 (3/4 trit.), B.Daviesas 8 (2 per. kam.), G.Masiulis 8, E.Ulanovas 6, P.Valinskas 5, K.Pangosas 5 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), A.White’as 5 (7 atk. kam.), M.Sajus 3, V.Micičius 2 (8 rez. perd.).

„Neptūnas“: B.Fieldsas 9, E.Želionis 7, R.Seibutis 6, L.Beliauskas 6, V.Šulskis 6.